PDA

View Full Version : سوال: مشکل با فارسی

soft-c
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 06:25 صبح
سلام
من یک پروژه در دلفی 7 نوشتم و حالا که به دلفی 2011 منتقل کردم با حروف فارسی مشکل دارد
آیا تنظیمی در دلفی هست که بتوان بوسیله ی آن همه ی جملات درست شود یا باید همه ی جملات را از اول تصحیح کرد
BORHAN TEC
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 10:51 صبح
لطفاً پروژه ای را که با دلفی 7 نوشته اید را ضمیمه کنید، و یا اگر این کار امکان پذیر نیست یک برنامه کوچک مشابه را ضمیمه کنید.

vcldeveloper
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:35 عصر
سورس کد را به صورت ANSI ذخیره کردید، الان هم در ویندوز تنظیمات زبان فارسی به درستی انجام نشده، و IDE جدید نمیتونه اون کارکترهای فارسی را به درستی نمایش بده. باید تنظیمات ویندوزتان را اصلاح کنید، یا سورس کدهای مربوطه را به صورت UTF-8 ذخیره کنید.

soft-c
شنبه 20 فروردین 1390, 14:52 عصر
سورس کد را به صورت ANSI ذخیره کردید، الان هم در ویندوز تنظیمات زبان فارسی به درستی انجام نشده، و IDE جدید نمیتونه اون کارکترهای فارسی را به درستی نمایش بده. باید تنظیمات ویندوزتان را اصلاح کنید، یا سورس کدهای مربوطه را به صورت UTF-8 ذخیره کنید.
میشه بگین چطوری میشه با utf-8 ذخیره کرد
vcldeveloper
شنبه 20 فروردین 1390, 18:05 عصر
در داخل Editor، راست کلیک کنید، و از منوی باز شده، گزینه File Format را انتخاب کنید.
البته الان یادم نیست که این گزینه در دلفی 7 وجود داشت یا نه. اگر نداشت، تنظیمات ویندوزتان را فارسی کنید تا در Delphi XE متون فارسی داخل سورس درست نمایش داده بشند، سپس در Delphi XE با استفاده از گزینه ایی که در بالا گفتم، سورس کد را UTF-8 کنید.