PDA

View Full Version : سوال: ایجاد کانکشن برای دیتا بیس اکسس دارای پسورد

mohsen gh
سه شنبه 16 فروردین 1390, 14:03 عصر
سلام دوستان
من چطور کانکن برناممو تعریف کنم آخه دیتا بیس اکسس هستش که پسورد داره؟؟؟

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 14:13 عصر
با سلام

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=alimanam

موفق باشید ./

alireza1514
سه شنبه 16 فروردین 1390, 18:00 عصر
سلام ممنون بابت زحماتی که می کشید...
من یه مشکل دارم .. چون تو پسورد از کاراکتر های خاص استفاده کردم مانند alt+255 زمانی که می خواهد کاننکشن را باز کند ارور not valid password را میزند واین در حالی است که من همان پسورد کپی میکنم و در حالت عادی فایل اگسس باز میشود ولی با کد نویسی ارور میدهد ...:گریه:
یادم رفت بگم که زمانی که پسورد ساده تری میگذارم مشکلی ندارد..
امکانش نیست پسورد رو عوض کنم چون نسخه های زیادی دادم بیرون البته ویژوال نبودن.
چیکار کنم.
از یه کانکشن دیگه هم استفاده کردم ارور group رو داد
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Persist Security Info=True;" & _
' "Data Source=../DATA/datalnull.mdb;" & _
' "User ID=Admin;" & _
'"Password= *RrP84ACc?eSs2359 "

alimanam
سه شنبه 16 فروردین 1390, 19:06 عصر
کاراکتر خاص مثلاً alt+255 منظورت همون یه کارکتر خالیه دیگه ؟ :متفکر:

alireza1514
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 18:09 عصر
ببخشید دیر شد ..نبودم
آره دوست عزیز تو پست قبلیم هم پسورد رو فرستادم یه امتحان بکن ببین میتونی جواب بگیری...
مرسی هنوز هم دارم زور میزنم اما موفق نشدم...
شاید با کمک شما یه فرجی بشه

alireza1514
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 08:09 صبح
بچه ها چی شد اساتید یه لطفی بکنند ما رو راهنمایی کنند ممنون میشم...
کارم گره خورده ...اساسی

mobtakercode
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 19:29 عصر
به صورت زیر بنویسید ببینید آیا جواب می گیرید:

Dim pass As String = " *RrP84ACc?eSs2359 "
pass = """" & pass & """"
con = New OleDbConnection
con.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=filepath.mdb;Jet OLEDB:Database Password=" & pass
con.Open()
con.Close()

alimanam
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 19:58 عصر
با سلام

آقای مبتکر کد گلم :لبخندساده: اول کدت رو امتحان کن بعداً به این دوست عزیزمون راه نشون بده شما کانکشن استرینک رو باید اینجوری تغییر بدی :

Imports System.Data.OleDb

Public Class Form1

Dim con As OleDbConnection

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Try
Dim pass As String = "*RrP84ACc?eSs2359 "
Dim con As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=" & pass)
If con.State = ConnectionState.Closed Then con.Open()
MsgBox("Database Opened !", MsgBoxStyle.Information)
Catch ex As Exception
MsgBox(Err.Description, MsgBoxStyle.Exclamation)
End Try

End Sub
End Class

موفق باشید ./

omid-vbAuto
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:24 عصر
با سلام

آقای مبتکر کد گلم :لبخندساده: اول کدت رو امتحان کن بعداً به این دوست عزیزمون راه نشون بده شما کانکشن استرینک رو باید اینجوری تغییر بدی :

Imports System.Data.OleDb

Public Class Form1

Dim con As OleDbConnection

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Try
Dim con As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=" & pass)
If con.State = ConnectionState.Closed Then con.Open()
MsgBox("Database Opened !", MsgBoxStyle.Information)
Catch ex As Exception
MsgBox(Err.Description, MsgBoxStyle.Exclamation)
End Try

End Sub
End Class

موفق باشید ./

با سلام علی جان این قطعه کد زیر رو بر چه مبنائی نوشتین؟یکم توضیح می دهید.

Dim pass As String = "*RrP84ACc?eSs2359 " pass = """" & pass & """"

alimanam
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:35 عصر
امید جون اذیت نکن دیگه :گریه: خوب تابلوه دیگه !!!!!!!!!!!!

با کدی که میبینی شما اول یه رشته رو به متغیر pss پاس میدی بعد همین رشته رو محصور میکنی در ویرگول اگه اسمش رو اشتباه نگفته باشم بعد هم به صورت مستقیم تو به انتهای کانکشن استرینگ که مربوط میشه به پسورد میچسبونی . ( نکته اش اینه که باید پسورد رو در ویرگول بنویسی که مشخص کننده این باشه از بقیه کانکشن استرینگ جدا بشه ) یعنی همین کانکشن استرینگ رو هم میتونی به شکل زیر بنویسی :

Dim con As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=" & """" & "*RrP84ACc?eSs2359 " & """")

موفق باشی ./

omid-vbAuto
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:44 عصر
امید جون اذیت نکن دیگه :گریه: خوب تابلوه دیگه !!!!!!!!!!!!

با کدی که میبینی شما اول یه رشته رو به متغیر pss پاس میدی بعد همین رشته رو محصور میکنی در ویرگول اگه اسمش رو اشتباه نگفته باشم بعد هم به صورت مستقیم تو به انتهای کانکشن استرینگ که مربوط میشه به پسورد میچسبونی . ( نکته اش اینه که باید پسورد رو در ویرگول بنویسی که مشخص کننده این باشه از بقیه کانکشن استرینگ جدا بشه ) یعنی همین کانکشن استرینگ رو هم میتونی به شکل زیر بنویسی :

Dim con As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=" & """" & "*RrP84ACc?eSs2359 " & """")

موفق باشی ./

علی جان اول که این:

68432
بعدش علی جان مگه قرار نبود شما فکری به حال مورد زیر بکنید؟

کاراکتر خاص مثلاً alt+255 منظورت همون یه کارکتر خالیه دیگه ؟ :متفکر: </BLOCKQUOTE>سوال من هم تو تاپیک قبلی همینه.یعنی اینکه:

برای ایجاد کارکتر پسورد alt+255 باید از :

استفاده کرد؟! اگه آره لطف کنید بفرمائید این عبارت (RrP84ACc?eSs2359) را چطوری تعیین می کنید همین.

alimanam
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:52 عصر
نه عزیز شما کلاً مسئله رو چپکی گرفتی alt+255 ربطی به *RrP84ACc?eSs2359 نداره .

این فقط یه نمونه هست که دوستمون ( alireza1514 (http://barnamenevis.org/member.php?16597-alireza1514) ) واسه پایگاه داده اش انتخاب کرده همین .

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=68432&d=1302194675

کلاً مهندس این روزا اعصاب معصاب نداری ها :قهقهه:

در مورد alt+255 هم فکر میکنم در ویندوز 7 جواب نمیده البته من هنوز دقیقاً نمیدونم این کار باعث میشه در ظاهر نام فایلی رو بدون رشته یا منظور همان نام فایل ست کرد .

موفق باشی ./

omid-vbAuto
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 21:26 عصر
نه عزیز شما کلاً مسئله رو چپکی گرفتی alt+255 ربطی به *RrP84ACc?eSs2359 نداره .

این فقط یه نمونه هست که دوستمون ( alireza1514 (http://barnamenevis.org/member.php?16597-alireza1514) ) واسه پایگاه داده اش انتخاب کرده همین .

کلاً مهندس این روزا اعصاب معصاب نداری ها :قهقهه:

در مورد alt+255 هم فکر میکنم در ویندوز 7 جواب نمیده البته من هنوز دقیقاً نمیدونم این کار باعث میشه در ظاهر نام فایلی رو بدون رشته یا منظور همان نام فایل ست کرد .

موفق باشی ./

علی جان ترسیدی:لبخند:

کلاً مهندس این روزا اعصاب معصاب نداری ها

ما گه گوداری یه اوجی می گیریم ولی چیزی از ارادتمون به اساتید و دوستانمون کم نمیشه.:چشمک:این خط --- این هم نشون ***

-----------------------------------------------------------------------
اما در مورد کارکتر خاص ما می تونم یا خود کارکتر تولید شده رو کپی کنیم و یا با روش alt+2535 دوباره تولیدش کنیم.

اما برای اینکه کار راحت تر بشه بهتر نیست خودمون کارکتر خاص رو تولید کنیم.مثلا بندازیم تو یه For و بدونیم کدوم عدد کدوم کارکتر رو تولید میکنه و سپس تو لیست ویو نمایش بدیم.هر چند نتونستم منظورم رو بخوبی بیان کنم.ولی منظورم کد نویسی هائی شبیه sendkey بود.

alireza1514
دوشنبه 22 فروردین 1390, 19:09 عصر
سلام بچه ها.. مشکل حل شد طبق راهنمایی امید جان عمل کردم و از این الگو استفاده کردم ارتباط برقرار شد و دیگه اخطاری مبنی بر اشتباه بودن پسورد نداد
مرسی
Dim Pass As String = " *RrP84ACc?eSs2359 "
Pass = """" & Pass & """"
کاراکتر های ویژه این درد سرها رو هم داره ...