PDA

View Full Version : سوال: تنظیم Opacity فرم

Kubuntu
جمعه 19 فروردین 1390, 14:28 عصر
سلام بچه ها!

می خوام وقتی فرم را شفاف می کنم، کنترل های برروی فرم کدر باشند (به تبعیت از فرم شفاف نشوند). نمی دونم باید چیکار کنم دوستان، لطفا راهنمایی ام کنید.

سپاس

Directx
جمعه 19 فروردین 1390, 16:54 عصر
سلام
اگه می خوایی کلا نامرئی بشه کافیه که که خاصیت transparencykey رو همون رنگ backcolor فرمت انتخاب کنی یا هرجایی که می خوایی نامرئی کنی می تونی همون رنگی کنی

Kubuntu
جمعه 19 فروردین 1390, 17:13 عصر
من نمی دونم در اصل transparencykey چیکار می کنی. ولی کاری رو که من می خوام رو انجام نمی ده. خاصیت Opacity درصد کدری فرم رو تنظیم می کنه و متاسفانه تنظیماتش روی کنترل های دیگه ای که روی فرم هست تاثیر می ذاره و من نمی خوام بقیه کنترلهام شفاف بشه. امیدوارم واضح توضیح داده باشم که می خوام چیکار کنم. :لبخندساده:

AlgorithmX
جمعه 19 فروردین 1390, 19:38 عصر
من نمی دونم در اصل transparencykey چیکار می کنی. ولی کاری رو که من می خوام رو انجام نمی ده. خاصیت Opacity درصد کدری فرم رو تنظیم می کنه و متاسفانه تنظیماتش روی کنترل های دیگه ای که روی فرم هست تاثیر می ذاره و من نمی خوام بقیه کنترلهام شفاف بشه. امیدوارم واضح توضیح داده باشم که می خوام چیکار کنم. :لبخندساده:

ببین دوست عزیز برای خاصیت transparencykey هر رنگی رو که انتخاب کنی برات شفافش میکنه.
مثلا یک لیبل رو قرمز کن transparencykey هم برابر قرمز قرار بده بعد اجرا بگیر ببین که لیلیت شفاف میشه و زیر فرمت معلومه!

Farshid007
جمعه 19 فروردین 1390, 19:58 عصر
با کد چجوری میشه OPacity فرم رو کم یا زیاد کرد؟
this.opacity=50;
کار نمی کنه!

Kubuntu
جمعه 19 فروردین 1390, 23:14 عصر
با کد چجوری میشه OPacity فرم رو کم یا زیاد کرد؟
this.opacity=50;
کار نمی کنه!

اگه می خواین با کد opacity رو کنترل کنید. باید رنج عددی بین یک تا صفر رو بدید. صفر = کاملا شفاف و یک = کاملا کدر.
مثال:
this.Opacity = 0.5;

Kubuntu
جمعه 19 فروردین 1390, 23:20 عصر
ببین دوست عزیز برای خاصیت transparencykey هر رنگی رو که انتخاب کنی برات شفافش میکنه.
مثلا یک لیبل رو قرمز کن transparencykey هم برابر قرمز قرار بده بعد اجرا بگیر ببین که لیلیت شفاف میشه و زیر فرمت معلومه!

من نگاه کردم بجز فرم بقیه کنترل ها خاصیت transparencykey ندارند. هرچقدر هم باهاش ور می رم فرم شفاف نمی شه. :ناراحت:

Farshid007
شنبه 20 فروردین 1390, 14:36 عصر
اگه می خواین با کد opacity رو کنترل کنید. باید رنج عددی بین یک تا صفر رو بدید. صفر = کاملا شفاف و یک = کاملا کدر.
مثال:
this.Opacity = 0.5;
چه نکته جالبی گفتی !:چشمک:
ممنون همشهری[کرج]