PDA

View Full Version : مشورت در مورد نوشتن parser برای CSS3

franchesco
دوشنبه 22 فروردین 1390, 18:42 عصر
با سلام

دوستان من قصد دارم یک parser برای css3 برای زبان objective-c بنویسم ... دوستان کسی تا به حال پروژه مشابهی کار کرده؟ به نظر شما نوشتن پارسر برای css کار مشکلی ؟ و کار زیاد میبره یا اینکه زیاد هم سخت نیست ؟

با تشکر

FastCode
دوشنبه 22 فروردین 1390, 22:50 عصر
سخته.۶ از ۱۰
اگر ۱۰ یک موتور هوش مصنوعی باشه. و ۱ یک برنامه دیتابیس.

پروژه خیلی جالبیه ولی نفع آخرش براتون چیه؟
مثلاْ اگر بتونید css3 رو تبدیل به یک دیتابیس sqlite کنید من خودم شخصاً خریدارم چون به چنین چیزی نیاز دارم.
ولی اینکه آیا این برنامه یه کار خودتون میاد یا نه برای من یک مقدار سوال برانگیزه.
اگر به کارتون میاد و واقعاْ میتونید باهاش کاری بکنید خوب بهش میارزه.

franchesco
سه شنبه 23 فروردین 1390, 09:09 صبح
البته برای زبانهای برنامه نویسی متفاوت نوشته شده ! فقط برای objective-c موجود نیست !

glassysmart
سه شنبه 23 فروردین 1390, 12:46 عصر
فکر می کنم اگه برای c موجود باشد بتوان از آن در objective-c استفاده کرد .

franchesco
سه شنبه 23 فروردین 1390, 16:28 عصر
فکر می کنم اگه برای c موجود باشد بتوان از آن در objective-c استفاده کرد .

مطمئنید ؟ منظور شما اینه که هر چیزی که با C نوشته شده باشه ما میتونیم در Objective C ازش استفاده کنیم بدون هیچ مشکلی؟ در مورد C++ چطور؟

FastCode
سه شنبه 23 فروردین 1390, 16:57 عصر
درسته.
مثلاً با gcc میتونید زبونهای
c
c++
fortran
objective c
objective c++
assembly رو با هم کامپایل کنید.

franchesco
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:05 عصر
پس چرا این همه کتابخونه های متفاوت رو برای زبان Objective-C مینویسن وقتی که قبلا حتی برای c یا c++ نوشته شده ؟

البته منظور من بیشتر برای استفاده Objective-C برای توسعه Mac OS, IOS که برا اساس کتابخانه های خودش هست ! نه کامپایلر gcc!

glassysmart
سه شنبه 23 فروردین 1390, 19:50 عصر
من فکر می کنم که اپل خودش داره از همین gcc استفاده می کند (فکر می کنم) در ضمن زبان های سطح پایین می توانند به هم لینک شوند من حتی دیدم که سی پلاس را به دات نت هم لینک کرده اند(qt) . اما شرکت اپل خودش مالک تجاری زبان Objective-C است و زبان اصلی توسعه برنامه هایش قرار داده است (شرکت Next؟) را خریده است اما اگر به مستندات برنامه سازی اپل رجوع کنید خواهید دید که می توان از api های به زبان Objective-C در c++ استفاده کرد