PDA

View Full Version : مجموعه سوالات پایه من

soonami
سه شنبه 16 فروردین 1390, 19:12 عصر
در این تاپیک تصمیم گرفتم سوالات پایه خودم رو بپرسم

1- کاربرد وراثت در کلاس ها چیست ؟؟؟؟؟ وآیا در برنامه نویسی کاربد دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

__________________________________________________ __________________

2- چند ریختی چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

__________________________________________________ __________________

3- استفاده از کنترل Contex menu strip

با راست کلیک کار نمی کند راه نمایی بفر مایید برای استفاده از این کنترل

milad.biroonvand
سه شنبه 16 فروردین 1390, 20:49 عصر
پاسخ ، سوال سومت : هر شی ای یه رویداد بنام contentmenuestrip داره که باید برابر نام کنترل contentmenuestrip ای قرار بدی که در برنامه ات داری .

milad.biroonvand
سه شنبه 16 فروردین 1390, 20:53 عصر
1- کاربرد وراثت در کلاس ها چیست ؟؟؟؟؟ وآیا در برنامه نویسی کاربد دارد ؟ از وراثت در برنامه نویسی وقتی استفاده میشه که شما یه کلاس کلی تر دارید که می خواهید ، متدهای اون رو در یک کلاس جزیی تر داشته باشید . در برنامه نویسی هم اگه بخوای یه برنامه بزرگ رو بنویسی خیلی کاربرد داره .

milad.biroonvand
سه شنبه 16 فروردین 1390, 20:55 عصر
1- کاربرد وراثت در کلاس ها چیست ؟؟؟؟؟ وآیا در برنامه نویسی کاربد دارد ؟ از وراثت در برنامه نویسی وقتی استفاده میشه که شما یه کلاس کلی تر دارید که می خواهید ، متدهای اون رو در یک کلاس جزیی تر داشته باشید . در برنامه نویسی هم اگه بخوای یه برنامه بزرگ رو بنویسی خیلی کاربرد داره .

milad.biroonvand
سه شنبه 16 فروردین 1390, 20:58 عصر
شرمنده من حواسم نبود ، با استفاده از وراثت می تونید ، تمام ویژگی ها ، متدها ، و ... رو که اجازه ارث بری اون ها رو داریم رو می تونیم از یک کلاس کلی تر در یک کلاس جزیی تر به ارث ببریم .

milad.biroonvand
سه شنبه 16 فروردین 1390, 21:02 عصر
حالا من هم تو تاپیکت اگه اجازه بدی یه سوال رو مطرح کنم ؟

اگر کسی از دوستان یه مثال ( نه کد ) برای وراثت چندگانه داره اینجا بزاره . مثلا یک مثلا مثل این :
مثالی از وراثت معمولی ( وراثت از یک کلاس) : اگر یک کارمند داشته باشیم که دارای نام ، نام خانوادگی ، داشته باشیم به عنوان یک کلاس و یک کلاس دیگه به عنوان کلاس کارمند ساعتی داشته باشیم ، کارمند ساعتی از کارمند ارث گیری می کند .

اگذ کسی مثال های اینچنینی از وراثت چندگانه داشته باشه اینجا مطرح کنه .

soonami
سه شنبه 16 فروردین 1390, 21:24 عصر
دوست عزیز اگر ممکن هست جواب سوالات رو تو یک پست بده که الکی تاپیک شلوغ نشه

نوبتی باشه نوبت من هست

1- میشه یک مثال برای contentmenuestrip بزنی

__________________________________________________ ___

2-

Dim s As String
cd1.Filter = "W(*docs)|*.doc|text file (*.txt)|*.txt"
cd1.ShowDialog()
s = cd1.FileName
TextBox1.Text = s

تو این کد آدرس فابل مورد نظر رو نشان می دهد ولی برای نمایش محتویات باید چی کار کرد

shadi khanum
سه شنبه 16 فروردین 1390, 23:01 عصر
1- میشه یک مثال برای contentmenuestrip بزنی
این مثال رو واسه contextmenuStrip ببین:
برنامه رو اجرا کن و روی فرم یا textbox یا label کلیک راست کن

shadi khanum
سه شنبه 16 فروردین 1390, 23:02 عصر
تو این کد آدرس فابل مورد نظر رو نشان می دهد ولی برای نمایش محتویات باید چی کار کرد
منظوزتون از محتویات یعنی میخواید فایل رو بخونید و مثلا تو textbox نشون بدید؟

soonami
سه شنبه 16 فروردین 1390, 23:04 عصر
بله میخواهم محتویات داخل فایل هام رو نشون بدم

shadi khanum
سه شنبه 16 فروردین 1390, 23:36 عصر
واسه خوندن فایل txt:
Dim sr As New StreamReader(s)
Dim str As String = ""
While sr.Peek() >= 0
str &= sr.ReadLine
str &= vbCrLf
End While
sr.Close()
MsgBox(str)

soonami
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 00:59 صبح
استفاده از گنترل open dialog این چی هست دیگه

shadi khanum
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 14:11 عصر
استفاده از گنترل open dialog این چی هست دیگه
این ادامه همون دستوراتی که خودتون نوشتین دیگه. بعد از این که فایل رو انتخاب کردین و اسم فابل رو تو متغیر S ذخیره کردین اینها رو بنویسید.

soonami
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 00:23 صبح
دوست عزیز من
Dim sr As New StreamReader(s) به مشکل خوردم یعنی کد شما رو به برنامه اضافه کردم ولی کار نکر

تابع EOF یک نمونه از کاربرداش رو مثال بزنید ؟ ویک توضیح بدید کتابی نمی خواهم توضیح بدید طوری بدید که من متوجه بشم الان کتاب جلوم بازه داره توضیح میده :دی

soonami
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 12:35 عصر
ببخشید در کنار سوال بالا این سوال هم داشتم که مشکل قطعه کد زیر چی هست

Dim b As String
b = InputBox("enter here name new File for change ")
Rename("DirListBox1.Path & " \ " & ", "B")

shadi khanum
جمعه 19 فروردین 1390, 15:29 عصر
دوست عزیز من
Dim sr As New StreamReader(s) به مشکل خوردم یعنی کد شما رو به برنامه اضافه کردم ولی کار نکرد
یعنی چی کار نکرد؟ ببین S یه متغیر از نوع String، که آدرس اون فایل txt توی اون. ضممنا باید Imports System.IO رو بالای کدهات بنویسی تا streamReader رو بشناسه

soonami
شنبه 20 فروردین 1390, 19:18 عصر
ممنون اگر ممکن هست توضیح درباره قطعه کدتون بدید

shadi khanum
یک شنبه 21 فروردین 1390, 19:35 عصر
ممنون اگر ممکن هست توضیح درباره قطعه کدتون بدید
StreamReader واسه خوندن از فایل استفاده میشه که آدرس فایلی که قرار توسط اون خونده بشه رو به عنوان ورودی میگیره.فرض میکنیم آدرس فایل تو متغیر S ریخته شده.
Dim sr As New StreamReader(s)
حالا باید فایلی که توی streamReader لود شده رو بخونیم و تو یه متغیر String بریزی. با While sr.Peek() >= 0 چک میکنیم که هموز کاراکتری برای خوندن وجود داشته باشه و با str &= sr.ReadLine خط به خط فایل رو میخونید و تو متغیر Str میریزی و با str &= vbCrLf توی متغیر رشته ات بعد از هر خط که میخونی یه خط میای پایین و در آخر هم sr رو close میکنی