PDA

View Full Version : ایده طراحی یک سایت ثبت نمرات دانشجو

qqq2qqq
شنبه 20 فروردین 1390, 07:51 صبح
سلام
من یه سایتی می خوام طراحی کنم که یه استادی لیست دروس ارئه شدش رو می خواد درون سایت قرار بده (تعداد دروس مشخص نیست). و قراره که دانشجویان بیان تو سایت و ثبت نام کنند و بعدا استاد نمرات هر دانشجو رو ثبت کنه که هر دانشجو با ورود به سایت نمره خودش رو مشاهده کنه.
حالا سوال من اینه چون تعداد دروس ارائه شده مشخص نیست برای این سیستم شما چه چیزی رو پیشنهاد می کنید این که من چکار کنم بهتر باشه؟ و راه حلش هم می خوام.
نظر من اینه که یه جدول دروس درست می کنم که استاد دروس خودش رو این جا ثبت می کنه و یه جدول دیگه درست می کنم که مربوط به دانشجو هست که 2 فیلد کد دانشجو و کد درس داره( این بحت دیتابیس) و این که هروقت دانشجو خواست ثبت نام کنه (صفحه ثبت دانشجو) لیست دروس ارائه شده به صورت چک باکس بیاد که هر کدوم از دروس رو با اون استاد داشت تیک بزنه (شاید یه درس باشد داشته باشه شاید هم همه دروس اون استاد رو داشته باشه) می دونم این چک باکسها جالب نیستن اما چیزی به ذهنم نرسید
نظر شما رو می خوام البته به همراه راه حل.مرسی

king-net
شنبه 20 فروردین 1390, 09:43 صبح
ايني كه شما مي خواين به صورت متن باز توسط يك ايراني منتشر شده بگرديد پيداش مي كنيد.

king-net
شنبه 20 فروردین 1390, 09:49 صبح
اينم سايت پشتيباني و طراحش كه ميتوني دانلود كني
http://weerobots.com/

$ M 3 H R D A D $
شنبه 20 فروردین 1390, 10:47 صبح
سلام من این پروژه و شروع کردم و کلیه روابط بانک ها و الگوریتم های محاسبه انتخاب واحد و در آوردم و یچیزی در حد سیدا یا مروارید
اما هنوز پیاده سازی جزدیاونو شروع نکردم
ایندکس کاربری و مثل تستا دارم کار میکنم و شبیه دسکتاپ توی این لینک ببینید http://csa-iausari.com/simda
اسمشم گذاشتم سیمدا : سامانه یکپارچه متن باز دانشگاهی ایران
اگه خواستید چون متن باز کار میکنم میتونید همکاری کنید
ایمیل من : mail.hosseinzadeh@gmail.com
ایدی یاهو : lover_love_sick

qqq2qqq
شنبه 20 فروردین 1390, 12:41 عصر
لطفا این چیزیو که خواستم یکی بهم ایده پشنهاد بده

qqq2qqq
شنبه 20 فروردین 1390, 21:40 عصر
من با کمک یکی از دوستان در برنامه نویس جدولم رو این طور طراحی کردم.البته این رو هم بگم که تو این سیستم فقط یک استاد وجود داره که قراره دانشجویاش بیان تو سایت ثبت نام کنن و بعد از ثبت نام ، انتخاب دروس کنند که بعدا بتونن نمراتی رو که توسط

استاد اعلام می شوند رو مشاهده کنن.
جدول دانشجو شامل:
کد دانشجو، نام، نام خانوادگی، رمز
جدول دروس:
کد درس، نام درس
جدول انتخاب ها:
ایدی،کد دانشجو،کد درس
جدول نمره:
کد درس ، کد دانشجو،نمره

لطفا اساتید بگن آیا طراحی جدولم مشکلی داره یا نه؟

sargardoon
شنبه 20 فروردین 1390, 23:14 عصر
به نظر من برای اینکه بخواهی در آینده هم ازش استفاده کنی اینطوری طراحی کن
شما سه master table داری که شامل:
1. لیست کامل دروس و کد مربوطه
2. لیست اساتید و کد آنها
3. لیست دانشجو و اطلاعات لازم مثلا رشته تحصیلی، سال تحصیلی، و ....
یه جدول هم برای عملیات بساز که ارتباط این سه رو نشون بدی حالا میتونی این جدول رو به دو جدول هم تقسیم کنی (یکی خلاصه اطلاعات و دیگری جزییات) به این جدول میگند transaction table

میتوانید در جدول اساتید و دانشجو یه ستون برای کلمه و رمز عبور بذاری و یا برای رمز از ایمیل استفاده کنی، به این صورت وقتی که دانشجو و یا استاد ثبت نام کردن بعد از بررسی توسط ادمین یه لینک برای فعال سازی به ایمیل آنها بفرسته و بعد از فعال سازی توسط کاربران (دانشجو و یا استاد) میتونند گزینه های لازم را انتخاب کنند، یه منو هم بذار که مشخص بشه نوع کاربر چیه، این از مرحله ثبت نام

مرحله نمایش هم میتونی توی اون جدولی که گفتم ارتباط دانشجو، استاد و دروس به همراه با نمره مشخص کنی و نمایش بدی،

به نظر من این روش بهتره و میتونی در آینده هم گسترش بدی و ازش استفاده کنی.
امیدوارم که کمکی بهتون شده باشه، البته خودم در این رابطه کار نکردم فقط چیزی رو نوشتم که به نظرم اومد، منتظر نظرات دیگر دوستان باشید.

موفق باشید.

FRANKI
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 13:29 عصر
من يك نظري دارم و اون اينكه اول سعي كن سيستم مهندسي باشه
منظورم شي گرا باشه
يعني يك يا چند كلاس اصلي و بقيه از اون ارث ببرند
در ضمن در روابط بانك اطلاعاتي شما بايد نوعي مهندسي برقرار باشه البته اگر وقتش رو نداشتيد حالا زياد مهندسي هم نبود نبود
و مهمتر از همه كوچك كردن مسئله
و اينكه نگران نباشيد كه كار اول تون خيلي خوب باشه
چون ميشه بعدا بهترش كرد
و آخر از همه
phpclasses.org و نظاير اون رو هم استفاده كنيد