PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین یک برنامه ی دولتی و برنامه ی من!

ztx4
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 06:43 صبح
سلام
وقتتون به خیر

ماجرا از این قراره که من برای یک موسسه ی خصوصی نرم افزاری نوشتم که اطلاعاتشون رو وارد اون می کنند و مدیرت می کنند.
این موسسه هر ماه باید یک گزارش بسازه و به دولت تحویل بده! دولت برای این کار یک نرم افزار در اختیارشون گذاشته که فکر می کنم با دات نت نوشته شده .خروجی نرم افزار یک فایل با فرمت .fif هست.

حالا مساله اینه که اپراتور باید بشیه به صورت دستی اطلاعات رو از نرم افزار من وارد اون یکی بکنه که این خوب نیست!!

شما دوستان چه راه حل هایی پیشنهاد می کنید؟

من خودم 2 راه به ذهنم می رسه:
1- برنامه ی من خودش اون فایل .fif رو بسازه(مشکل اینه که با ساختار اون فایل آشنا نیستم)
2- برنامه ی من خودش بیاد و فیلد هارو پر کنه و دکمه ها رو بزنه(که با این روش هم آشنا نیستم)

اگر پیشنهاد روشی دارید یا در مورد از روش هایی که من گفتم اطلاع دارید لطفا راهنمایی بفرمایید

ممنون...

mortezamhd
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 06:59 صبح
سلام

دوست عزیز به نظر من با همون روش اول جلو بری بهتر و منطقی تره. ولی دیگه باید انقدر ساختارشو بالا پایین کنی تا بهش پی ببری . خودم به شخصه همین مشکل رو توی برنامه حقوق و دستمزد داشتم و دیسکت بانک ، بیمه ، خزانه و ... فرمت مخصوص خودشونو داشتن و منم نشستم خروجی ها رو بالا پایین کردم تا خودم کد ساختش رو نوشتم

موفق باشید

ztx4
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 07:01 صبح
ممنون از توجه شما
چه طور باید ساختار رو بالا پایین ببرم؟
اصلا آیا فایل fif نوع استانداردی هست؟
مرسی

unknown.unforgiven
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 10:03 صبح
آیا فایل fif نوع استانداردی هست؟

با توجه به این لینک (http://www.fileinfo.com/extension/fif) گویا هست، ولی فکر نکنم اونا فایل fif. رو بر اساس استانداردهاش نوشته باشن، چون تو همون لینک نوشته fif. واسه عکسه. واسه روش دومی که گفته بودی یه روش احمقانه دارم که شاید کارت رو راه بندازه. شاید بشه با sendkey و کلیک روش دومت رو پیاده سازی کرد، اما خیلی روش بدیه و کاربر وقتی برنامت داره این کارا رو انجام میده نباید به هیچی دست بزنه. این تنها راهی بود که با توجه به اطلاعاتی که دارم به ذهنم رسید، حتماً روش های حرفه ای تر بهتری هم هست

ztx4
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 13:43 عصر
یه روش دیگه به ذهنم رسید.
چه طور من نرم افزار اونارو دی کامپایل کنم و سورس رو بررسی کنم،ببینم چه طور فایل رو ذخیره می کنه؟
به نظر شما چه قدر مفید خواهد بود؟آیا نتیجه ی دی کامپایل طوری هست که من بتونم ازش استفاده کنم؟

unknown.unforgiven
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 13:45 عصر
اون جور که اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?281303-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-decompile-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D8%AF&p=1241851&viewfull=1#post1241851) نوشته احتمالاً میشه

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 14:52 عصر
اگه ممکنه یه نمونه از فایل رو بزار تا بررسی کنیم

ztx4
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 19:04 عصر
والا در حال حاضر این امکان وجود نداره.(موسسه ی ما یک فایل حاوی اطلاعات واقعی به من داده و نمی تونم آپلودش کنم)
ازشون یک فایل نمونه با اطلاعات آزمایشی خواستم که گفتند باشه.
شرمنده اما تا یک هفته ی آینده این فایل رو قرار می دم.