PDA

View Full Version : کوئری. حسابداری. مهم.

ACorvinus
دوشنبه 22 فروردین 1390, 19:06 عصر
سلام دوستان.
من به یه مشکلی برخوردم میخوام اگه در توان دارین حلش کنین.

فرض کنیم که یه حساب داریم به اسم صندوق با شناسه 1 و نام فیلد AccountID
خب حالا ما یه جدولی داریم که مردم یا پول میدن یا پول میگیرن. پس صندوق ما یا بدهکار میشه یا بستانکار.

حالا من میخوام دوتا تاریخ بگیرم و این Query رو بدست بیارم.

مانده اول دوره گردش طی ذوره مانده پایان دوره

بد بس بد بس بد بس

دوستان مانده اول دوره جمع بدهکاری ها و بستانکاری های کوچکتر از تاریخ اول رو حساب میکنه منتهی یکیشو نشون میده. مثلا اگه جمع بدهکاری ها بیشتر از بستانکاری ها باشه ببستانکاری ها رو از بدهکاری ها کم می کنه و در زیر بد نشون میده.

گردش طی دوره جمع بدهکاری های و بستانکاری های بزرگتر مساوی از تاریخ اول و کوچکتر مساوی از تاریخ دوم رو حساب میکنه و زیر بد و بس مینویسه.

مانده پایان دوره موجودی صندوق رو نشون میده که از مانده اول دوره و گردش طی دوره بدست میاد.

برای افرادی مثل خودم توصیه نمی کنم روش فکر کنن. ولی از کسانی که با Access کوئری می نویسن خواهش میکنم روش فکر کنن. اگه خواستین Database رو با پیغام خصوصی براتون میفرستم.

موبایل: 09372413499
ایمیل: fredmcs@live.com

mehdi_fiz
دوشنبه 22 فروردین 1390, 19:58 عصر
سلام دوست عزیز
شما برای این کار باید از سه کوئری استفاده به همون ترتیبی که خودتون گفتید
بعد این سه کوئری رو داخل یک کوئری استفاده کنید
موفق باشید

dadsara
سه شنبه 23 فروردین 1390, 17:26 عصر
سلام
ضمن احترام به دوست خوبمان شما می توانید این عمل را با یک کوئری نیز انجام دهید در صورت نیاز نمونه خود را آپلود کنید تا پاسخ مقتضی اعلام شود

ACorvinus
سه شنبه 23 فروردین 1390, 23:34 عصر
سلام.

آقایون من بانک رو میذارم. لطفا از طراحی بانک ایراد نگیرین. من در این مورد تصمیم گیرنده نیستم.
در صورت امکان کمکم کنین. ممنونم.

ACorvinus
جمعه 26 فروردین 1390, 08:50 صبح
سلام مجدد دوستان. کسی نمیتونه این query رو برام حل کنه؟

mehdi_moghimi
جمعه 26 فروردین 1390, 12:53 عصر
با سلام
اگه درست متوجه شده باشم كه چي ميخواين ، نمونه زير حتما مي تونه بهتون كمك كنه.
اين نمونه قسمتي از يه برنامه حسابداري كه من قبلا نوشتم
البته يه مقدار بايد توي كد نويسي وارد باشين ، چون من به دليل حجم بالاي برنامم مجبور بودم از كدنويسي براي نوشتن كوئري هام استفاده كنم وبعد از اجراي كوئري ورسيدن به جوابم دوباره با كدنويسي كوئري ساخته شده را پاك كنم.در نمونه زير شما بايد با اجراي form6 برنامه را اجرا كنين.در اين فرم شما طبق هر تاريخي كه ميخواين مي تونين براي يك سرفصل حسابداري مانده اول دوره -طي دوره يا آخر دوره را ببينين(البته بستگي داره كه در form6 تاريخ رو چگونه انتخاب كنين).
لازم به ذكر است كه كليه كدهاي نوشته شده در رويداد on open گزارشها نوشته شده و شما بايد از اونجا به كدها دسترسي پيدا كنين. اگه سوالي بود در خدمتم
در ضمن كوئري كه توسط كدهاي داخل گزارشها ساخته ميشه وممكنه به شما كمك كنه، اسمش A هست كه در اول گزارش ساخته ميشه و با خروج از گزارش پاك ميشه

ACorvinus
دوشنبه 29 فروردین 1390, 22:23 عصر
ممنونم رفیق. انشاالله موفق باشی.

اگه حال و حوصله داشتی بهم یه Mail بزن. کارتون دارم.