PDA

View Full Version : مبتدی: پیشنهاد شما جهت استفاده از یک User Control در لایه Bussines

sayan
شنبه 20 فروردین 1390, 16:00 عصر
فرض کنید که در یک Solution یک پروژه به نام UI که یک UserControl دارد وجود دارد.
همچنین یک پروژه دیگر به نام Bussines (یا اصطلاحاً لایه Bussines) نیز وجود دارد

من Refrence لایه bussines رو به UI دادم.

حالا در این لایه UI من یک UserControl دارم که ازش استفاده میکنم.

میخوام این User Control به یک متد در لایه Bussines ام ارسال کنم و یکسری عملیات روی آن انجام دهم ولی نمیتونم این کار انجام بدم.

دلیل مشکل اینه که من نمیتونم Refrence لایه UI رو به bussines بدم البته از نظر عقلانی هم اشتباه .
حالا دوستان چه پیشنهادی میدن که من بتونم از اون UserControl لایه Ui در لایه Bussines ام استفاده کنم.

با تشکر

gwbasic
شنبه 20 فروردین 1390, 17:42 عصر
UserControl شما حتما روی یک مدلی کار میکند مثلا مشخصات یک فرم را ذخیره می کند که فرضا اسم آن Person هست. خوی کافیه که Person رو به لایه Bussines پاس کنی
در کل هر object ای که وجود دارد رو پاس کن نه یک UserControl

sayan
شنبه 20 فروردین 1390, 17:59 عصر
خوب اون Person من یک User Control که خصوصیات زیادی داره. میتونم به لایه Bussines ارسال کنم ولی نیاز دارم که در لایه Bussines پارامتر ارسالی اون ور بشناسه و بتونم به خصوصیاتش دسترسی پیدا کنم. مشکل من اینه

gwbasic
شنبه 20 فروردین 1390, 18:20 عصر
نشد دیگه معلومه مفاهیمو خوب نمی دونی
فرض کن Person یه پراپرتی داره با نام FirstName شما باید در UserControl یه TextBox داشته باشی با نام مثلا txtFirstName خوب حالا باید پراپرتی Text این TextBox رو Bind کنی به پراپرتی FirstName از Person حالا هر وقت Text مربوط به TextBox تغییر کنه از طریق Binding بطور خودکار FirstName هم تغییر می کنه حالا دیگه با این شی Person می تونی کار کنی و به هر جا پاس کنی
این راه منطقی هست البته ریزه کاری هم داره ...

sayan
یک شنبه 21 فروردین 1390, 00:02 صبح
مرسی دوست عزیز.

میشه یک مثال کوچولو بزنید.

منظورتون از ریزه کاری چیه؟