PDA

View Full Version : آموزش: هنگ و کاهش شدید سرعت برنامه هنگام گشودن فرم حاوی Repot؟!

ali190
دوشنبه 15 فروردین 1390, 23:30 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید
در برنامه پیوستی که جستجو و گزارشگیری از دیتابیس هست ، داده ها باقیمانده در دیتاگرید در گزاش (کریستال ریپورت نماش داده میشوند)
برنامه رو هم به صورت کمپایل و هم در قالب پروژه رو چند تا سیستم مختلف (که قریب به اتفاق اونها سیستمی قوی بودندو مشکل سرعت و.. ر. نداشتند) تست کردم
در همه اونها بعد از جستجو گشودن فرمی که درش گزارش وجود دارد (Form2) حدود 45 تا 65 ثانیه زمان میبره تا گشوده بشه ، در این مدت هم برنامه ام هنگ میکنه
این اتفاق زمانیکه فرم اولین دفعه میخواد باز بشه اتفاق میفته و در دفعات بعدی این زمان به 5 الی 7 ثانیه میرسه
منتها همون دفعه اول اینقدر طولانی هست که کاربر رو کلافه کنه
ظاهراً مشکلی در برنامه ام به لحاظ کدنویسی و پاس دادن اطلاعات در گزارش نمیبینم
همین تیپ برنامه رو با vb6 با سرعت خیلی خیلی بیشتر Run میکردم
برنامه رو جهت مشاهده و بررسی خدمتتون قرار میدم
ممنون و متشکر از لطف شما اساتید
یاعلی

mohsencom
سه شنبه 16 فروردین 1390, 00:36 صبح
گزارش گیری با کریستال ریپورت همینه دیگه..کلا کنده....شما اگه سرعت بیشتر میخواید از stimulreport استفاده کن

ali190
سه شنبه 16 فروردین 1390, 00:51 صبح
پس تو سیستم شما هم کند بود؟
من از کریستال ریپورت سالهاست که دارم تو vb6 استفاده میکنم
یکی از محاسنش هم سرعت فوق العاده زیادش بود (در حجم رکوردهای بالا)
تو برنامه من که کلاً 10 تا هم رکورد وجود نداره
یعنی واقعاً این قدر محسوس کند هست؟
کاریش نمیشه کرد؟

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 00:57 صبح
با سلام

شما با همین سورس با همین دیتابیس و حجم داده ها همچین مشکلی دارین ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه آره مشکل از سیستم شماست اگه حال داری یه بار ویندوز رو عوض کن اگرم نداری باید ببینی مشکل کار چیه چون من با پردازنده 2.4 دو هسته ایی سیستم خودم که تست کدم 1 ثانیه بیشتر طول نکشید که گزارش رو نشون بده . :گیج:

ali190
سه شنبه 16 فروردین 1390, 01:04 صبح
من حداقل تو سه سیستم این برنامه رو تستش کردم
تو همشون همونطوری بود
سرعت کند لود شدن گزارش+ هنگ برنامه برای گشودن اولین بار فرم Report

mc_laren
سه شنبه 16 فروردین 1390, 01:15 صبح
ببین دوست عزیز من اینو جایی شنیدم بخاطر اینکه ما از نسخه رایگان کریستال استفاده می کنیم در دفعه اول این تاخیر وجود داره و بعد از اون زمان نمایش گزارش به یک ثانیه میرسه و مشکلی پیش نمیاد
من خودم این مشکل رو تو تموم برنامه هام دارم و البته بسته به قدرت کامپیوتر فقط در زمان لود اولین گزارش با هم فرق دارن و در واقع این تاخیر برای برنامت مشکلی به حساب نمیاد

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 01:26 صبح
من فکر نمیکنم مشکل از کریستال باشه این فیلم (http://up.iranblog.com/images/alqw2e2qzkksi9ra1cm.wmv) اجرا شدن برنامه رو سیستم من رو نشون میده . نمیدونم چرا رو سیستم شما و اون 3تای بقیه کنده :متعجب:

اینم مشخصات سخت و نرم افزاری سیستم من :

http://up.iranblog.com/images/0125pitaqis8m4s3twxn.jpg

ali190
سه شنبه 16 فروردین 1390, 01:41 صبح
ببین دوست عزیز من اینو جایی شنیدم بخاطر اینکه ما از نسخه رایگان کریستال استفاده می کنیم در دفعه اول این تاخیر وجود داره و بعد از اون زمان نمایش گزارش به یک ثانیه میرسه و مشکلی پیش نمیاد

اگر اینجوریه من هز همین گزارش تو vb6 استفاده میکنم ، خیلی سریع بالا میاد
میشه بگید احتمال میدید مشکل از چه چیزهایی باشه
راه حلهای پیشنهادی ؟!
1- تعویض ویندوز
2- ....