PDA

View Full Version : سوال: ذخیره کلیه فعالیتها در سایت

asd_moghadas
سه شنبه 16 فروردین 1390, 07:34 صبح
سلام به دوستان اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنند که چگونه میتوان کلیه فعالیتهای یک نفر را دریک سایت ذخیره کرد وقابل پی گیری باشه لطفا نمونه سورس اگر بود لطف نمایید ممنون

رضا قربانی
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:02 صبح
دوست من سوالتون یه کم گمراه کننده هست !!

می گید در یک سایتی یعنی کدوم سایت ؟ (سایتی مد نظرتون هست که می خواهید فعالیت های یک کاربر رو ذخیره کنی؟)

یک روش از من برای پیگیری کاربر : برای اینکه بفهمید کاربر در کدام قسمت سایت قرار می گیره باید در هر صفحه آی پی - ساعت و ....کاربر ( یا اگر ثبت نام بود نام کاربری) رو بگیرید و به اون صفحه یه نام بدید و در بانک ذخیره کنی .

زمانی که کاربر وارد هر صفحه ای شد اطلاعات آی پی نام مربوط به اون صفحه در بانک ذخیره می شه و شما به راحتی می تونید اطلاعات رو نمایش بدید که در فلان ساعت در این قسمت سایت بوده و در فلان ساعت در اون قسمت بوده و سپس اختلاف بین ساعت ها رو بگیری و با هم کم کنی و بگی مثلا شما 2 دقیقه در این قسمت ثابت بودید و خیلی کارهای دیگه.

این نحوه تحلیل ساده از من بود . البته با سیشن ها و کوکی ها هم می تونی اطلاعات کاربر رو به راحتی دریافت کنی که اون یه کم پیشرفته تر هست

alonemm
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:18 صبح
باسلام:
برای راه اندازی سیستم لاگ درون سایت شما میتونید جدولی برای این منظور داشته باشید داخل پایگاه داده.
که این جداول میتونند دارای فیلد هایی برای نگه داری نام کاربر - عملیاتی که انجام داده - مدت زمان بودن در صفحه - تاریخ ورود - شناسه کاربر - .... باشد/

و یک صفحه گزارش تهیه کنید و داخل بازه زمانی و یا نوع کاربر مورد نظر فعالیت رو داخل سایت و صفحات مختلف داشته باشید.

موفق باشید.

aserfg
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:50 عصر
دوست عزیز همون طور که اشاره ای شد باید سیستم لوگ طراحی کنید برای این کار باید از کلاس request استفاده کنید این کلاس متدها و خواصی (properties) رو برای به دست آوردن server variables در اختیارتون قرار می ده مثلا می تونید ip طرف رو بدست بیارین یا کوئری های درخواست شده از هر یک از صفحاتتون و....
برای اطلاعات بیشتر :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.web.httprequest.aspx
موفق باشید

asd_moghadas
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 07:30 صبح
من میخواهم درسایتم یک چنین کاری انجام دهم ولی نمی دانم چگونه وچطور ؟نمونه سایت هم مانند کلیه سایتهای بانکها (ملی ،ملت و....)لطفا یک نمونه سورس اگر موجود هست جهت راهنمایی وکمک در این تایپک قراردهید.

alonemm
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 10:31 صبح
باسلام:
شما با توجه به پست قبلی من شروع به طراحی این پروژه کن هر جا به مشکل خوردی در همین پست مطرح کن تا حلش کنیم.

موفق باشید.

asd_moghadas
دوشنبه 22 فروردین 1390, 07:34 صبح
برای گرفتن ip ومشخصات سیستم کاربر وهمچنین چه صفحاتی را باز کرده چه کار باید کرد

Roia_del
دوشنبه 22 فروردین 1390, 09:16 صبح
دریافت IP :
HttpContext.Current.Request.UserHostAddress;

و یا
HttpContext.Current.Request.ServerVariables["REMOTE_ADDR"];

دریافت نام صفحه ای که در آن هستیم :

public string GetCurrentPageName()
{
string sPath = System.Web.HttpContext.Current.Request.Url.Absolut ePath;
System.IO.FileInfo oInfo = new System.IO.FileInfo(sPath);
string sRet = oInfo.Name;
return sRet;
}

حالا شما می تونید این اطلاعات رو در رویداد Load صفحه یا MasterPage قرار بدین و اونها رو ذخیره کنین.