PDA

View Full Version : سوال: استفاده از یک item خالی در dropdown list

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 08:36 صبح
سلام
دوستان خوبم من نیاز دارم به این که dropdown ها یک گزینه یا ایتم خالی هم داشته باشن
و از این طریق بتونم به کمک یک require field validator تست کنم که حتما این drop مقدار بگیره
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
مرسی

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 09:55 صبح
نمونه های اون که بسیاره و همه جا اینطوری طراحی میکنن اما کسی نمیدونه چطور این کارو انجام دادن؟جالبه

baran_mehr
شنبه 20 فروردین 1390, 16:40 عصر
برای اینکه dropdown حتما مقدار داشته باشه میتونی کاربر رو ملزم به انتخاب یکی از موارد کنی(با چند خط کد ساده)
و یا میتونی گذینه ای رو برای خود در نظر بگیری برای زمانی که کاربر هیچ کدوم از گذینه های dropdown رو انتخاب نکرد و در کد نویسی هات از اون استفاده کنی

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 16:48 عصر
سلام
دوست عزیز میتونی یکم بیشتر راهنمایی کنی که اون چند خط کد چطوری باشه که دقیقا مثل یک validator عمل کنه؟

ممنون

baran_mehr
شنبه 20 فروردین 1390, 17:16 عصر
دوستان خوبم من نیاز دارم به این که dropdown ها یک گزینه یا ایتم خالی هم داشته باشن
اگر تو برنامه و زمان طراحی میخوای این کار رو کنی که خیلی ساده میری توی قسمت Edit item.. و این کار رو انجام میدی و اگر هم تو برنامه با کد نویسی میخوای این کار رو انجام بدی میتونی از کد زیر استفاده کنی

dropdownlist1.item.add("")
و حالا برای اینکه حتما گذینه ای انتخاب بشه کافیه یک if ساده بنویسی. این if رو هم بسته به شرایط برنامه و اونطور که میخوای بنویس
مثلا اگر میخوای بدونی گذینه خالی انتخاب شده یا یکی دیگه از گذینه ها مینویسی

if dropdownlist1.text="" then
گذینه خالی
else
سایر گذینه ها
end if