PDA

View Full Version : سوال: چند سئوال راجع به انتخاب فونت برای قالب سایت و وبلاگ

hesamy2004
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 15:04 عصر
دوستان من دارم یه قالب برای سایت خودم درست میکنم. البته بر روی سایت وردپرس نصب کردم و بنابراین، این قالب قراره قالب وردپرس بشه. از اونجاییکه بیشتر براوزرها CSS3 رو پیشتیبانی میکنن تصمیم دارم با روشی که W3c (http://www.w3schools.com/css3/css3_fonts.asp) گفته به قالبم فونت مورد نیازم رو بدم. حالا دو سئوال برام پیش اومده درصورت امکان راهنماییم کنید.

1) چه فونتهایی برای قالب وبلاگ مناسبند؟
2) بهتره یک فونت برای کل سایت استفاده بشه یا چند فونت متفاوت هم مجازه؟
3) W3c میگه IE فونتهای با فرمت eot رو میشناسه درصورتیکه سایر براوزرهای مهم فرمت ttf رو پشتیبانی میکنن. چطور یه فونت ttf رو به eot تبدیل کنم؟

ممنون

mamali-mohammad
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 15:31 عصر
برای زبان فارسی بهترین فونت tahoma با سایز 11 پیکسل هست ( تجربه شخصی )

hesamy2004
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 15:37 عصر
فونتهای ایرانی چطور مثله "نازنین"، "تیتر"، "الهام" و غیره ؟

mamali-mohammad
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 15:47 عصر
این فونت هایی که گفتید :
1- روی تمام سیستم ها نیست . در نتیجه جایز نیست استفاده کنید
2- برای اینکه این فونت ها شکیل باشن باید در سایز بالا استفاده کنید که در طراحی وب پیشنهاد نمیشه
3- اگه تمایل به استفاده دارید ، به عنوان عکس ( jpg , png , gif و ... ) استفاده کنید

hamiii
شنبه 20 فروردین 1390, 10:00 صبح
بهترین فونت برای نمایش محتوای فارسی tahoma با سایز 9pt هستش. شک نکنین.

چطور یه فونت ttf رو به eot تبدیل کنم؟
یه سرچ بزن.سایتهایی هستن که این کار رو بصورت آنلاین انجام میدن.من خودم انجام دادم.

یه پیشنهاد : سعی کن از این روش استفاده نکنی یا حداقل فقط برای تیترها استفاده کنی چون هر فونت حداقل 60 کیلوبایت هستش و این حجم برای کاربران ایرانی زیاده و بارگزاری صفحات رو یه کمی به تاخیر میندازه.من یه بار انجام دادم از نتیجه ش راضی نبودم.
البته حتما این کار رو برای تجربه اش هم که شده انجام بدین.شاید جایی به دردتون بخوره.
موفق باشی دوست عزیز