PDA

View Full Version : DLL ای برای انجام کارهای دیتا بیس اکسس

omid-vbAuto
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 10:02 صبح
با سلام

من به تازگی موفق به نگارش DLL ای شدم که کارها و ویژگی های زیر رو داره:

ولی اینهم بگم که می خوام نظرات شما رو بشنوم اگر مایل بودید و درخواست کردید DLL رو میذارم.

1- ایجاد ارتباط با بانک اکسس 2003 و یا 2007 .
2 - توانائی ایجاد ارتباد با بانک های رمز دار.
3 - اضافه کردن - حذف کردن - آپدیت کردن.
4 - اضافه کردن خاص (یعنی می تونی یه سطر جدید میان سطرهای موجود دیتا بیست اضافه کنی به صورتی که اطلاعات قبلی هم حفظ میشه)
5 - نمی دونم در چه حدی با بانک سر وکار دارین اما این DLL ای که من نوشتم به فاصله ما بین نام ستون ها حساس بوده و به شما این اجازه رو میده تا به جای استفاده از ستونی به نام AB_12 به صورت AB 12 استفاده کنید.
6- جستجوی دقیق کلمه.
7-جستجوی تقریبی کلمه.(تشابهی)
8-مرتبط کردن داده ها.

بایدها و نبایدهای این DLL :
1- این DLL با هر بانک اطلاعاتی اکسس کار میکنه.(برای SQL نیست).
2-برای استفاده از این DLL باید یه ستون ID به هر نامی که دوست دارین موقع تولید دیتابیستون در نظر بگیرید تا DLL بدونه که کدوم ستون ،ستون کلیدی به حساب می آد.(که البته می تونید نمایش بدید یا مخفی کنید).
3-با استفاده از این برنامه شما با نوشتن یه خط کد خودتون رو از درد سرهای کار با بانکهای دیتا بیس اکسس رها کرده و می تونید سریعتر برنامه مشتری رو امده کنید.

در پایان استفاده از این DLL رو به همه توصیه می کنم چون کلی در وقت برنامه نویسی شما صرفه جوئی می کنه.

mostafabestman
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 22:49 عصر
سلام اقا امید خوشحال میشم بزاریش

موفق باشید!

omid-vbAuto
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:26 عصر
چون دوستان درخواست کردند بنده هم برنامه نمونه و خود DLL را براتون آپ کردم.

دانلود برنامه نمونه + DLL (http://up.iranblog.com/images/crsl99ay88zuglo8jsyt.rar)

دانلود DLL (http://up.iranblog.com/images/7c89739vjz4m9fkf6uf.rar)

68434

در صورت هر گونه مشکل مطرح کنید.تا راهنمائی کنم.

mohsencom
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:41 عصر
مرسی از برنامه و Dll خیلی خوبت....واقعا خیلی باعث صرفه جویی در وقت میشه....الان این نسخه چه فرقی با نسخه رجیستر شده داره؟
و دیگه اینکه میشه ازتون خواهش کنم سورس قسمت Delete And SortKey رو در اختیارم بذارین....واقعا لازم دارم این قسمتو :لبخندساده:

omid-vbAuto
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:46 عصر
مرسی از برنامه و Dll خیلی خوبت....واقعا خیلی باعث صرفه جویی در وقت میشه....الان این نسخه چه فرقی با نسخه رجیستر شده داره؟
و دیگه اینکه میشه ازتون خواهش کنم سورس قسمت Delete And SortKey رو در اختیارم بذارین....واقعا لازم دارم این قسمتو :لبخندساده:

از شما ممنونم .اینکه فرمودین:

الان این نسخه چهفرقی با نسخه رجیستر شده داره؟

فرقش اینکه تو نسخه اصلی اون فرم تبلیغاتی اول نمی آد.چون اگه شما از این DLL تو پروژه هاتون استفاده کنید به مجرد فراخوانی DLL با اولین توابع داخل dll اون فرم تبلیغاتی ظاهر خواهد شد.

آیا این فرم برای شما ظاهر نمیشه؟؟؟

mohsencom
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:53 عصر
آیا این فرم برای شما ظاهر نمیشه؟؟؟

چرا ظاهر میشه متاسفانه :لبخند:

قسمت آخر سوالمم بی جواب موند :لبخند:

omid-vbAuto
جمعه 19 فروردین 1390, 00:44 صبح
چرا ظاهر میشه متاسفانه :لبخند:

قسمت آخر سوالمم بی جواب موند :لبخند:

یک راهنمائی کلی می کنم تو تاپیکهای دیگه هم نگاه کنید موجوده:

حذف کردن و مرتب سازی ستون کلیدی:

حذف کردن که ،ساده هست همه می دونند.
اما مرتب سازی چیز دگه و خواصی نیست بلکه همون شیفتینگه.

البته اگه تو پست های قبلی نگاه کنید دو نوع حذف کردن در DLL گذاشتم:
اولی: کاربرد اولی اینه که مثلا میاد و از میان رکورد های 1 و 2 و 3 و 4 ----رکورد 3 رو حذف میکنه ولی رکورد 4 رو به 3 تبدیل نمیکنه.
دومی :عملیات بالا رو انجام میده با این تفاوت که میاد 4 رو به 3 تغییر میده.

حالا کاربرهاش هم متفاوت هست:
شاید یکی دوس داره بدونه که چه رکورد های حذف شده پس میاد و از حذف کردن اولی استفاده می کنه.
و شاید یکی می خواد شماره بندی رو هم به user نمایش بده پس میاد از حذف کردن دومی استفاده می کنه.

--------------------------------------------------------------------------------------
در کل هدف من از نگارش این DLL این بود که همه طیف های برنامه نویسان اعم از مبتدی ها تا حرفه ای ها بتونند استفاده کنند.و هیچ محدودیتی هم نداره:
بطور مثال شما می تونید جستجو های تک شرطی و یا n شرطی رو انجام بدین.
لازم نیست ستون کلیدی شما با نام ID باشه با هر نامی می تونه باشه فقط باید ستون کلیدی رو به DLL بشناسونید.
لازم نیست که ستون کلیدی در ابتدای تمام ستون ها ایجاد کنید هر کجا که دوست داشتید می تونید استفاده کنید تو مرحله دیزاین دیتا بیس می گم ها.

در کل هیچ برنامه حرفه ای سراغ نداریم که بی نیاز به کارهای دیتابیس باشه.با استفاده از این DLL دیگه وقت شما صرف کد نویسی و خطا یابی کد هاتون برا کار با بانکتون نمیشه و وقت زیادتری برای زیبا سازی فرمتون پیدا خواهید کرد که مشتری پسندتر بشه.

قصد دارم DLL مشابهی برای بانکهای SQL هم بنویسم.