PDA

View Full Version : سوال: "؟" شدن کاراکتر های فارسی!

Cyletech
جمعه 19 فروردین 1390, 11:52 صبح
سلام دوستان،
من از یک صفحه دیگه مقداری رو به یک آدرس اختصاص دادم که مقدارش فارسی هست و حالا اگر بخوام از همون مقدار در عنوان یا محتوا استفاده کنم بصورت علامت سوال ظاهر میشه در حالی که در آدرس همون مقدار درست نوشته میشه!
توجه کنید که در صفحات دیگه اینطوری نیست! و البته اینم بدونید که چیزی از پایگاه داده نمی خونم! فقط از آدرس می خونم
میشه راهنماییم کنید؟ مرسی :بوس:

binyaft
جمعه 19 فروردین 1390, 12:08 عصر
تو صفحه بنویس

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

صفحه رو هم با utf-8 ذخیره کن

Cyletech
جمعه 19 فروردین 1390, 17:52 عصر
عرض کردم برای همه صفحات درست کار می کنه و همه صفحات از یک تگ head استفاده می کنند پس اینم نباید مشکلی داشته باشه. اما داره! خود فایل هم UTF-8 سیو شده. دیگه راهی نیست؟

MMSHFE
شنبه 20 فروردین 1390, 07:29 صبح
با سلام، اطلاعات رو از اون صفحه چطور دريافت ميكنيد؟ فرم هست يا ازطريق آدرس ميفرستيد؟

Cyletech
شنبه 20 فروردین 1390, 13:36 عصر
با سلام، اطلاعات رو از اون صفحه چطور دريافت ميكنيد؟ فرم هست يا ازطريق آدرس ميفرستيد؟ اولین نکته که باید ذکر کنم اینه که تو مرورگر فایرفاکس درست نشون میده! و اینم بدونید که من کاملاً از HTML5 استفاده می کنم و شاید دلیلش همین باشه و اینترنت اکسپلورر پشتیبانی نکنه... من یک فرم دارم که مقدار یک فیلدش رو در یک آدرس قرار میده و اون مقدار رو نمایش میدم.

MMSHFE
دوشنبه 22 فروردین 1390, 07:23 صبح
با سلام، اين راه رو امتحان كنيد: اطلاعاتي كه ميخواين ارسال بشه رو توي Session بگذارين و در صفحه مقصد بخونيد. شايد به قول شما مشكل از عدم سازگاري IE با HTML5 باشه.
موفق باشيد.