PDA

View Full Version : گفتگو: بحث و گفتگو در خصوص تنظیمات پیش فرض و دلخوام نرم افزارهای مالی

Arash_janusV3
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 19:27 عصر
سلام
من 3 تا پروژه مالی و انبارداری و بازرگانی در طول 3 سال تقریبا آماده کردم و مشکلی که هنوز نتونستم باهاش کنار بیام و در نرم افزارها پیاده کنم
تنظیمات هستش
مثلا در برنامه ام دو نوع چاپ دارم حالا می خوام در برنامه طوری طراحی بشه یک فقط یکی از چاپها در دسترس باشه و اون هم به عهده کاربر باشه و وقتی کاربر می ره داخل تنظیمات برنامه یک فیلد که نوع چاپ هستش رو انتخاب می کنه و من در selct چاپها اون مقدار انتخاب شده را پیش فرض قرار می دم
و ...

سوالی که وجود داره اینکه
1-آیا برای ذخیره کردن تنظیمات که می تونه حتی یک فیلد باشه یا یک کلمه باشه یا یک عدد باشه و یا بیشتر باشه
نیاز به table داره یا می شه از طریقی دیگر ذخیره کرد یا از حایی به غیر از دیتابیس اون مقدارها رو خواند
2- تنظیمات همیشه در حال تکمیل شدنه به خاطر همین نمی شه اون رو در xml انجام داد و پیاده سازی کرد
آیا راه دیگه ای هم هست ؟

3- ممکنه بعضی ها پیشنهاد بدهند در رجیستری ویندوز ذخیره بشه اما به نظر من تا یه حدی می تونه جوابگو باشه و راحت بشه کنترل کرد

از استادان خواهشمندم نهایت کمک رو به من و دیگر دوستان بکنند
و پیشنهاداتتون رو بفرمائید و یا اگر قبلا این طرح رو انحام داده اید ممنون می شم به ما کمک کنید
از همتون ممنونم