PDA

View Full Version : انجام عملیات Open Withe توسط برنامه مون

Restlesa
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 20:52 عصر
سلام بر همگی دوستان
برنامه ی Notepad نوشتم که می خوام وقتی برنامه ام رو کامپایل کردم و بر روی سیستم کاربرم نصب کردم از اون لحظه به بعد تمامی فایل های موجود با پسوند txt و rtf در سیستم کاربرم تنها با برنامه ای که من نوشتم باز بشن

از خیلی از دوستام که پرسیدم گفتن که باید از طریق رجیستری عمل کنم و چه طوری شو کسی بلد نبود
لطفا اگر کسی می تونه راهنماییم کنه لطفا دریغ نکنه
ممنونم ازتون

محسن واژدی
جمعه 19 فروردین 1390, 00:14 صبح
سلام علیکم
نمونه زیر بر اساس سوالتون هست انشاء الله درسته
البته این نمونه فرمتی با عنوان .medoc را در سیستم ثبت میکنه و همون موقع هم ویندوز را Refresh و فایل های با این فرمت را به شکل آیکون مورد نظر شما تغییر میدهد شما میتوانید فرمت های مورد نظرتون را جایگزین کنید

موفق باشید
یاعلی

Restlesa
جمعه 19 فروردین 1390, 11:23 صبح
سلام علیکم نمونه زیر رو بر اساس سوالتون نوشتم انشاء الله درسته البته این نمونه فرمتی با عنوان .medoc را در سیستم ثبت میکنه و همون موقع هم ویندوز را Refresh و فایل های با این فرمت را به شکل آیکون مورد نظر شما تغییر میدهد شما میتوانید فرمت های مورد نظرتون را جایگزین کنید موفق باشید یاعلی

ممنونم دوست عزیز
دقیقا همون چیزی بود که می خواستم
ولی دو تا سوال برام پیش اومده
من به جای پسوند medoc از پسوند txt در خوده برنامه ای که برام ضمیمه کردین استفاده کردم و وقتی که برنامه رو اجرا کردم تمامی فایل های txt موجود در سیستمم تغییر آیکن پیدا کرد و به شکل یه آیکن زرد رنگ در اومد
حال سوال من اینکه که چه طوری این آیکن رو به آیکن مورد نظر خودم که آیکن برنامه ام هم هست تغییر بدم و سوال دومم اینه که وقتی بر روی فایل های txt کلیک می کنم یک پیغام مبنی بر آدرس اون فایل txt اجرا شده برام به نمایش در میاد چه تغییراتی باید در سورس اعمال کنم که به جای اون پیام برنامه ی خودم اجرا بشه ؟؟؟
ممنون میشم جواب این دو سوال ما رو هم بدی

محسن واژدی
جمعه 19 فروردین 1390, 13:10 عصر
ممنونم دوست عزیز
دقیقا همون چیزی بود که می خواستم
ولی دو تا سوال برام پیش اومده
من به جای پسوند medoc از پسوند txt در خوده برنامه ای که برام ضمیمه کردین استفاده کردم و وقتی که برنامه رو اجرا کردم تمامی فایل های txt موجود در سیستمم تغییر آیکن پیدا کرد و به شکل یه آیکن زرد رنگ در اومد
حال سوال من اینکه که چه طوری این آیکن رو به آیکن مورد نظر خودم که آیکن برنامه ام هم هست تغییر بدم و سوال دومم اینه که وقتی بر روی فایل های txt کلیک می کنم یک پیغام مبنی بر آدرس اون فایل txt اجرا شده برام به نمایش در میاد چه تغییراتی باید در سورس اعمال کنم که به جای اون پیام برنامه ی خودم اجرا بشه ؟؟؟
ممنون میشم جواب این دو سوال ما رو هم بدی

این آیکون، آیکون نمونه است، برای تغییر دادنش به آیکون برنامه تون دستور
SaveString ext_dat$ & "\DefaultIcon", "", App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe,-101"
را به دستور
SaveString ext_dat$ & "\DefaultIcon", "", App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe,"
تغییر بدین

در مورد سوال دومتون هم، اون msgbox فقط یک نمونه است که نشان میدهد پارامتری توسط برنامه دریافت شده است، برای اینکه محتویات فایل بجای پیام نمایش داده شود msgbox رو غیر فعال و دستوراتی که محتویات فایل را بارگذاری میکنند را جایگزین کنید، چون شما میخواهید برنامه تون فایل های RTF و Text را پشتیبانی کنه باید از کنترل RichTextBox به این منظور استفاده کنین

نمونه رو ویرایش و مجددا" جایگزین پست #3 کردم

موفق باشید

Restlesa
شنبه 20 فروردین 1390, 19:33 عصر
دوست عزیز بازم ازت ممنونم
حال تنها یه سوال دیگه دارم
چه طوری این تنظیمات رو به حالت اولیه خود ویندوز در بیارم ؟؟؟
یعنی وقتی کاربر برنامه ام رو از سیستمش پاک کرد تمامی پسوندهای txt موجود در سیستمش با خود برنامه ی Noptepad ویندوز باز بشه ؟؟؟
ممنونت میشم به این سوال آخرمون هم جواب بدی

محسن واژدی
شنبه 20 فروردین 1390, 20:59 عصر
سلام
برای اینکار بایستی قبل از شروع نصب، برنامه نصب یک backup از کلید های مورد نظرتون بگیرد (البته برای این هم باید یک برنامه ریزی در فایل setup کنید)
همینطور برای Uninstall ستاپ هم برنامه ریزی کنید که همزمان با حذف برنامه داده های پشتیبانی گرفته شده را مجددا در ریجستری بازنویسی کند

موفق باشید

Restlesa
شنبه 20 فروردین 1390, 22:52 عصر
حالا این Backup که شما میگین دقیقا باید از کجای ریجستری Backup بگیرم و اصلا چطوری باید این کار رو انجام بدم ؟؟؟؟
باید کد نویسی جداگانه ای انجام بدم یا اینکه توسط خود برنامه های Setup ساز می تونم این کار رو انجام بدم ؟؟؟

محسن واژدی
شنبه 20 فروردین 1390, 23:55 عصر
backup رو از هرجایی که میخواهید اونو رو نویسی کنین باید تهیه کنین، که در اینجا برنامه تون میخواد فرمت های txt و rtf را در ریجستری رونویسی کند پس شما باید چهار کلید زیر را قبل از شروع نصب پشتیبان گیری کنید: txt. txtfile rtf. rtffile این چهار کلید در مسیر ریشه یا همان root کلید HKEY_CLASSES_ROOT قرار دارند پشتیبان گیری را توسط خود ستاپ ساز انجام میدهید و هیچ کدنویسی خاصی را نمی طلبد در نرم افزار های ستاپ ساز به ندرت پیش می آید که برای ساختن یک ستاپ معمولی نیازمند کدنویسی باشد، همینطور غالبا" نرم افزارهای ستاپ ساز خودشان اطلاعات Rollback (برگشتن به حالت اولیه) را از مکان مورد نظر قبل از اینکه رونویسی آنجا را انجام دهند تهیه میکنند، و هنگامی که بر روی uninstall کلیک کنید مجددا" تغییرات رونویسی شده بازگشت داده میشوند نحوی ساخت یک ستاپ را میتوانید در تالار نرم افزارهای ستاپ ساز در همین سایت که حاوی اطلاعات مفیدی است مشاهده کنین موفق باشید یاعلی

Restlesa
یک شنبه 21 فروردین 1390, 15:00 عصر
دوست عزیزم ممنون
به عنوان آخرین سوال
من از برنامه ی Steup ساز Setup Factori استفاده می کنم
این برنامه قابلیت کارهایی که شما گفتی رو داره یا خیر ؟؟؟

محسن واژدی
دوشنبه 22 فروردین 1390, 09:35 صبح
از این برنامه استفاده نکرده ام اما میتوانید از برنامه ی InstallShield یا InstallWise کمک بگیرین