PDA

View Full Version : مقایسه کامپوننت ها

morteza271
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:31 صبح
از دوستان و مهندسان عزیز تقاضا دارم هر کس نظری در مورد موضوع زیر دارد بیان نماید:

من میخوام بدونم از بین مجموعه کامپوننت های موجود برای دات نت از قبیل : Tellerik،Datnetbarو... کدام مجموعه بهتر هست از نظر کاربرپسند بودن،راحتی کار کردن با آن...
هر کی که مجموعه کامپوننت خاصی استفاده میکنه اسم اون رو بگه و مزیت ها و معایب اون رو هم بگه.
با تشکر از همه دوستان.
منتظر کمکتون هستم.

m.soleimani
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:20 عصر
از دوستان و مهندسان عزیز تقاضا دارم هر کس نظری در مورد موضوع زیر دارد بیان نماید:

من میخوام بدونم از بین مجموعه کامپوننت های موجود برای دات نت از قبیل : Tellerik،Datnetbarو... کدام مجموعه بهتر هست از نظر کاربرپسند بودن،راحتی کار کردن با آن...
هر کی که مجموعه کامپوننت خاصی استفاده میکنه اسم اون رو بگه و مزیت ها و معایب اون رو هم بگه.
با تشکر از همه دوستان.
منتظر کمکتون هستم.

شما کلش رو می‌تونی توی یکی دوتا dvd خریداری کنی بعد طبق نیاز خودت استفاده کن چون نیاز کاربر در واقع مشکل اصلی نیست این‌جا مشکل اصلی برآورده شدن خواست برنامه نویس هست که بتونه به هدف خودش برسه موفق باشید./

morteza271
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:35 عصر
به خاطر پاسختون ممنونم.
مشکل در تهیه و خریداری نیست من فقط میخوام ببینم کدوک بهتره تا راحت تر بتونم با پروژه رو جلو ببرم.
یه سوال دیگه هم دارم اینکه :
آیا DevExpress پکیچی برای دات نت هم داره؟
میشه لینک دانلود تریالش رو بذارین.
با تشکر

shadi khanum
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:25 عصر
در مورد گرید به نظر من بهترین کامپوننت گرید جانوس، من چون تو پروژه هام گرید زیاد نیاز داشتم که کارای مختلفی بشه باش انجام داد، زیاد دنبال گرید گشتم و به نظرم گرید جانوس از همه بهتره

morteza271
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:43 عصر
در مورد گرید به نظر من بهترین کامپوننت گرید جانوس، من چون تو پروژه هام گرید زیاد نیاز داشتم که کارای مختلفی بشه باش انجام داد، زیاد دنبال گرید گشتم و به نظرم گرید جانوس از همه بهتره

ممنونم.میشه مزیت هاش رو نسبت بقیه گرید ها بگین؟کلا مزیت هاش چیه که شما ازش استفاده می کنید؟
با تشکر

morteza271
سه شنبه 16 فروردین 1390, 15:02 عصر
دوستان نظر بدین دیگه!!
مطمئنا خیلی از شما از انواع کامپوننت ها استفاده می کنین،خوب هر کی نظرش رو بگه دیگه!!!
DevExpress برای دات نت هم کامپوننت داره یا نه؟
جواب بدین دیگه خواهشا

morteza271
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 08:42 صبح
خیلی برام جالبه!!!
چرا دیگه جواب نمیدین؟!!!
حداقل دوستانی که جواب دادن و دوباره ازشون سوال کردم یه چیزی بگن؟
مثلا دوست عزیزمون shadi khnum که گفتن گرید جانوس خوبه، خوب مزییتش رو هم بگین دیگه!
خواهش میکنم کمک کنید.

ali-kh
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 08:59 صبح
با سلام
چرا حالا ناراحت میشید
جواب میدن عجله نکنید
به نظر من استفاده از کامپوننت ها سلیقه ای هست
بهتره خودتون تهیه بفرمایید و تست کنید

devexpress: کامپوننت های بسار زیبا و با امکانات خیلی زیاد . واسه هر چی که به نظرتون میرسه کامپوننت داره
ولی 2 تا مشکل اساسی داره عدم ساپورت زبان های راست به چپ و پیچیدگی کار

telerik : این هم مثل اولی خیلی کامپوننت داره ولی توی مقام دوم هست(نطر شخصی) ولی راحته کار کردن باهاشون

janus: هم کامپوننت های خیلی قشنگی داره ولی خیلی مختصر مفید هست بهتریم مزیت اون سادگی و زبان های راست به چپ هست مخصوصا دیتا گرید اون در نوع خودش کم نظیره به نظر من بهترینه

بازم سلیقه ای هست مثلا من تو یه پروژه از kliksoft استفاده کردم توی یه پروژه دیگه از janus و بعضا هم از کامپوننت های خود c#
باید نیاز خودتون رو بسنجید و بسته به اون انتخاب کنید
موفق باشید

morteza271
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 09:07 صبح
دوست عزیز ممنونم.
DevExpress برای دات نت هم کامپوننت داره؟!
میشه لینک دانلودشو بدین تا تست کنم ببینم چجوریه؟

ali-kh
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 09:12 صبح
با سلام
بله برای .net کامپوننت داره
https://www.devexpress.com/ClientCenter/Downloads/
یه نسخه هم سافتگذر گذاشته از اونجا هم میتونید بگیرید
شما دیتا گرید جانوس رو هم ببینید واقعا خیلی عالیه سرعتشم خوبه من 100000 تا رکورد رو تو 4 ثانیه لود کردم توش

FastCode
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 10:49 صبح
سرعتشم خوبه من 100000 تا رکورد رو تو 4 ثانیه لود کردم توش
پس هنوز به DataGridView نمیرسه.
۱۰۰ میلیون زیر یک ثانیه.
VirtualMode On

morteza271
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 11:13 صبح
پس هنوز به DataGridView نمیرسه.
۱۰۰ میلیون زیر یک ثانیه.
VirtualMode On

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین؟
منظورتون گرید خود ویژوال هست؟

FastCode
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 11:33 صبح
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین؟
منظورتون گرید خود ویژوال هست؟

آره.
مثالش هم توی MSDN هست.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.datagridview.virtualmode.aspx