PDA

View Full Version : عمل ریاضی با عددهای بزرگ

loo30fer
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 18:19 عصر
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بودنم تو دلفی با چه متغیری میشه با عددهای بزرگ عمل ریاضی انجام داد مثل : منها یا جمع و .... یا اصلا امکانش وجود داره مانند :

Num = 123456789012345678901234567890 - 324443433333;
ممنون میشم راهنمایی کنید.

vcldeveloper
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:05 عصر
دلفی در نوع های داده داخلی خودش یا کتابخانه استانداردش قابلیت کار با اعداد با ارقام بسیار را فراهم نمیکنه. برای این کار باید یا خودتان کد بنویسید، یا اینکه دنبال کتابخانه ایی بگردید که این قابلیت را فراهم کنه.

loo30fer
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 22:18 عصر
از اینکه لطف کردین و جواب بنده رو دادین بسیار ممنونم ولی دو سوال در اینباره دارم :
با کدنویسی رو یک چیز به ذهنم رسید که عدد ها رو چندتا چندتا از دهگان و همینطور صدگان و ... جدا کنم و با عدد مورد نظر منها کنم و در آخر تمامی جوابها رو تو متغیر رشته ای بهم بچسبونم به نظر شما این روش چطوریه آیا روش بهتری وجود داره که سریعتر عمل کنه و تو کد نویسی بهینه بشه ؟
و در مورد کتابخانه که گفتین آیا همچین کتابخانه ای وجود داره یا باید دنبالش بگردم که شاید وجود داشته باشه و کدوم متغیر امکان عملیات منها و جمع و ... با عددهای بزرگتر داره ؟
موفق و پیروز باشید.

vcldeveloper
جمعه 19 فروردین 1390, 01:30 صبح
آیا روش بهتری وجود داره که سریعتر عمل کنه و تو کد نویسی بهینه بشه ؟
در تالار الگوریتم ها چند بار درباره این موضوع بحث شده.

در مورد کتابخانه که گفتین آیا همچین کتابخانه ای وجود داره یا باید دنبالش بگردم که شاید وجود داشته باشه
باید دنبالش بگردید. کتابخانه Spring Framework دلفی به صورت Experimental ساختارهای BigCardinal, BigDecimal, BigInteger را برای کار با اعداد بسیار بزرگ ارائه می کرد. الان نمی دونم وضعیتش چطوری هست.