PDA

View Full Version : نحوه ایجاد آرشیو اخبار به صورت ماهانه

anita_d2009
یک شنبه 21 فروردین 1390, 19:31 عصر
با سلام.
من درحال تکمیل پروژه پایان نامه ام هستم و به کمک نیاز دارم برای طراحی آرشیو اخبار.
به این صورت که باید آخر هر ماه اخبار هایی که توسط درج کننده خبر تعیین شده اند که نیاز به آرشیو دارند ، درلینکی که به صورت اتوماتیک ایجاد میشه مثلا (فروردین 90 یا اردیبهشت 90) داخل آنها عناوین اخبار آرشیو شده قرار می گیرد و در صورت کلیک روی عنوان ، متن خبر و تصاویر مربوطه اش لود شود.
خواهش می کنم کمکم کنید.من تا 30 فروردین مهلت دارم تا پروژم رو تحویل بدم

phpweb
یک شنبه 21 فروردین 1390, 20:45 عصر
شما باید تاریخ ذخیره سازی مقالات رو چک کنید. برای این کار تاریخ ارسال مقاله رو به صورت ثانیه توی دیتابیس ذخیره کنید.

حالا هر بار که کاربر وارد صفحه آرشیو شد، اسکریپت باید دنبال زمانهایی بگرده که زمانشون بین زمان حال و 24*3600*time()-30 باشه.

کد بالا آرشیو ماه قبل رو نمایش می ده. برای بدست آوردن ماههای قبل باید این روش رو گسترش بدید.

لطفا سایر دوستان روش بهتری ارائه بدن.

maysam.m
دوشنبه 22 فروردین 1390, 12:19 عصر
سلام

این کار به همین سادگی نیست و من پیشنهاد میکنم از روش دیگری استفاده کنید مثلا ایجاد یک جدول و استفاده آن به عنوان آرشیو و هر ماه یک رکورد در آن اضافه کنید و برای هر بار اضافه کردن یک مطلب تاریخ مطلب را مقایسه کنید با تاریخهای اون جدولتون. اگه وجود داشت به اون ارسال کنید و اگر وجود نداشت یک فیلد جدید اضافه کنید.

اما روش بعدی:

- شما باید ابتدا تمام فیلدهای حاوی تاریخ را بخوانید
- سپس با استفاده از تابع تبدیل تاریخ timestapmt به شمسی، به سال و ماه شمسی تبدیل کنید . مثلا عدد 10 رقمی رو میدید و شماره ی سال و ماه را بدست میارید.
- و بعد همه اونها را بریزید توی یه آرایه و اطلاعات تکراری آرایه رو حذف کنید.
- بعد به راحتی آرایه رو پیمایش کرده و ماههای آرشیوی مطالبتون رو نمایش بدید.
- برای نمایش هر کدام از ماهها هم باید یه تابع بنویسید که سال و ماه را بگیرد و تبدیل به تاریخ timestapmt کند. بعد بوسیله اون تاریخ بدست اومده یک کوئری بفرستید و تمام مطالب اون تاریخ رو بکشید بیرون.

موفق باشید