PDA

View Full Version : گفتگو: راهنمایی برای انجام یک پروژه

morteza271
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 18:38 عصر
سلام دوستان.
یه پروژه بهم پیشنهاد شده و من برای چگونگی انجام میخوام ازتون کمک بگیرم.

پروژه به این صورته که کاربراشون اول باید برن داخل شهر اصلاعات جمع کنن و بعد بیان بر روی برنامه وارد کنن، که این کار به نظرم زیاد مناسب نیست که اول اطلاعات رو بر روی برگه وارد کنن بعد بیان وارد برنامه کنن.

میخواستم ببینم از چه دستگاهی میتونم استفاده کنم که بتونن اطلاعات رو بر روی اون وارد کنن و بعد با وصل کردن اون به کامپیوتر با زدن یه کلید در برنامه خودش اطلاعات رو بگیره و وارد دیتابیس کنه.
از همه مهمتر برام اینه که اون دستگاه چی باشه تا بهتر انجام بشه وبرنامه نویسی برای اون راحت تر باشه.
با تشکر از همه دوستان
منتظر راهنمایی های شما هستم

ahrimaneahurai
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 19:57 عصر
اگه بودجه زیاد براتون مهم نیست می تونید از گوشی هایی که ویندوز موبایل دارن استفاده کنید و با دات نت براش برنامه بنویسید و بعد با اتصال به برنامه داده ها رو خارج کنید که خب هزینش زیاده. راه دیگه هم اینه که با اس ام اس این کار رو کنن. یعنی اگه اطلاعات کمه با اس ام اس بفرستن که کار جالبی نیست. دقت کنید بیشتر بازاریابای شرکتای بزرگ که میان دم مغازه ها لیست رو توی گوشیشون وارد می کنن و یکم توی گوشی فوضولی کنید می بینید که ویندوز موبایله. بهترین راه اینه اما پر هزینه

ACorvinus
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 21:25 عصر
سلام.

یه دستگاهی هست که این کار رو براتون انجام میده. نیازی هم به گوشی موبایل نیست. ساعت 12 شب به بعد با یه پست اسم دستگاه رو دقیقا میگم براتون.

morteza271
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 21:35 عصر
سلام.

یه دستگاهی هست که این کار رو براتون انجام میده. نیازی هم به گوشی موبایل نیست. ساعت 12 شب به بعد با یه پست اسم دستگاه رو دقیقا میگم براتون.

ممنونم دوست عزیز.
فقط اگه میشه به طور کامل توضیح بدین تا ببینم چطوریه؟
مثلا اینکه میشه براش برنامه نوشت و به چه زبانی باید نوشت؟
قیمتش چطوریه؟
بازم ممنون

saghari
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 21:48 عصر
با سلام
یه سری دستگاه هست که برای کارای خاص طراحی شده، مثلا دستگاه های بارکدخوان هستند که بارکدها رو میخونن و در حافظه ذخیره میکنند و بعد میشه اطلاعات اونها رو به سیستم منتقل کرد (معمولا برای سیستم های اموال استفاده میشه) و یا دستگاه هایی که برای سیستم های حضور و غیاب طراحی شده و ... . حالا در وحله اول شما باید ببینید با توجه به نوع دیتای شما دستگاه مناسبی براتون هست یا نه؟
با فرض نه بودن شما باید یا از وسیله ای پرتابلی که os روش نصب بشه استفاده کنید مثل لپ تاپ یا پاکت پی سی یا .... و اگر پروژه شما ارزشش رو داره میتونید برای ورود و ثبت اطلاعاتتون یک دستگاه طراحی و تولید کنید.
در انتها اگه نوع اطلاعاتی رو که میخواهید ذخیرهکنید توضیح بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد.
موفق باشید

morteza271
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 22:25 عصر
با سلام
یه سری دستگاه هست که برای کارای خاص طراحی شده، مثلا دستگاه های بارکدخوان هستند که بارکدها رو میخونن و در حافظه ذخیره میکنند و بعد میشه اطلاعات اونها رو به سیستم منتقل کرد (معمولا برای سیستم های اموال استفاده میشه) و یا دستگاه هایی که برای سیستم های حضور و غیاب طراحی شده و ... . حالا در وحله اول شما باید ببینید با توجه به نوع دیتای شما دستگاه مناسبی براتون هست یا نه؟
با فرض نه بودن شما باید یا از وسیله ای پرتابلی که os روش نصب بشه استفاده کنید مثل لپ تاپ یا پاکت پی سی یا .... و اگر پروژه شما ارزشش رو داره میتونید برای ورود و ثبت اطلاعاتتون یک دستگاه طراحی و تولید کنید.
در انتها اگه نوع اطلاعاتی رو که میخواهید ذخیرهکنید توضیح بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد.
موفق باشید

ممنونم.
اطلاعاتی که من میخوام ذخیره کنم چندتا رشته(حدود 20 آیتم) و اگه بشه یه عکس هست.
من از یکی از دوستام شنیدم که یه دستگاهی هست که روش ویندوز سون نصب میکنن(یعنی میشه روش ویندوز نصب کرد) کسی در مورد اونا چیزی میدونه بیشتر توضیح بده.
از همه دوستان که جواب میدن ممنونم

morteza271
شنبه 20 فروردین 1390, 20:33 عصر
بقیه دوستان دیگه نظری ندارن؟!!!
از چه دستگاهی بهتره استفاده کنم؟گه هم برنامه نویسی براش راحت باشه و هم قیمتش مناسب باشه.
با تشکر.

exlord
شنبه 20 فروردین 1390, 21:27 عصر
ارزونترین راه استفاده از گوشه موبایله ... میتونی برنامتو با java بنویسی که تو گوشیهای معمولی هم کار بکنه ...

morteza271
شنبه 20 فروردین 1390, 21:38 عصر
ممنونم ولی فک کنم دستگاه هایی هست که میشه راحت تر براش برنامه نوشت یا نه؟
شما در مورد اونا اطلاعی ندارین؟
با تشکر.

saghari
دوشنبه 22 فروردین 1390, 13:02 عصر
با درود
دوست عزيز عبارت "دستگاه ديتا كالكشن" يا معادل انگليسي او رو تو گوگل سرچ كن تا دلت بخواد ليست تجهيزات و شركت ها رو پيدا ميكني.
يه شركت هم هست به اسم زيراسيا كه كارش فروش اين تجهيزاته و ميتوني حداق ازشون مشاوره بگيري.
www.zebra.ir و www.zebrasia.com

مويد باشي