PDA

View Full Version : مشکل با grid view

omid6630
دوشنبه 22 فروردین 1390, 12:25 عصر
با سلام و خسته نباشید

تعداد فیلد هایی که یک GridView باید بخواند ، زیاد است ، وقتی که GirdView آن اطلاعات را نمایش دهد ، به دلیل زیاد بودن اطلاعات ، صفحه نیز از عرض بزرگ میشود و این کار باعث میشود که صفحه خراب شود...

برای اینکه تعداد زیادی از فیلدها رو بدون اینکه صفحه رو خراب کند ، نمایش دهد باید چکار کنم ؟؟؟؟

از کامپوننت های Devexpress هم استفاده کردم ، که درآن gridView ، حالت Scrolling داشت . اما باز مشکل RTL برطرف نشد ....

b.paseban
دوشنبه 22 فروردین 1390, 12:43 عصر
سلام بر شما.
باید عرض صفحه رو بوسیله style های اون 100% قرار بدین که در این صورت کل صفحه رو در بر میگیره. ویا مشخص کنین اون چقدر باشه مثلا با px .

omid6630
دوشنبه 22 فروردین 1390, 13:05 عصر
سلام بر شما.
باید عرض صفحه رو بوسیله style های اون 100% قرار بدین که در این صورت کل صفحه رو در بر میگیره. ویا مشخص کنین اون چقدر باشه مثلا با px .

خب اگر 100% قرار بدیم که به محض لود شدن کامل Grid یک دفعه صفحه از عرض بزرگ میشه و سایت به هم میریزه ..... pX هم نمیشه بهش بدی ؟؟

سوال من اینه که چطوری میشه ، اطلاعات درون Grid رو مهار کرد که از یک ابعاد خاصی بیشتر نشه ، یا اگر هم شد ، حالت Scroll به خودش بگیره

omid6630
دوشنبه 22 فروردین 1390, 14:34 عصر
خب اگر 100% قرار بدیم که به محض لود شدن کامل Grid یک دفعه صفحه از عرض بزرگ میشه و سایت به هم میریزه ..... pX هم نمیشه بهش بدی ؟؟

سوال من اینه که چطوری میشه ، اطلاعات درون Grid رو مهار کرد که از یک ابعاد خاصی بیشتر نشه ، یا اگر هم شد ، حالت Scroll به خودش بگیره

کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

b.paseban
دوشنبه 22 فروردین 1390, 16:58 عصر

واسه چی باید اینطوری بشه؟
یعنی اگه کنار اون کنترلی باشه اون کنترل میره بیرون?

omid6630
سه شنبه 23 فروردین 1390, 00:47 صبح
واسه چی باید اینطوری بشه؟
یعنی اگه کنار اون کنترلی باشه اون کنترل میره بیرون?

سوال من واضحه ، مهار کردن GridView .. همین ....

اگر فیلد هایی که قرار است Grid نمایش بده زیاد باشه ، صفحه خراب میشه .... حالا میخوام صفحم به مشکل بر نخوره !!

اگر منظور من رو متوجه نمیشید ، امتحان کنید ... ، تو یک صفحه در یک Table چند عکس و متن بگذارید بعد ، یک جدول با 30 تا فیلد اطلاعات تو دیتابیس هم درست کنین ، اون رو وصل کنین به Grid بعد نتیجه رو ببینین !!!

همین!

arta.nasiri
سه شنبه 23 فروردین 1390, 01:23 صبح
سلام

اگه منظورتو فهمیده باشم، چون حجم اطلاعات grid زیاده عرض صفحه زیاده میشه که تو میخوای اینجوری نشه ؟!

خب واسه حل این مشکل میتونی grid رو تو یک div قرار بدی و استایل div رو اینجوری مقدار بدی
width:500px; height:100px; overflow: scroll;

b.paseban
سه شنبه 23 فروردین 1390, 13:19 عصر
سوال من واضحه ، مهار کردن GridView .. همین ....
اگر فیلد هایی که قرار است Grid نمایش بده زیاد باشه ، صفحه خراب میشه .... حالا میخوام صفحم به مشکل بر نخوره !!
اگر منظور من رو متوجه نمیشید ، امتحان کنید ... ، تو یک صفحه در یک Table چند عکس و متن بگذارید بعد ، یک جدول با 30 تا فیلد اطلاعات تو دیتابیس هم درست کنین ، اون رو وصل کنین به Grid بعد نتیجه رو ببینین !!!
همین!

جواب منم واضحه.
شما اگه وارد باشین طزاحی رو درست انجام بدین هیچ موقع کنترل هاتون از صفحه پرت نمیشن بیرون حالا شما میخوای 1 دونه کنترل داشته باش میخوای 1000 تا.
اگه منظورم رو متوجه نشدین امتحان کنین.(البته با طراحی درست)