PDA

View Full Version : ارتباط با sql

a_123123123123
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:31 صبح
سلام
من در حال ساخت یه سایت با asp.net هستم و میخوام اونو به sql server مرتبط کنم.دستوراشو دارم ولی اجرا نمیشه
ممکنه راهنماییم کنید
ممنون میشم:لبخندساده:

khoshbakhti
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:41 صبح
قبل از باز کردن تاپیک ابتدا جستجو کنید .

اینجا (http://www.google.com/search?sitesearch=barnamenevis.org&q=%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7+%D8%A8%D8%A 7+sql+&submit.x=0&submit.y=0&domains=barnamenevis.org)

a_123123123123
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:32 عصر
اگه به جواب رسیده بودم سوال نمی پرسیدم
من دستوراشو دارم
توی sql بانک و جدول رو هم درست کردم.
ولی نمی دونم چرا نمیشه

omid_kimia
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:05 عصر
اگه به جواب رسیده بودم سوال نمی پرسیدم
من دستوراشو دارم
توی sql بانک و جدول رو هم درست کردم.
ولی نمی دونم چرا نمیشه
سلام دوست عزیز
با ADO انجام میدی یا Linq؟اگه بخوای با linq انجام بدی میتونم کمکت کنم.

alonemm
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:16 عصر
باسلام:
کدی که دارید رو بزارید تا مرور کنم.

a_123123123123
سه شنبه 16 فروردین 1390, 15:43 عصر
سلام
@%>
%>
import namespace=system.data.sqlclient
dim conpubs as sqlconnection
dim cmdselectauthors as sqlcommand
dim dtrauthors as sqldata reader

conpubs=new sqlconnection("server=localhost;database=pubs
")

()conpubs.open
cmdselectedauthors=new sqlcommand("select name from authors,conpubs")
() dtrauthors=cmdselectauthorse.executereader
()while dtrauthors.read
()response.write
response.write(dtrauthors("name")
end while
()dtrauthorse.close
()conpubs.close
<%

خودم فکر میکنم مشکلم توی connectionstring هستش که نمی دونم اصلا چی هست وچه طوری کار میکنه و اصلا کجا هست.

vahid.bz
سه شنبه 16 فروردین 1390, 17:13 عصر
سلام

string cnn = "server=.;database=myDataBase;integrated security=true";
SqlConnection connection = new SqlConnection(cnn);
connection.Open();
//use database
connection.Close();

a_123123123123
سه شنبه 16 فروردین 1390, 21:08 عصر
من خواهش میکنم به طور کامل به من بگید برای اتصال asp.net به sqlserver چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هم یه عالم جستجو کردم، هم یه عالم جاها رو گشتم،هزارتا راه امتحان کردم ولی نشدکه نشد
خواهش میکنم جواب کامل به من بدید.
خواهش میکنم.:گریه:

karim orooji
سه شنبه 16 فروردین 1390, 21:16 عصر
به این صفحه برو و این برنامه رو همین الان گذاشتم رو دانلود کن به جوابت خواهی رسید
قرار دادن یک کلمه به جای عدد موجود در یک فیلد از گرید ویو (http://barnamenevis.org/showthread.php?281323-قرار-دادن-یک-کلمه-به-جای-عدد-موجود-در-یک-فیلد-از-گرید-ویو)

a_123123123123
سه شنبه 16 فروردین 1390, 23:02 عصر
میشه سوالمو کامل بخونید بعد جواب بدید؟من تو اصل مطلب گیر کردم.من اصلا به بانک وصل نمیشم که نمیشم که نمیشم. لطفا به صورت کاملا واضح به من بگید که چیکار کنم.همینجا جوابمو بدید.من هنوز به گرید ویو نرسیدم.خیلی مونده.وقتی به() conpubs.open میرسه سیستم به من پیغام میده که به بانک وصل نمیشی ، من اینو چیکار کنم

vahid.bz
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 12:52 عصر
اي كاش خطايي رو كه ميداد مي گفتي
اما بايد كاراي زير رو انجام بدي تا sql اجازه بده به asp.net
1.اول sql رو باز مي كني، بعد از پنجره ي سمت چپ پوشه ي security رو expand مي كني (روي بعلاوه ي كنارش كليك مي كني) بعد روي پوشه ي login‌راست كليك مي كني بعد new log in را مي زني در پنجره ي باز شده در قسمت login name دكمه ي search رو بزن بعد در پنجره ي جديد اسم ASPNET رو همين طور كه نوشتم بنويس(اسم پيش فرض يوزر ASP مي باشد) بعد دكمه ي check name رو بزن بعد ok كن
2.حالا TAB USERMAPPING رو انتخاب كن بعد اسم پايگاه داده اي كه قراره بش وصل شي رو تيك مي زني و بعد OK
3.حالا در قسمت سمت چپ SQL پوشه ي DATABASE رو expand مي كني بعد پايگاه داده اي رو كه ساختي expand مي كني و بعد security كه دراينجا هست رو بعد روي پوشه ي users كليك ميكني در سمت راست راست كليك كرده روي name of location/ASPNET و بعد PROPERTIES را مي زني بعد يك پنجره با دو ليست از پايگاه داده ها جلوت باز مي شه دو گزينه ي زير رو از هر دو ليست تيك بزن بعد okكن
db_datareader
db_datawriter