PDA

View Full Version : مبتدی: چگونه شروع کنم؟

freeboy01
جمعه 19 فروردین 1390, 20:00 عصر
سلام.من علاقه شدید ی به برنامه نویسی دارم. میخواستم منو راهنمایی کنید .

زبان برنامه نویسی php برای طراحی وبسایت

باید از کجا شروع کنم؟؟؟:لبخند:

میخوام از پایه یاد بگیرم:بامزه:

EhsanSQL
جمعه 19 فروردین 1390, 20:12 عصر
بستگی به این داره که شما هدفت چیه؟
می خوای Web Application خلق کنی؟
می خوای با پایگاه های داده بیشتر آشنا بشی؟
می خوای سفارش کار بگیری؟
می خوای سایت درست کنی؟
...
اصلا بستگی داره شما می خوای توی وب فعالیت کنی یا برنامه برای ویندوز ، لینوکس و ... بنویسی؟

binyaft
جمعه 19 فروردین 1390, 20:17 عصر
اول یه زبان انتخاب کن ، مثل پی اچ پی بعد یه ایبوک یا کتاب بگیر بخون ، بعد تمرین کن تا یاد بگیری

freeboy01
جمعه 19 فروردین 1390, 20:18 عصر
ببخشید حواسم نبود .هدف من طراحی یک وبسایت است.

freeboy01
جمعه 19 فروردین 1390, 20:20 عصر
اول یه زبان انتخاب کن ، مثل پی اچ پی بعد یه ایبوک یا کتاب بگیر بخون ، بعد تمرین کن تا یاد بگیری

من کتاب زیاد گرفتم همشون گیج کننده هستن

freeboy01
جمعه 19 فروردین 1390, 20:49 عصر
یکی نیست جواب ما روبده.؟ یا حداقل یه کتاب خوب بدین تا بخونم

binyaft
جمعه 19 فروردین 1390, 21:33 عصر
کتاب محمد بشیری رو بگیرید ، کمکتون میکنه

رضا قربانی
جمعه 19 فروردین 1390, 21:42 عصر
یکی نیست جواب ما روبده.؟ یا حداقل یه کتاب خوب بدین تا بخونم
دوست من اصلا کتاب نخون !!!!!!!!!! زمانی کتاب بخون که مفهومش رو بدونی و تا نیمه های راه اومدی

عرضم به خدمتتون که اولین کار برای شروع زبان بسیار شیرین و درآمدزا آقای php بزرگ ، قالب نویسی هست - یعنی شما اول باید طراحی قالب رو یاد بگیری تا کدهای php رو اجرا کنی .

من یه چیز سبک و عادی که بیشتر php کارها اینطوری شروع کردن بهتون می گم و اینم راهنمایی من:
اولین چیزی که باید یاد بگیری HTML و بعد CSS . بعد اینکه این دو رو خوب یاد گرفتی می تونی بری روی MySql و PHP و یه کم خلاقیت و علاقه == یک وب سایت خوب

البته برای زیبایی بیشتر و کارآمد تر می تونی در کنارشون JS و Jquery یاد بگیری (پیشنهاد من اینه که بعد از یادگیری php برو دنبال اینا )

چطوری یاد بگیری : می تونی بری کلاس ، بهترین راه هست و سر 1 الی 2 ماه بهت یاد می دن و بعد اینکه کلاست تمام شد می تونی روی به کتاب بیاری

تجربه ثابت کرد.

امیدوارم خوب پیش برید و موفق باشید

sargardoon
شنبه 20 فروردین 1390, 16:42 عصر
دوست عزیز من خودم تازه کارم و به نظر من بهترین روش و ارزانترین راه یادگیری از طریق سایت YOUTUBE هستش که چندین نفر هستند که آموزش ساده و ابتدایی رو درس میدهند، بقیه اش کار خودته که تقویتش کنی، و اگر به مشکلی برخوردی میتونی اینجا بنویسی و بچه ها کمک میکنند.

ولی قبل از اینکه بخواهی PHP را یاد بگیری من هم همانند دوست عزیز galiken_it بهت پیشنهاد میکنم اول XHTML, CSS, JavaScript و jQuery را یاد بگیر که خیلی هم بهت کمک خواهد در درک و فهم PHP.

موفق باشید.

freeboy01
یک شنبه 21 فروردین 1390, 16:34 عصر
خیلی ممنونم از راهنمایی های شما.من جوابمو گرفتم .