PDA

View Full Version : سوال: The PHP gzip compressor cannot and will not work if zlib compression is already enabled on the serve

phpweb
دوشنبه 22 فروردین 1390, 01:16 صبح
من از ادیتور Tinymce استفاده می کنم و می خوام از فشرده سازی این ادیتور استفاده کنم تا زمان لود شدن ادیتور کاهش پیدا کنه.

با توجه به توضیحات صفحه مربوط به فشرده سازی این ادیتور (http://tinymce.moxiecode.com/wiki.php/Compressors:PHP)، روی سرور نباید قابلیت ZLIB فعال باشه. اما توی XAMPP این قابلیت فعال هست.

با توجه به این مسئله، آیا هنگام لود شدن ادیتور، برنامه XAMPP ادیتور رو فشرده می کنه یا اینکه ادیتور فشرده نمی شه.

mtchabok
دوشنبه 22 فروردین 1390, 10:06 صبح
عزیزم فشرده شدن داده ها توسط سرور فقط تا قبل از اجرا شدن توسط مرورگر هس و مرورگر در زمان گرفتن اطلاعات اونها رو از حالت فشرده خارج میکنه و بعد اجراشون میکنه ...
شاید منظور این ادیتور ارتباطات آزاکس خودش باشه که نباید به صورت فشرده باشن ...

eshpilen
دوشنبه 22 فروردین 1390, 17:04 عصر
ا توجه به این مسئله، آیا هنگام لود شدن ادیتور، برنامه XAMPP ادیتور رو فشرده می کنه یا اینکه ادیتور فشرده نمی شه.
اگر فایلهای Tinymce پسوند PHP و JS و CSS و HTML و از این قبیل رو داشته باشن بله باید فشرده بکنه.

phpweb
دوشنبه 22 فروردین 1390, 20:33 عصر
اگر فایلهای Tinymce پسوند PHP و JS و CSS و HTML و از این قبیل رو داشته باشن بله باید فشرده بکنه.
پس دیگه لازم نیست که من برای فشرده سازی ادیتور کاری انجام بدم؟

eshpilen
دوشنبه 22 فروردین 1390, 21:55 عصر
شاید منظور این ادیتور ارتباطات آزاکس خودش باشه که نباید به صورت فشرده باشن ...ارتباط ایجکس هم از دید فشرده سازی و مرورگر تفاوتی با ارتباطات دیگه نداره. همونطور فشرده میشه و بصورت خودکار توسط مرورگر غیرفشرده میشه.

اما اینکه فشرده سازی این برنامه بصورت همزمان با فشرده سازی خودکار سرور امکان پذیر نیست احتمالا بخاطر دو علت هست:
- یکی اینکه وقتی یه چیزی رو فشرده کنی و دوباره توسط یه برنامهء دیگه یه مرحلهء دیگه فشرده بشه، توسط مرورگر قابل غیرفشرده کردن درست نخواهد بود؛ چون مرورگر فقط یک بار الگوریتم غیرفشرده کردن رو روی داده های فشرده شده (که از روی هدرهای ارسال شده مشخص میشن) اجرا میکنه. اما برای داده ای که دوباره فشرده شده نیاز هست الگوریتم معکوسش هم دوبار اجرا بشه. امکان اینکه در هدرهای HTTP دوبار فشرده سازی رو مشخص بکنیم وجود نداره و حتی اگر دوتا هدر فشرده سازی ارسال بشن، فقط یک بار الگوریتم غیرفشرده کردن توسط مرورگر اجرا میشه.
- دوم اینکه وقتی سرور فشرده سازی صورت بده دیگه اصولا نیازی به فشرده سازی مجدد نیست یا فشرده سازی مجدد دیگه مقرون به صرفه نیست (میزانی که یک دیتای فشرده رو میشه توسط روشهای دیگری مجددا فشرده کرد منفی یا ناچیزه، ولی منابع سیستم رو مصرف میکنه).

eshpilen
دوشنبه 22 فروردین 1390, 22:02 عصر
پس دیگه لازم نیست که من برای فشرده سازی ادیتور کاری انجام بدم؟
بنده نمیدونم سیستمش چقدر خودکار و هوشمند هست.
آیا میشه تنظیم فشرده سازی ادیتور همیشه روشن باشه و خودش بصورت خودکار تداخل رو مدیریت میکنه یا حتما درصورت تداخل با فشرده سازی سرور، باید بصورت دستی اون رو غیر فعال کنید؟
چون ممکنه برنامتون رو روی سروری بذارید که فشرده سازیش فعال نباشه؛ پس روشن بودن فشرده سازی ادیتور بصورت پیشفرض مناسب هست.
ضمنا میتونید در تنظیمات پیکربندی PHP یا وب سرور، فشرده سازی رو غیرفعال کنید.
درمورد جزییاتش متاسفانه چون زیاد کار نکردم و بیاد ندارم نمیتونم چیزی بگم.

phpweb
دوشنبه 22 فروردین 1390, 22:35 عصر
بنده نمیدونم سیستمش چقدر خودکار و هوشمند هست.
آیا میشه تنظیم فشرده سازی ادیتور همیشه روشن باشه و خودش بصورت خودکار تداخل رو مدیریت میکنه یا حتما درصورت تداخل با فشرده سازی سرور، باید بصورت دستی اون رو غیر فعال کنید؟
چون ممکنه برنامتون رو روی سروری بذارید که فشرده سازیش فعال نباشه؛ پس روشن بودن فشرده سازی ادیتور بصورت پیشفرض مناسب هست.
ضمنا میتونید در تنظیمات پیکربندی PHP یا وب سرور، فشرده سازی رو غیرفعال کنید.
درمورد جزییاتش متاسفانه چون زیاد کار نکردم و بیاد ندارم نمیتونم چیزی بگم.

وب سایت رسمی ادیتور گفته که برای انجام فشرده سازی باید فشرده سازی سرور غیر فعال باشه.

تنها اطلاعاتی که دارم همینه.

eshpilen
دوشنبه 22 فروردین 1390, 23:35 عصر
خب اگر فشرده سازی سرور شما فعال بود یا فعال کردید نیازی به فشرده سازی مختص این ادیتور ندارید.
البته اگر بخواید میتونید دو حالت رو تست کنید ببینید شاید تفاوت مشهودی بین این دو حالت باشه و هرکدوم بهتر بود انتخاب کنید.