PDA

View Full Version : فارسی + LeftToRight

مسعود م
شنبه 19 مهر 1382, 00:11 صبح
با سلام .
چگونه می توان در یک TextBox هم فارسی نوشت و هم RightToLeft=False باشد یعنی از چپ براست نوشته شود ( برای درست نوشته شدن اعداد ) .

با تشکر .

کم حوصله
شنبه 19 مهر 1382, 01:55 صبح
سلام
دوست عزیز از این فونت استفاده کن مشکلت حل می شه چون اعداد این فونت فارسی است و زمانی که textbox شما right to left آن false باشه باز هم اعداد را به صورت فارسی می نویسه
راستی این رو بگم که این فونت کار دوست عزیز و فعال آقای محمد منتظرالظهور است :oops: :wink:
دستش درد نکنه کار ما را که راه انداخت
ضمنا مشکل اعداد فارسی توی گزارشات را هم حل می کنه :twisted: :twisted:

مسعود م
دوشنبه 21 مهر 1382, 16:02 عصر
:o
با تشکر .
دوست عزیز آیا می دانید یک فونت را از داخل یک برنامه چگونه می توان در ویندوز 98 نصب کرد؟

(سیدشریفی)
سه شنبه 22 مهر 1382, 11:08 صبح
کافیست فونت را در پوشه فونت ویندوز کپی کنید

یا اینکه از توابع زیر استفاده نمایید

Declare Function AddFontResource Lib "gdi32" Alias "AddFontResourceA" (ByVal lpFileName As String) As Long
Declare Function RemoveFontResource Lib "gdi32" Alias "RemoveFontResourceA" (ByVal lpFileName As String) As Long

:lol: :lol: :lol:

مسعود م
سه شنبه 22 مهر 1382, 20:55 عصر
:(
با تشکر از جنابعالی ،
عرض شود که از هر دو راه قبلاً استفاده کرده ام ولی کپی کردن که اصلاً جواب نداد یعنی باز هم ویندوز آن را نشناخت و راه دوم که استفاده از ای پی آی مربوطه است نیز در ویندوز XP جواب داد ولی در ویندوز 98 خیر .

قربان شما . :cry:

(سیدشریفی)
چهارشنبه 23 مهر 1382, 11:32 صبح
من خودم از راه حل دوم API استفاده میکنم که هم در ویندوز 98 و هم در ایکس پی درست کار میکند
اگر مشکلتان حل نشد بگویید تا یک نمونه کد برایتان بفرستم و آن را امتحان کنید
:lol: :lol: :lol:

کم حوصله
چهارشنبه 23 مهر 1382, 19:37 عصر
دوست عزیز از این طریق
شما my computer را باز کن سپس برو تو درایوی که ویندوز نصب است سپس آنجا در داخل شاخه ویندوزت به دنبال شاخه فونت بگرد زمانی که به داخل شاخه فونت رفتی تر داخل منو گزینه file -> install new font را انتخاب کن سپس مسیر فونتی را که می خواهی نصب کنی به آن بده
اگر تعداد فونت هایت بیش ار یک مورد بود گزینه select all را انتخاب کن ( تعداد فونت های جدیدت را می کم ) :wink:
امید وارم مفید باشه اگر مشکلی داشتی باز هم بگو من در خدمتم :mrgreen:

مسعود م
شنبه 26 مهر 1382, 18:17 عصر
ممنونم از لطف شما .
ولی منظورم از همان داخل برنامه بود و گرنه .... :wink: