PDA

View Full Version : استفاده از کانکشن های ADO

kourosh_ag
سه شنبه 16 فروردین 1390, 11:43 صبح
سلام به تمام دوستان
میخواستم سوال کنم که برای استفاده از کانکشن ها بهتر اینه که فقط وقتی که ما درخواستی به SQL دارم کانکشن رو باز کنیم و بعد از اتمام کار اونو ببندیم
یا اینکه اول اینکه برنامه باز میشه یک کانکشن رو OPEN کنیم و تا آخر کار با برنام همون کانکشن باز باشه و با همون کارکنیم و موقع بستن برنامه کانکشن رو ببندیم
فقط میخواستم بدونم که بهترین و بهینه ترینش کدومه
ممنون

reza_edu
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 08:45 صبح
سلام
بهترین و بهینه ترینش کدومه {اين نظر من باتوجه به مطالعاتم هست پس ممكنه اشتباه هم باشه} براي جواب كوتاه بايد بگم كه بهترين اينه كه با هربار استفاده باز بشه و بعد بسته چرا ؟ چون ترافيك برنامه كم ميشه(اسكيوال سرور و شبكه) و كاربر هاي بيشتري ميتونن از ديتابيس استفاده كنن بهترين كار اينه كه هميشه اول كانكشن رو ببندي بعد باز كني اكثر كد هاي كه ديدم به اين صورت بود (بغير از ايرانياش) نكته بعدي هم اينكه اگر از شئ اسكيوال ديتا آداپتر استفاده ميكني نيازي نيست تا خودت كانكشن رو باز و بسته كني و كافي رشته اتصال رو بهش بدي خودش باقي كار هارو انجام ميده و كد كم تري نياز داره .

تو ADO و ADO.net معماري ارتباط كمي فرق ميكنه ايني كه من گفتم براي ADO.net بود البته فكر كنم منظور شما هم همين بود ! اگر درست گفته باشم پس بهتره درمورد نوع اتصال به ديتابيس تو ADO.net يكم تحقيق كنيد بهتر به جواب ميرسيد چون جواب سوال شما به دليل ايجاد معماري ديسكانكت برميگرده.
دونوع معماري هست : كانكت و ديس كانكت.