PDA

View Full Version : مشكل در ثبت اطلاعات در دو جدول به هم وابسته به صورت غير همزامن

ali_mp64
دوشنبه 22 فروردین 1390, 13:06 عصر
سلام دوستان.
من دو تا جدول دارم به شكل زير
جدول بيماران (Patient) شامل فيلدهاي:
ID, Name, Age,Marital Status
جدول توده هاي سرطاني (Mass) بيمار شامل فيلدهاي:
ID,Location,Size,Direction,FK_Patient
كه هر كدام از فيلدهاي Location,Size و Direction يك كليدخارجي هستند به جدول هاي: Direction,Location,Size و FK_Patient كليد خارجي به كليد اصلي جدول بيماران.
علت اينكه دو تا جدول بيمار و توده سرطاني بيمار داريم اينه كه به ازاي يك بيمار ممكن است چند توده سرطاني با ويژگي هاي متفاوت داشته باشيم.
حالا مشكل اينه كه من توي برنامم مي خام زماني كه كاربر اطلاعات جدول بيماران رو پر مي كنه، وقتي به اطلاعات توده هاي سرطاني مي رسه بتونه چند تا توده سرطاني ثبت كنه (بدون اينكه در پايگاه داده SQL ذخيره بشه) و بعد از ثبت حذف يا ويرايش كنه كه اين موارد همه در يك Datagridview نمايش داده بشه و با زدن دكمه ذخيره، كل اطلاعات بيمار و توده هاي سرطاني بيمار يكجا در Database ذخيره بشه.
ضمنا بعد از مراجعه مجدد به اين صفحه بتونه كل اطلاعات ثبت شده رو دوباره ويرايش كنه.
ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد با چه روشي مي تونم اين كار رو انجام بدم.

ali_mp64
دوشنبه 22 فروردین 1390, 16:09 عصر
دوستان كسي نظري نداره؟
خيلي فوريه !!!

aliasghar2
دوشنبه 22 فروردین 1390, 17:20 عصر
سلام دوست عزیز
من یه راه حل واسه این کار دارم که اونم استفاده از شی datatable است که میتونیم یک سری فیلد درونش ایجاد کنیم و در حافظه مجازی نگه داری کنیم و در صورت ثبت نهایی محتویات اونو کژی کنیم توی جدولمون توی database
امیدوارم بدرت بخوره

ali_mp64
سه شنبه 23 فروردین 1390, 11:08 صبح
اگر كسي يه راه حل با استفاده از Binding Source بگه خيلي خوبه.