PDA

View Full Version : مطرح کردن مشکلات در طول انجام پروژه طراحی وبسایت

r_khan
دوشنبه 22 فروردین 1390, 17:10 عصر
در این تاپیک مشکلاتی که درطول پروژه ایجاد و انجام مرحله به مرحله پروژه مطرح میشه.
با سلام پروژه پایان ترم من طراحی وب سایت گروه کامپیوتر دانشگاه هست نا گفته نماند این اولین کار من است

اولین سوال :برای طراحی سایت از کجا شروع کنم و با چه نرم افزاری کار کنم ؟

jaykob
دوشنبه 22 فروردین 1390, 17:27 عصر
در این تاپیک مشکلاتی که درطول پروژه ایجاد و انجام مرحله به مرحله پروژه مطرح میشه.
با سلام پروژه پایان ترم من طراحی وب سایت گروه کامپیوتر دانشگاه هست نا گفته نماند این اولین کار من است

اولین سوال :برای طراحی سایت از کجا شروع کنم و با چه نرم افزاری کار کنم ؟

سلام دوست عزیز

منظور شما از نرم افزار نسخه های vs هستش یا کلا زبان برنامه نویسی رو می فرمایید ؟

واسه شروع کردن طراحی یک وب سایت اولین و مهمترین کاری که شما در کل پروژه انجام خواهید داد آنالیز آن است که روی کاغذ بهتره . تمامی نیاز های تون امکانات و تمامی مراحل و پروسه های اجرایی را بنویسید و بعد راه حل یابی کنید و بعد برید سمت پیاده سازی این کار هم خودتون راحت هستند و هم سر درگم نمی شید . در هر صورت این نظر شخصی و تجربی بود شاید دوستان نظرات بهتری داشته باشند ...

موفق باشید

r_khan
سه شنبه 23 فروردین 1390, 00:47 صبح
منظورم نرم افزاری طراحی گرافیک وب سایت هست مثل Adobe Dreamweaver و... هست که انجا طراحی کنم بعد در ویژوال کد های مربوط به بانک را بنویسم ایا این روش خوبیه؟؟

arta.nasiri
سه شنبه 23 فروردین 1390, 01:05 صبح
منظورم نرم افزاری طراحی گرافیک وب سایت هست مثل Adobe Dreamweaver و... هست که انجا طراحی کنم بعد در ویژوال کد های مربوط به بانک را بنویسم ایا این روش خوبیه؟؟

سلام

دوست عزیز اگه منظورت طراحی گرافیکی سایت هست بهتره این کار تو Photoshop انجام بشه. و بعد از تبدیل قالب سایت به html که تو Photoshop طراحی کردی میتونی اونو بیاری به vs. که هم میتونی کنترل ها رو بچینی هر جا که دلت خواست با css و بعدش هم که کدنویسی و اینجور چیزا !

alonemm
سه شنبه 23 فروردین 1390, 11:32 صبح
باسلام:
من خودم وقتی با PHP کار میکردم این روش رو داشتم که در Adobe Dreamweaver طراحی استاتیک رو انجام میدادم و در Zend کد نویسی کردم.
این سوئچ کردن بین برنامه ها خیلی زمان بر بود اما اگه شما با دات نت کار میکنید میتونید همه این مراحل رو در VS دنبال کنید.

موفق باشید.

r_khan
سه شنبه 23 فروردین 1390, 17:11 عصر
سلام

دوست عزیز اگه منظورت طراحی گرافیکی سایت هست بهتره این کار تو Photoshop انجام بشه. و بعد از تبدیل قالب سایت به html که تو Photoshop طراحی کردی میتونی اونو بیاری به vs. که هم میتونی کنترل ها رو بچینی هر جا که دلت خواست با css و بعدش هم که کدنویسی و اینجور چیزا !

همین کار رو میکنم . اون طور که شنیدم طراحی گرافیک سایت در VS جالب نمیشه ! برای طراحی لوگوی سایت همین Photoshop خوبه؟؟

b.paseban
سه شنبه 23 فروردین 1390, 17:34 عصر
شما طراحی های سایت رو با نرم افزار photoshop باید انجام بدین.
بعد روی کاغذ قسمت های مختلف سایت رو تقسیم بندی کنید و سایت رو تیکه تیکه طراحی کنید.
vs نرم افزار طراحی نیست بلکه پیاده سازی طرح توی اینجا باید انجام بشه.
با css ها آشنا بشین و نحوه طراحی فرم و استایل بندی های رو شروع کنین به یاد گرفتن.
البته سعی کنین از پایه اصولی یاد بگیرین تا همیشه توی ذهن شما بمونه.
یه سورس توی قسمت تالار css هست که درباره تحلیل یه قالب به بحث پرداختن اون میتونه برای شما مفید باشه(توی زمینه طراحی)
سورس جناب آقای فتح اللهی هم برای یادگیری کد نویسی خیلی خوبه.
موفق باشین.

r_khan
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:32 عصر
شما طراحی های سایت رو با نرم افزار photoshop باید انجام بدین.
بعد روی کاغذ قسمت های مختلف سایت رو تقسیم بندی کنید و سایت رو تیکه تیکه طراحی کنید.
vs نرم افزار طراحی نیست بلکه پیاده سازی طرح توی اینجا باید انجام بشه.
با css ها آشنا بشین و نحوه طراحی فرم و استایل بندی های رو شروع کنین به یاد گرفتن.
البته سعی کنین از پایه اصولی یاد بگیرین تا همیشه توی ذهن شما بمونه.
یه سورس توی قسمت تالار css هست که درباره تحلیل یه قالب به بحث پرداختن اون میتونه برای شما مفید باشه(توی زمینه طراحی)
سورس جناب آقای فتح اللهی هم برای یادگیری کد نویسی خیلی خوبه.
موفق باشین.

سورس وبسایت آقای فتح اللهی را پیدا کردم ممنون ولی سورس توی قسمت تالار css هست که درباره تحلیل یه قالب را پیدا نکردم میشه ادرسشو بذارید

b.paseban
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:46 عصر
بفرمائید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?265686-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8
سورس آقای فتح اللهی خیلی راحت و آموزنده است.بیشتر کارهایی که یه وب سایت میخواد رو داره.نحوه کد نویسیش جالبه.خلاصه من خودم با مطالعه این سورس خیلی چیزا یاد گرفتم.

r_khan
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 16:35 عصر
قسمت های مختلف وبسایت گروه کامپیوتر دانشکاه :
1. اخبار
2. اطلاعیه
3. لیست اساتید
4. برنامه کلاسی
5. برنامه 9ترمه تطبیق درسی وسرفصل دروس
6. برنامه امتحانی و میان ترم
7. اعلام نمرات
8. ارتباط با اساتید و مدیر گروه
9. جزوات و مقالات
10. پروژه
11. صفحه اصلی
12. درباره ما
13. سیستم گلستان(لینکی هست به سایت مورد نظر)
14. جستجو
که جداگانه باید طراحی شود.
منتظر نظراتتون هستم

b.paseban
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 17:31 عصر
1. اخبار
3. لیست اساتید
4. برنامه کلاسی
5. برنامه 9ترمه تطبیق درسی وسرفصل دروس
6. برنامه امتحانی و میان ترم
7. اعلام نمرات
9. جزوات و مقالات
10. پروژه
13. سیستم گلستان(لینکی هست به سایت مورد نظر)

این مواردی که ذکر کردین بصورا خیلی ساده که بگم میتونی با یه مدیریت ساده درست و پروزه رو به پیش ببری.
یه سری دیتا بیس مخصوص به هر کدوم از موارد بالا رو درست کن.
نحوه ارتباط با دیتا بیس و درج و حذف و اپدیت رو از همون سورس بردار مطالعه کن و پیاده سازی رو شروع کن.
سعی کن قبل از پیاده سازی ببین این سیستم چی هست ؟ چی ازش میخوای؟ چی از یه مدیریت میخوای؟
بیشتر موارد بالا با یسری کد ساده قابل پیاده سازیه.
شما اول پروژه رو تحلیل کن و قسمت به قسمت بساز .هر جا نفهمیدی بادید چکار کنی بیا همین جا اول بسرچ اگه گیر نیاوردی مشکل رو مطرح کن.
بازم میگم اون سورس خیلی کامله اونو تحلیل کن خیلی مسائلت حل میشه.

در مورد جستجو در سایت هم توی اون سورس مطلب هست.

r_khan
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 13:38 عصر
میخوام برای قالب سایت از WYSIWYG Web Builder 7 استفاده کنم چطوره؟
من سرچ کردم اموزش این نرم افزار را پیدا نکردم کسی اموزش این نرم افزار را نداره؟

r_khan
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 16:18 عصر
یک منو در adobe photoshop درست کردم حالا چطور تبدیل به html کنم و درVS از اون استفاده کنم
وچطور زیر منو هایی به این منو اضافه کنم؟:متفکر:

r_khan
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 15:08 عصر
با سلام برای ساختن وبسایت شخصی برای اینکه شخص صاحب سایت بتواند اطلاعاتی در سایت درج کند در سایت صفحه ایی به وی اختصاص داده که با user و pass وارد شده و اطلاعات را وارد کند. ایا این کار لازم هست ؟ ایا مطمئن هست ؟ ایا راهی دیگری هست؟

jaykob
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 17:26 عصر
با سلام برای ساختن وبسایت شخصی برای اینکه شخص صاحب سایت بتواند اطلاعاتی در سایت درج کند در سایت صفحه ایی به وی اختصاص داده که با user و pass وارد شده و اطلاعات را وارد کند. ایا این کار لازم هست ؟ ایا مطمئن هست ؟ ایا راهی دیگری هست؟

سلام اگر با موارد امنیتی آشنایی ندارید بهتره که از login خود asp استفاده کنید که مطمئن تر هستش و اینکه مسائلی همچون index نشدن توسط spider ها و همینجور گذاشتن رمز عبور برای دایرکتوری موجود و ... می توانند مفید باشند

r_khan
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 08:40 صبح
ممنون از دوست عزیز
اما یه سوال دیگه: یه صفحه برای سایتم درست کردم که وقتی در مرورگر صفحه را کوچک میکنی ترتیب عناصر داخل صفحه بهم می خوره چه کنم این مشکل برطرف شه؟

jaykob
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 11:33 صبح
ممنون از دوست عزیز
اما یه سوال دیگه: یه صفحه برای سایتم درست کردم که وقتی در مرورگر صفحه را کوچک میکنی ترتیب عناصر داخل صفحه بهم می خوره چه کنم این مشکل برطرف شه؟

سلام

مشکل شما از css تون هست . اگر بر طبق استاندارد های معمول می نوشتید نباید این مشکل به وجود می آمد . در صورتی که نیاز داشتید css خودتون رو قرار بدید تا بیشتر بشه راهنمایی کرد

r_khan
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 18:06 عصر
سلام

مشکل شما از css تون هست . اگر بر طبق استاندارد های معمول می نوشتید نباید این مشکل به وجود می آمد . در صورتی که نیاز داشتید css خودتون رو قرار بدید تا بیشتر بشه راهنمایی کرد

اینم فایل CSS

jaykob
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 17:57 عصر
اینم فایل CSS

اینجوری که من داخل css نگاه کردم هیچ موقعیتی برای عواملی مثل هدر و فوتر و ... تایین نکردید . می تونید از خاصیت margin ، float و ... داخل css تون استفاده کنید

r_khan
سه شنبه 03 خرداد 1390, 17:25 عصر
در منوی سایت یکی از ایتم های ان برنامه کلاسی هست که میخوام وقتی موس روی ایتم مورد نظر رفت یه جدولی باز بشه برنامه کلاسی را درهفته نشان بده چطور این کار را بکنم

r_khan
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 12:34 عصر
اینجوری که من داخل css نگاه کردم هیچ موقعیتی برای عواملی مثل هدر و فوتر و ... تایین نکردید . می تونید از خاصیت margin ، float و ... داخل css تون استفاده کنید
مشکل از css بود که درستش کردم ممنون