PDA

View Full Version : فهمیدن زمان update شدن فیدها

C#Student
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 14:59 عصر
سلام به همه دوستان، سال نو مبارک!!
من یه برنامه نوشتم که از لینک هایی که بهش می دم فیدها رو در زمان مشخصی هر روز می خونه و در دیتابیس ذخیره می کنه ولی خب اینجوری ممکنه یه فید update نشده باشه و من دوباره اون فید تکراری رو بخونم و بریزم توی دیتابیس. چه جوری میشه فهمید که یه آدرسی فیدش update شده تا همون موقع برم بخونمش؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتو

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 16:53 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین ؟
من الان دوتا چیز اومد تو ظهنم
اگه آخرین آپدیت و میخواید بفهمید timestamp بزارید یک فیلد و بعدش select max کنید

اگه یکسری رکورد های ثابت دارید میتونید آپدیت شده هارو تو جدول دیگه بزارید و بعد از دوباره خونی اونو از جدول انتظار پاک کنید
در هر صورت خیلی گنگ توضیح دادید

binyaft
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 18:07 عصر
میتونی متن و ادرس رو تطابق بدی ، یا اینکه یه چیزی مشخص از هر کدوم ذخیره کنی که یه پست دو بار ارسال نشه

C#Student
شنبه 20 فروردین 1390, 17:20 عصر
ممنون دوستان از راهنماییهاتون
$M#HRDAD$ عزیز، بگذارید یه جور دیگه بگم: من یه فیدخوان نوشتم که یه سری لینک از مدیر سایت می گیره ، و در زمان های مشخص، مثلا هر روز ساعت 12 شب میره و فیدها رو میخونه و میاره. اما ممکنه اون سایت هنوز فید جدیدی نذاشته باشه و برنامه من بره و فیدهای تکراری قبلی رو بیاره و بریزه توی دیتابیس. من دنبال یه راه حل منطقی و خوبم که بشه تشخیص داد کی یه سایت فید جدید می ذاره که برنامه همون موقع بره فید رو بخونه. اگه یه همچین چیزی بشه که خیلی خوبه. یعنی یه چیزی توی سایت مقصد تغییر کنه و من بفهمم که فید جدید اومد.

binyaft
شنبه 20 فروردین 1390, 17:43 عصر
میتونی متن قبلی RSS رو با متن فعلی مقایسه کنی ، که راه جالبی نیست ، بهترین راه همون سر زدن به فید ، در بازه های زمانی مختلف هست

تک تک مطالبی که تو فید هست رو بخون ، یا با ادرس پستها و یا با سربرگ و یا با متن توی دیتابیس مقایسه کن ، اگر نبود insert کن

$ M 3 H R D A D $
شنبه 20 فروردین 1390, 18:25 عصر
چک کردن محتوا راه مناسبی نیست چون یک مطلب ویرایش میشه
اما کلید ثابت در این مورد لینک مطلب در آر اس اس هست با اون چک کن اگه تکراری نبود اینزرت کن چون اگه پاک شده و دوباره مطلبی با همون محتتوا ثبت شد این خودش یعنی یک مطلب جدید چون لینک جدید داره و تو باید اونو درج کنی و لینک های توی وب سایتتو ایندکس بزار هر بار که ساعت 12 چک کی کنی یک تعداد خاص از لینکهای توی بانکتو با کرل چک کن که وجود دارند یا نه اگه نداشتند بانکتم آپدیت کن و اونارو پاک کن
موفق باشید

Mr.Moghadam
یک شنبه 21 فروردین 1390, 00:09 صبح
به نظر من بهترین راه مقایسه تاریخه درج شده توی فیده توی تگ pubDate

C#Student
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 22:49 عصر
ممنونم khoda2006، منم در نهایت از همین راه استفاده کردم!