PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن یک دیتابیس اصلی در سرور و وصل شدن از شعبات مختلف در شهرهای مختلف به این دیتابیس مرکزی

k1csharpdeveloper
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:03 صبح
با سلام
بنده 2 تا سوال داشتم
1-اینکه ما یک کارخانه ای داریم و یک سرور که دیتابیس اصلی ما روی سرور قرار داره حالا میخواهیم نرم افزاری رو که من با c#2010نوشتم رو و در تمامی شعبات ما وجود داره و باید هر کدوم به دیتابیس متصل بشه تا کار کنه نرم افزار بجای اینکه روی هر سیستم در شعباتمان در شهر های مختلف یک دیتابیس نصب بشه و باعث پراکندگی اطلاعات بشه میخواهم هر شعبه به سرور مرکزی کارخانه نصب بشه و توسط دیتابیس اصلی در سرور دفتر مرکزی از نرم افزار استفاده کنه
2-می خوام بجای اینکه نرم افزار رو روی هر سیستم نصب کنم یک shortcut قرار بدم و توسط اون shortcut به سرور دفتر مرکزی وصل بشن که نرم افزار و دیتا بیس روی اون قرار داره.

خیلی ضروری راهنمایی کنید در ضمن از sql server 2005 آستفاده کردم

morteza271
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:29 صبح
شما این کار رو میتونید بکنید به شرطی که IP سرور رو برای برنامه همه شعبه ها بدین و همه به اینترنت وصل باشن.
که مطمئنا سرعت خیلی کم میشه(با سرعت اینترنت ایران!!!).

saber187518
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:30 صبح
با سلام دوست عزیز من قبلا برنامه ارتباط کلاینت با سرور و در واقع دیتا بیس تحت شبکه رو نوشتم ، اما به این روش که برنامه روی تمامی سیستم ها نصب شد و فقط بانک اطلاعاتی در سرور قرار داشت و درخواست ها از طریق شبکه ارسال می شد و در صورت مجاز بودن پاسخ داده مشدند.اما اینکه سرور و کلاینت شهر های مختلفی باشند رو ننوشتم و فکر کنم که شاید مثل برنامه من با دادن IP آدرس سیستم مورد نظر بشه این کار رو انجام داد (فقط یک نظر هست) . و در مورد اینکه شما یک میانبر رو بر روی سیستم افرا قرار بدین و فقز با کلیک بر روی اون بخوان با برنامه ارتباط برقرار کنن با توجه به تجربیات کمم فکر نمیکنم چنین چیزی جواب بده در هر صورت اگه اساتید بزرگوار این کار رو بلدن من هم خیلی مشتاق شدم که این بحث به ج.اب نهایی برسه.یا علی..

raminsoft
سه شنبه 16 فروردین 1390, 10:43 صبح
اگر از اینترنت استفاده میکنی حتما باید شما یک IP valid برای سرور مرکزی تهیه کنید . باید از ISP خودتان بخواهید که یک IP Static به شما بدهد. و در کانکشن کلاینتها میتوانید براحتی آدرس دیتابیس رو از روی IP بدهید
اما اگر میخواهید روی کلاینتها چیزی نصب نکنید ، میتوانید از TS Remote App در Windows 2008 R2 استفاده کنید و یا اینکه با Click One پروژتون رو پابلیک کنید !
اگرم دسترسی به اینترنت ندارید
باید چند مودم تهیه کنید و روی سرور اصلی بگذارید و روی سرور Incoming Call تعریف کنید تا به شماره تلفنی که به مودم دادید وصل بشوند کاربران که اینطوری چون از شهرستان هستند هزینه زیادی برای تلفن باید متحمل بشوند.

اما راهی که خودم استفاده میکنم ، یک سرور مجازی روی اینترنت میگرم ، بعدش دیتابیس رو اونجا راه میندازم و حتی دفتر مرکزی و ... باید به این بانک وصل شن که اینطوری هزینه IP Static رو هم نمی دهم و از همه جا راحت میشه با سرعت خوب وصل شد.

ahrimaneahurai
سه شنبه 16 فروردین 1390, 22:41 عصر
یه پیشنهاد. چرا دیتابیستون رو mysql نمی کنید؟
می تونید از هر شعبه بهش وصل شید. سرعت که همون سرعت اینترنت برای همه هست.امنیت هم که بالاست. کافیه فقط یه هاست بخری. دیگه نه می خوای هزینه سرور بدی بخری واسه شعبه اصلی و نه اینکه این همه دردسر. همه جا هم در دسترس هست. مدیران هم حتی توی خونه می تونن چک کنن.

Directx
سه شنبه 16 فروردین 1390, 22:57 عصر
یه پیشنهاد. چرا دیتابیستون رو mysql نمی کنید؟
نوعش که مهم نیست!!!! می تونه اس کیو ال یا هر چیز دیگه ای باشه
در ضمن تو اینگونه مواردبهتره از وب سرویس استفاده کنید نمی دونم چرا دوستان اشاره ای نکردند

ztx4
سه شنبه 16 فروردین 1390, 23:09 عصر
بهتر نیست برنامه تون رو کلا تحت وب بنویسید؟
همه چیز در اینترنت!

ali-kh
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 08:18 صبح
با سلام
همونطور که دوستان عزیز اشاره کردن ساده ترین راه داشتن ip valid هست
ولی خوب مشکلاتی از جمله سرعت و قطعی ارتباط رو داره
فرض کنید اینترنت کارخونه قطع بشه
همه کلاینت ها رو هوا میمونن

مورد بهتر خرید سرور مجازی و استفاده از اون به جای database server هست به نظرم راه خیلی خوب و جالبی هست
فقط اطلاعات شما حجمش که بره بالا یکم دردسر ساز میشه و اینکه اطلاعاتتون پیش خودتون نیست ولی راه خیلی ارزونی هست

و اما در اخر طراحی یه سایت هست اون جوری یه مزیت که داره نیازی به نصب چیزی روی کامپیوتر طرف هات نداری
تغییرات هم کافیه سایت رو به روز کنی
مشکل اساسی این مورد امنیت هست

معمولا این جور مواقع کلا به جای تامین امنیت و وقت گذاشتن رو اون شبکه رو خصوصی تر میکنند

میتونید مورد اول رو همراه با v p n server استفاده کنید
اونجوری امنیتتون محدود به همون شبکه اختصاصی خودتون هست
در مورد سرعت هم تا وقتی داده ها تکست هستند و خبری از عکس اینا نیست رضایت بخشه
من این مورد رو با اینترنت های سرعت پایین هم تست کردم رضایت بخش بود
موفق باشید

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 08:32 صبح
دوستان اگه ممکنه درمورد امنیت استفاده از VPSیا Ipvalid هم اگه اطلاعاتی دارید بفرمایید مثلا اتصال به دیتابیس اگه بدون وب سرویس باشه چطوری میشه امنیت رو به حد اکثر رساند(بدون VPN) من برای این کار پورت SQL رو عوض کردم که یه کم امنیت بهتر شده ولی کاربرانی که از نرم افزار استفاده می کنن اگه یه کم حرفه ای باشن می تونن User&Password رو از تو فایل برنامه در بیارن (البته توجه دارین که با وجود الگوریتم های Hashو... وقتی می خوایم به SQL وصل بشیم باید User&Password رو یه Text معمولی تبدیل کنیم تا بتونیم در کانکشن استرینگ قرار بدیم و همین User&Password دیتابیس رو لو میده) و بدون نرم افزار به دیتابیس وصل بشن و تغییرات دلخواه خودشون رو بدن
بنظرتون امن ترین روش چیه؟

ahrimaneahurai
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 10:09 صبح
نوعش که مهم نیست!!!! می تونه اس کیو ال یا هر چیز دیگه ای باشه
در ضمن تو اینگونه مواردبهتره از وب سرویس استفاده کنید نمی دونم چرا دوستان اشاره ای نکردند

منظورم این بود که مثل اینکه سایت طراحی می کنید و بانکتون mysql هست تحت وب ببرید. حالا اکسس، سرور یا هر چی دیگه. اما اینجوری فکر کنم بهتره.تغییر زیادی هم توی کد نمی خوان بدن