PDA

View Full Version : سوال: تغيير شكل Tooltip

water_lily_2012
شنبه 20 فروردین 1390, 10:58 صبح
سلام
براي ايجاد tooltip مورد علاقه خودم و نمايش آن بر روي دكمه ها و كامپوننت ها بايد چه كار كنم؟

مهدی فرزاد
شنبه 20 فروردین 1390, 15:43 عصر
سلام
این کار کمی با WPF در محیط Blend مشکل داره(در Silverlight مشکل نداره شاید باگ Blend باشه) ولی میشه به روش زیر انجامش داد
روشی رو که میگم با دقت انجام بدید

1- ابتدا یک پروژه SliverLight در Blend ایجاد کنید (حتما SilverLight باشه)
2- یک Button (یا هر کنترل دیگه که Tooltip داره ) به پروژه اضافه کنید و کد مشخص شده در عکس زیر رو در تگ Button بنویسید
68490
3- در کد مورد نظر روی نوشته ToolTip کلیک کنید تا کرسر موس اونجا قرار بگیره و چشمک بزنه حالا در بالای صفحه گزینه ToolTip ظاهر میشه مثل شکل زیر روی گزینه ToolTip کلیک کنید و از منوی ظاهر شده گزینه Edit Template و سپس گزیته Edit a Copy رو بزنید
68492

3 - در پنجره ظاهر شده مطابق شکل زیر حتما حتما حتما گزینه Apply To all رو انتخاب کنید (تا این استایل به شکا پیش فرض برایTooltip تمام کنترل ها اعمال بشه ) و حتما حتما حتما مسیر ذخیره این استایل رو در یک ریسور دیکشنری قرار بدید ( چون قراره بعد از پایان کار اون رو به پرژه WPF منتقل کنیم )
من در این مثال اسم ریسور رو ToolTip گذاشتم
68493

4- حالا در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر رو گزینه Style کلیک راست کرده و گزینه Edit Template و سپس Edit Current رو انتخاب کنید
68494

5- خوب الان وارد صفحه ویرایش استایل شدید و بقیه کار رو دیگه بلدید و میتونید هر بلایی خواستید سر استایل در بیارید و به شکل دلخواه درستش کنید وقتی کار تمام شد و استایل مورد نظر رو درست کردید میتنوید پروژه رو Save کنید و Blend رو ببندید

6 - حالا پروژه WPF خودتون رو باز کنید و مطابق شکل زیر با کلیک راست کردن روی پروژه و انتخاب گزینه Add Existing Item اون ریسور دیکشنری رو که درست کردید به پروژه اضافه کنید ( در این مثال اسمش ToolTip.Xaml هست)
68495

کار تمام شده و اگر طبق مراحل بالا کار رو انجام داده باشید میتونید برای هر کدوم از کنترل هاتون توی خاصیت Tooltip اون کنترل هر چی خواستید بنویسید و برنامه رو اجرا کنیو وقتی موس روی کنترل شما قرار گرفت ToolTip با استایلی که شما ساختید ظاهر میشه :)

نکته مهم : این استایل زمانی که پروژ WPF در Blend هست قابل ویرایش نیست و Blend خطا میگیره
البته میتوند دستی کدهای Xaml رو ویرایش کنید اما ویزاردی خطا میگیره و فقط در SilverLight ویزاردی ویراش میشه:ناراحت: (شاید باگ باشه من که نمیدونم !!)

http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png