PDA

View Full Version : سوال: بهترين روش جهت نمايش صفحات برنامه بصورت tab در يك صفحه بدون ريفرش

saghari
شنبه 20 فروردین 1390, 16:32 عصر
با درود خدمت همه عزيزان
فرض كنيد در يك برنامه كاربردي بخواهيم كاربر روي هر كدوم از لينك هاي منو كه كليك كرد، صفحه مربوط به اون بصورت يك tab به قسمتي كه براي نمايش فرم ها در صفحه در نظر گرفته شده اضافه بشه بدون اينكه اطلاعات روي فرم ريفرش بشه .يه چيزي مثل عكس زير:

68491

يا نمونه ديگش ميل ياهو كه روي هر ميلي تو inbox كليك ميكنيد اون رو بصورت tab جديد باز ميكنه بدون اينكه اطلاعات قبلي روي فرم ريفرش بشه.

خوب حالا سوالم اينه كه براي اين كار بهترين روش چيه؟ (مثلا تو برنامه اي كه عكسش رو گذاشتم از iframe استفاده كرده)

قبلا از توجه شما سپاسگذارم

ramin_hashemi
شنبه 20 فروردین 1390, 18:15 عصر
سلام
شما ميتونيد از كنترل آماده آجاكس يا jquery استفاده كنيد
68502

saghari
شنبه 20 فروردین 1390, 20:47 عصر
ضمن تشکر از جناب هاشمی عزیز
خوب پس تا اینجا این روش ها رو داریم :
1- استفاده از iframe
2- استفاده از Jquery
3- استفاده از کنترل آجاکس
4- استفاده از کنترلهای tab آماده ای مثل تلریک
خوب تا همینجا هم سوال اینه که کدوم روش از بقیه مناسبتره و دالایل شما چیه؟

موید باشید

alibabaei2
شنبه 20 فروردین 1390, 22:17 عصر
من استفاده از jquery رو پیشنهاد می کنم می تونید مثل منو های این (http://www.t-prs.com) سایت از jquery استفاده کنید

saghari
یک شنبه 21 فروردین 1390, 00:52 صبح
از توجه شما ممنون آقای آبایی. آدرس داده شده رو دیدم. ولی :
1- هنوز سوال اصلی ام اینه که چرا jquery رو مثلا به iframe ترجیح میدید؟ مزایا و معایب هر روش چیه؟
2- اگه درست متوجه شده باشم تو سایتی که لینکش رو دادید کل صفحات بصورت تگ هاید شده در صفحه اصلی وجود داره و کاری که انجام میشه با توجه به اینکه روی کدوم منو کلیک شده div مربوط به اون نمایش داده میشه. اگه اینطور باشه شاید برای کار من مناسب نباشه چون نرم افزار من چیزی جدود 150 لینک تو منوهاش داره و این منوها ممکنه گاها تغییر کنه و در بعضی از موارد لازمه یک یا چند صفحه بصورت tab نمایش داده بشه. در واقع چیزی که بنظرم میرسه اینه که مناسب تره که صفحاتی که در منو به صفحه اصلی اضافه بشن و لازم نباشه کد مربوط به همه صفحات قبلا در صفحه اصلی وجود داشته باشه.