PDA

View Full Version : سوال: مسیر دهی برای فولدر های تو در تو

arashaliz
دوشنبه 22 فروردین 1390, 23:04 عصر
سلام

وقتی یک فایلی رو اینکلود میکنیم توی همون فولدر درسته ولی اگه 1 فلدر پایین تر بریم باید مسیر هارو دستی عوض کنیم.
سوال من اینه که چه طور میشه وقتی مثلا با مود ریرایت یک فولدر میسازیم که صفحمون اونجا ساخته میشه مسیر های فایل هایی که اینکلود شدن درست باشن.
site.com/index.php
site.com/folder1/folder2/index.php
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

mtchabok
سه شنبه 23 فروردین 1390, 10:47 صبح
عزیزم در مود ریرایت هیچ پوشه ای ساخته نمیشه بلکه فقط درخواست کاربر طبق الگویی که تعریف میکنید به یه فایل ارسال میشه .
مثلا همون مثالی که زدید کاربر site.com/folder1/folder2/index.php رو درخواست میکنه و مود ریرایت میاد و این مسیر رو تبدیل میکنه به site.com/index.php
و تمامی اطلاعات رو به همین فایل میفرسته ...
مثلا یه الگوریتم اینطوری هس که
site.com/computer/programming
در مود ریرایت تبدیل بشه به
site.com/index.php?category=computer&id=programming
این میشه یه الگوریتم واسه مود ریرایت
بنابراین هیچ پوشه ای ایجاد نمیشه .

arashaliz
سه شنبه 23 فروردین 1390, 14:56 عصر
ممنون از پاسخ و البیته درسته حرف شما ولی منظور من وقتیه که مثلا site.com/index.php?category=computer&id=programming تبدیل میشه به site.com/computer/programming مسیر ها به هم می خوره و CSS و فایل های دیگه درست نشون داده نمیشن. من بیشتر منظورم اینه که طریقه مسیر دهی مثل وردپرس رو بدونم DIRBASE
همچین چیزی منظورمه البته دقیقا استفاده ازش رو هنوز بلد نیستم
<?PHP
define("SITE_BASE_URL","http://www.site.com/");
define("SITE_CSS_URL",SITE_BASE_URL."style/file.css");
?>

<link href="<?php echo SITE_CSS_URL ;?>" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />
در این حد رو می دونم برای عکس های توی صفجه نمی دونم چه طور میشه سیستم خودش مسیر رو ایجاد کنه توی ساب فولدرها

mtchabok
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:25 عصر
چند تا راه حل هس ...
یکی اینکه واقعا عکسهایی رو در مسیر واقعی قرار بدید و از html صداشون کنین .
روش دیگه اینکه عکسهاتون رو در یه مکان خاص قرار بدید و توسط php عکسها رو برای مرورگر بفرستید .

مثال روش اول : مسیر فایل عکس = site.com/pictures/pic1.jpg و در html هم همین آدرس رو وارد کنید .
مثال روش دوم : مسیر فایل عکس واقعی = site.com/pictures/pic1.jpg و مسیر درخواست برای گرفتن عکس = site.com/pictures/index.php?file=pic1.jpg
خوب حالا با مود ریرایت میتونید در روش دوم آدرس فایل عکستون رو SEO کنین .

arashaliz
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 18:10 عصر
ممنون از راهنماییتون ولی من از ادیتور استفاده می کنم در نتیجه این راه حل قطعی نیست
یک چیزی مثل ورد پرس منظورمه سیستم فوق العاده ای که واقعا باید ازش چیز یاد گرفت
دقت کنید لینک ها همه درست هستند هرجا و هر فلدری که قرار بگیرند...

Cyletech
جمعه 26 فروردین 1390, 07:54 صبح
خیلی راحت میتونی از متد های از پیش تعریف شده استفاده کنی. به کد زیر نگاه کن:

<?php
#index.php file

define( '_DIRECT_', dirname( __FILE__ ), false );

include_once( _DIRECT_ . '/pages/x.php' );

?>ولی در همه جا این جواب نمیده و باید فکرتو به کار بندازی. بعضی جاها مثل اگر فایلی در پوشه ای بغیر از روت داری و میخوای به خارج پوشه خودش و در داخل پوشه دیگه از روت دسترسی داشته باشی باید کد بالا رو به زیر تغییر بدی:

define( '_DIRECT2_', $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'], false );

include_once( _DIRECT2_ . '/root/c/f/y.php' );

arashaliz
شنبه 27 فروردین 1390, 14:22 عصر
خیلی ممنون از جواب این همون چیزیه که تو ذهن من بود حالا ایا این امکان هست که این اطلاعات رو توی یک فایل ذخیره کنیم و بعد توی فایل هایی که توی چند تا فولدر هست اینکلود کنیم و این که وقتی دیتا رو از دیتا بیس می خونیم و با ادیتور وارد دیتا بیس می کنیم تکلیف عکسها چی میشه چون وقتی تو فولدر های دیگه میره مسیر بهم می خوره و درست دیده نمی شه

ممنون از راهنمایی