PDA

View Full Version : سوال: در حالت انتخاب بودن یک item از dropdownlist

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 11:40 صبح
ُسلام
من داخل صفحه یک Drop down list دارم که از طریق یک sql data source داده از db میگیره
حالا میخوام یک داده بخصوص در db را که برمیگردونه در حالت انتخاب بذاره
کسی میدونه باید چطور این کارو انجام بدم؟

من میخام drop down list یک گزینه به نام "انتخاب " داشته باشه و به صورت پیشفرض نمایش داده بشه و ازاین طریق بتونم از validator نیز برای اطمینان از تکمیل اون استفاده کنم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون واقعا بهش نیاز دارم

مرسی

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 12:53 عصر
یعنی هیچ کس نمیدونه چطور میشه این کارو انجام داد؟
پس این همه نمونه نرم افزار و وب سایت که همه drop هاشون اینطوریه را کی مینویسه؟؟؟؟؟

Hess_r
شنبه 20 فروردین 1390, 12:55 عصر
با سلام

خوب دوست عزیز به شکل دستی ه گزینه ی انتخاب به dropdownlist اضافه کن و بعدش اون رو تو همون قسمتی که داری گزینه اضافه کنی ( واسه اضافه کردن گزینه روی مثلث کنار Dropdownlost کلیک کنید و بعد یه گزینه انتخاب اضافه کنید) یه خاصیتی داره که این رو به شکل default در میاره....بعد از طریق db هم بقیه ی گزینه ها رو میاره و به راحتی میتونید از کنترل ولیدیت هم استفاده کنید.

موفق باشید

یا علی

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 13:03 عصر
درود بر شرفت
یعنی میشه هم ایتم خودمون بهش بدیم هم از sqldatasource بگیره؟

مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس سسی

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 14:07 عصر
نمیشه
یک Drop یا باید با sql data source تغذیه بشه یا اینکه دستی بهش item بدی
ترکیب این دوتا نمیشه

hlikehamed
شنبه 20 فروردین 1390, 14:18 عصر
بهترین کاری که می تونی بکنی اینه که همه چیز رو دستی به drop down بدی.
اول اون آیتم مثلا انتخاب رو additem کن.
بعد مقادیر رو از بانک بخون و دوباره add کن.

با اینکار جواب سوال تاپیک دیگه ات هم بر طرف میشه. (ایندکس دادن ....)

بعد از اینکه اطلاعات رو از بانک خوندی می تونی یک بار دیگه آیتم دستی به dropdown اضافه کنی.

در ضمن چون موضوع سوال هات یکی هست و همه به dropdown مربوط میشه توصیه می شود از تاپیک زدنهای جدا جلوگیری کنی و همه سوال هات رو توی یک تاپیک مطرح کنید.
اینطوری فکر کنم سریعتر به جواب برسید

موفق باشید

mehrdad85
شنبه 20 فروردین 1390, 15:15 عصر
سلام
راستش کی دوست نداره که زودتر به جواب برسه؟
منم خودم همینو میخام اما چون میگن که سوالا اگه با هم متفاوتن در تاپیک های مختلف بیان من این کارو کردم آخه با دیدن یه تاپیک فقط یه سوال تئ=داعی میشه و باقیه سوال هر چند هم که ساده باشن بدون جواب میمونن

دوست عزیز میتونی یه نمونه کد برام بذاری که یک connection به db برقرار میکنه و یه مقداری را میخونه و اونو به drop اضافه کنه؟

مرسی

mahdi.bagheri
شنبه 20 فروردین 1390, 16:54 عصر
درود بر شرفت
یعنی میشه هم ایتم خودمون بهش بدیم هم از sqldatasource بگیره؟

مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس سسی

دوست عزیز
خصوصیت AppendItem رو به True تغییر بده. هم مواردی که دستی اضافه کنی نشون داده میشه هم مواردی که از دیتابیس خونده میشه.

یا علی