PDA

View Full Version : سوال: مشكل در نمايش صحيح متن فارسي در RichTextBox

saman2
جمعه 19 فروردین 1390, 02:39 صبح
با سلام.
اول بگم كه من يك جستجوي كامل در اينمورد انجام دادم و با اينكه بنظر ميرسه سوالي عمومي و پرتكرار باشه اما عملا مورد دلخواه خودم رو پيدا نكردم.بنابراين خودم سئوال ميكنم:
من ميخوام توي يك RichTextBox فارسي بنويسم. خاصيت RightToLeft اون رو yes كردم. توي خاصيت Text و همچنين توي Edit Text Lines متن مشابه هم ديده ميشه و چپ چينه. اما توي خود كنترل، بصورت راست چين و صحيح ديده ميشه.
حالا مشكل اينجاست كه خطوط متن درهم و برهم شده. مثلا چند خط هستن كه فقط شامل يك يا دو كلمه شدن و بقيه متن بجاي اينكه پشت سرشون بياد به خط بعد منتقل شده. فعلا هركاري كردم درست نشده.
ممنون ميشم اگر دوستان راهنمايي كنن...

saman2
شنبه 20 فروردین 1390, 22:22 عصر
يعني واقعا سئوال خيلي سختيه؟! بنظر كه نمياد اينطور باشه...:ناراحت:

saman2
سه شنبه 23 فروردین 1390, 02:01 صبح
خب دوستان حداقل يه چيزي بگن كه من متوجه بشم جريان از چه قراره! آيا از سادگي زياده كه كسي پاسخ نميده يا از دشواري زياد؟:متفکر:

saman2
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 02:04 صبح
بابا يه چيزي بگين آخه! :ناراحت: من از كجا بدونم اين مساله انقدر پيش پا افتادس كه كسي راهنمايي نمي كنه يا خيلي غامض و پيچيده؟!

sarbaz_esf
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 13:29 عصر
دوست عزیز یک متغییر از نوع string تعریف کن و متن مورد نظرت داخل آن قرار بده , محتوای متغییر ات را برابر با تکست باکس قرار بده احتمالا جواب می گیری
موفق باشی

saman2
دوشنبه 29 فروردین 1390, 20:41 عصر
دوست عزیز یک متغییر از نوع string تعریف کن و متن مورد نظرت داخل آن قرار بده , محتوای متغییر ات را برابر با تکست باکس قرار بده احتمالا جواب می گیری
موفق باشی
ميشه لطفا بيشتر راهنمايي كنيد؟ اگر منظورتون اينه كه متني كه ميخوام داخل RichTextBox نمايش بدم رو توي يك رشته بريزم كه من اينكارو كردم ولي متاسفانه هنوز مشكل پابرجاس. البته اگر عنصري براي رشته سراغ داريد كه ميتونه فارسي رو بطور صحيح نشون بده هم ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

saman2
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 11:00 صبح
همچنان متاسفانه جواب مناسبي براي اين سئوال - كه بنظر هم نمي رسه خيلي غامض باشه و فقط براي پاسخگويي به تجربه نياز هست- داده نشده، يعني بين اين همه استاد، برنامه نويس، مهندس...

shytonak
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 11:53 صبح
این مشکل وقتی به وجود میاد که شما مستقیما با لود شدن فرمتون متن رو توی ریچ تکست باکس لود کنید.بجای این کار می تونید وقتی به فرم لود شد متن رو لود کنید و توی رویداد لود فرم رویداد مربوط به نمایش متن در ریچ تکست باکس چیزی ننویسید.
من یه برنامه واستون نوشتم.