PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک کنترل جدید ضمن اجرای برنامه

berjis
دوشنبه 22 فروردین 1390, 11:01 صبح
سلام دوستان.
من میخوام وقتی یک رکورد تو جدولم ثبت میشه یه کنترل جدید به صفحه اضافه بشه
لطفا راهنماییم کنید چطور در حین اجرای برنامه یه کنترل جدید ایجاد کنم. ممنون

b.paseban
دوشنبه 22 فروردین 1390, 11:41 صبح
سلام بر شما.
شما میخواهید بصورت داینامیک به صفحه کنترل اضافه کنین.
این چندتا لینک میتونه کمکتون کنه:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/kyt0fzt1.aspx
http://www.asp.net/ajax/videos/how-to-dynamically-add-controls-to-a-web-page

berjis
دوشنبه 22 فروردین 1390, 18:08 عصر
سلام دوست عزیز. من به این لینکهایی که گذاشتین سر زدم خیلی ممنون... ولی هنوز مشکلم حل نشده. ببینید من تو سایتم یه قسمت اخبار دارم وقتی مدیر سایت یه خبر جدید تو دیتا بیس درج میکنه باید یه کنترل HyperLink یا Link Button جدید به قسمت اخبار اضافه بشه (جهت لینک به خبر جدید)

Slytherin
سه شنبه 23 فروردین 1390, 02:23 صبح
سلام دوست عزیز. من به این لینکهایی که گذاشتین سر زدم خیلی ممنون... ولی هنوز مشکلم حل نشده. ببینید من تو سایتم یه قسمت اخبار دارم وقتی مدیر سایت یه خبر جدید تو دیتا بیس درج میکنه باید یه کنترل HyperLink یا Link Button جدید به قسمت اخبار اضافه بشه (جهت لینک به خبر جدید)

برای این کار می تونید از Repeater استفاده کنید. فکر نمی کنم با توجه به نیازتون کنترل های داینامیک منطقی باشد...

berjis
سه شنبه 23 فروردین 1390, 08:55 صبح
برای این کار می تونید از Repeater استفاده کنید. فکر نمی کنم با توجه به نیازتون کنترل های داینامیک منطقی باشد...

میشه بیشتر توضیح بدین دوست عزیز؟ منطقیش اینه که عنوان هر خبری در قالب یک لینک برای کاربر نمایش داده بشه که وقتی روی اون کلیک میکنه مشروح خبر نمایش داده بشه

b.paseban
سه شنبه 23 فروردین 1390, 12:14 عصر
سلام.
برای نمایش داده های یک دیتا بیس از کنترل های نمایش داده باید استفاده کنیم.
بعنوان مثال همین سایت برنامه نویس از کنترل griview استفاده می کنه.این کنترل ها داده های جدول ما رو بترتیب نمایش میدن و سطر به سطر دیتا بیس ما رو به شکلی خاص نمایش میدن.
بنظرم شما از repeater استفاده کنین و توی اون از ItemTemplate استفاده کنین.برای اینکارم موقع درج یه repeater داخل اون ،تگ ItemTemplate رو درج کن و داخل این تگ کارای طراحی مربوط به قرار گیری رکوردها رو انجام بده.