PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استقاده از Object Data Source

saymon
یک شنبه 21 فروردین 1390, 12:17 عصر
سلام
من یه Object Data Source دارم که یک کلاس خاصی رو براش انتخاب کردم و یک binding source که رابط بین این Data source و کنترل ها(چند تا |Textbox+ یک لیست باکس) هستش.... من اطلاعات داخل Textbox ها رو به binding source اضافه می کنم و در یه جای دیگه مثل یه لیست باکس نشونشون میدم (براساس یه پارامتر خاصی مثل اسم کوچک ) حالا مشکلم اینجاست که من دیگه نمیتونم رکورد جدید درج کنم یعنی تا دوباره روی textbox اولی کلیک میکنم و یه اسم دیگه مینویسم به ازای تمام Textbox های دیگر همان اطلاعات قبلی که برای رکورد قبلی نوشتم رو خود به خود نشون میده و توی لیست باکسم هم دوباره هموم پارامتر خاص به ازای مقدار قبلی دوباره اضافه میشه ....

1- فکر میکنم به خاطر همین بایند کردنم باشه اما چه جوری میشه با استفاده از همین بایدن کردن این مشکل رو هم نداشته باشم و بتونم بازم درج کنم و این تکرار شدن ها و چاپ ها ی مجدد اتفاق نیفته ؟؟؟؟

2- من علاوه بر این میخوام از یه file همین اطلاعات رو هم بعدا لود کنم و دستورات اون رو توی event کلیک یک دکمه نوشتم و میخوام دکمه رو که زدم اطلاعاتم توی لیست باکس 2 نشون داده بشه
اما بلافاصله که من یه رکورد جدید مثل قسمت قبلی که گفتم درج میکنم بلافاصله توی لیست باکس دوم هم (براساس اون پارامتری که میخوام نشونش بدم) همان رکورد جدید نشون داده میشه ...

لطفا من رو راهنمایی کنید . خیلی عجله دارم ...ممنونم.

shahab_software
یک شنبه 21 فروردین 1390, 13:27 عصر
ببینید دوست عزیز، وقتی کنترلی رو به جایی بایند می کنی دیگه نمی شه اطلاعات آن را دستکاری کنید. شما برای اینکه اطلاعات کنترل هم شبیه اطلاعات منبع بشن (بروز بشند) بهتره اطلاعات را به منبع ارسال کرده بعد از اون کنترل را رفرش کنید. اینطوری اطلاعات جدید هم توی کنترل مورد نظر نمایش داده می شند

saymon
یک شنبه 21 فروردین 1390, 19:50 عصر
ببینید دوست عزیز، وقتی کنترلی رو به جایی بایند می کنی دیگه نمی شه اطلاعات آن را دستکاری کنید. شما برای اینکه اطلاعات کنترل هم شبیه اطلاعات منبع بشن (بروز بشند) بهتره اطلاعات را به منبع ارسال کرده بعد از اون کنترل را رفرش کنید. اینطوری اطلاعات جدید هم توی کنترل مورد نظر نمایش داده می شند

ممنون از جوابتون .... اما میشه بهم بگید چه طوری میتونم این کارو بکنم .... من اولین باره که از بایند کردن استفاده میکنم و وارد نیستم ... راستی در مورد اینکه textbox ها اطلاعات قبلی رو خود به خود دوباره نشون میدن و کاربر نمیتونه اطلاعات جدید وارد کنه چی ؟