PDA

View Full Version : کمک برای ایجاد یک پنل ساده مدیریتی

mehrab1387
شنبه 20 فروردین 1390, 23:08 عصر
سلام من کار با web را تازه شروع کردم(البته قبلا با سی شارپ win app کار کردم)
الان تازه شروع به کار با web کردم و html و css رو هم بلدم.
اما یک سوال کلی دارم و میخواهم دوستان کمکم کنند تا راه را درست طی کنم.
من نمیدونم پس از طراحی قالب سایت ،چطور میشه اطلاعات رو در سایت قرار داد؟
آیا از پایگاه داده استفاده میشه یا... در کل نمیدونم باید چه کار کرد؟ ومی خواهم دوستان هر اطلاعات کاملی که دارند در اختیار بگذارند تا استفاده کنیم.
البته با cms ها مثل ورد پرس نیز کار کردم اما می خواهم asp یاد بگیرم.
کمک کنید چطور باید شروع کنم و چطور میشه مثل cms ها یک پنل مدیریتی داشت و ...

arta.nasiri
یک شنبه 21 فروردین 1390, 00:02 صبح
سلام دوست عزیز

خب دوست عزیز واسه نمایش اطلاعات تو سایت یک راهش اینه که از GridView یا کنترل هایی که برای این کار هست رو به بانک و جدول مربوطه وصل کنی تا اطلاعات رو بخونه همون عمل select به همراه مخلفات :لبخند:
بله واسه ذخیره اطلاعات راه بهتر اینه که تو دیتابیس ذخیره کنی.
در مورد پنل مدیریتی هم باید بگم که اگه یک پنل ساده میخوای واسه مثلا ارسال مطلب جدید یا درج خبر یا امثال اینا طبق نیازت باید چندتا TextBox و کنترل هایی که واست نیاز هست رو روی صفحه قرار بدی بعد کد مربوط به ذخیره ( Insert ) رو توی یک Button بنویسی و اطلاعات رو توی جدول مربوطه ذخیره کنی همین !

هر کجاش نامفهوم بود بگو بیشتر توضیح بدم

mehrab1387
یک شنبه 21 فروردین 1390, 11:13 صبح
دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما
اما هنوز این سوال در ذهن من است؟ فرض میکنیم من یک وب سایت ساده با html و css و جاوا اسکریپت طراحی کرده ام و روی اینترنت قرار داده ام.
مطمئنا این که من برای قرار دادن مطلب در سایت هر وقت که بخواهم وارد شوم و تگ های <p> را دستکاری کنم(به طور مستقیم)زیاد جالب نیست.
مثلا در وردپرس راحت وارد میشوی و مطالب را اضافه یا حذف میکنی و...
البته نمیخوام یک cms کامل داشته باشم،اما برای داشتن یک پنل ساده که کار را برای مشتری ساده کند چه طور باید انجام بدم؟
اگر یک نمونه دارید خواهشن بذارید تا استفاده کنیم
با ارزوی موفقیت

hlikehamed
یک شنبه 21 فروردین 1390, 12:11 عصر
لازم نیست هربار تگ ها اضافه بشه دوست عزیز.
ببینید روشهای زیادی برای اینکار وجود داره. یک نمونه ساده اون به این شکل هست.
توی بخش مدیریتی :
یک صفحه درست می کنی به عنوان اضافه کردن مطلب. توی اون می تونی سه تا فیلد بزاری: موضوع ، متن و دکمه ثبت.
توی رویداد دکمه ثبت اطلاعات رو از کنترلها (textbox یا ادیتور) می خونی توی بانک ثبت می کنی. (چون C بلد هستی این بخش ثبت اطلاعات توی بانک چنداد تفاوتی نداره)

بعد توی صفحه ای که این مطالب ارسالی رو قرار میدی با استفاده از کنترل های زیادی که برای این کار وجود داره می تونی اطلاعات رو به صورت پشت سر هم نمایش بدی.
به عنوان مثال datagridview یا repeater.
این دو تا معمول ترین کنترل ها هستند.
فقط باید زحمت بکشید و ظاهرش رو با استفاده از تگ های Itemtemplate تغییر بدید تا اون چیزی که می خواید به دست بیاد.

این یک نمونه :

http://www.c-sharpcorner.com/uploadfile/mgold/dotnetblog12022005013909am/dotnetblog.aspx

که با اطلاعات رو از داخل یک xml می خونه و با استفاده از جدول نمایش میده.
البته شما از جدول استفاده نکن. اما فکر می کنم نمونه مناسبی برای درک این قضیه باشه.
source همون پروژه هم همون جا هست.

موفق باشید

mehrab1387
یک شنبه 21 فروردین 1390, 12:50 عصر
میشه در مورد itemtemplate توضیح بدین؟

hlikehamed
یک شنبه 21 فروردین 1390, 16:36 عصر
http://www.dotnetspider.com/resources/23261-Gridview-Item-template.aspx

توضیحات و مثال کامل تر :

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb288031.aspx