PDA

View Full Version : سوال: جستجو و نمايش اطلاعات مورد نظر در ديتاگريدويو با شرايط بدست آمده از فرم ديگر

saman2
دوشنبه 22 فروردین 1390, 23:13 عصر
با سلام به دوستان.
با اينكه فكر مي كنم سئوال من خاص باشه،بازم قبلش جستجو كردم ولي متاسفانه اينمورد پيدا نشد.
من براي انجام عمليات جستجو دو فرم دارم. در فرم اول يك فيلد ديتابيس انتخاب شده و يك مقدار براي جستجو وارد ميشه. بعد، بايد در فرم دوم اطلاعات يافته شده توي يك ديتاگريدويو نمايش داده بشه.
حالا براي انتقال دو نوع اطلاعات (يكي فيلد مورد نظر و ديگري مقدار جستجو) به فرم دوم و در نتيجه بدست آوردن اطلاعات مورد نظر و نمايشش توي ديتاگريدويو به مشكل خوردم. در واقع كد اجرا ميشه ولي ديتاگريدويو خاليست (البته مقدار مورد نظر توي ديتابيس وجود داره و بايد نمايش داده بشه).
ممنون ميشم دوستاني كه اطلاع دارن سريعتر راهنمايي كنن چون يك مقدار هم با كمبود زمان مواجهم (در واقع اين آخرين بخش پرو‍ژه اييه كه در حال انجامش هستم...)

sarbaz_esf
دوشنبه 22 فروردین 1390, 23:32 عصر
سلام دوست عزیز از یک متغییر سراسری استفاده کن متغییر را در فرم اول تعریف کن و مقدار جست و جو را بهش بده و سپس در فرم دوم آن را صدا بزن و ازش استفاده کن.

saman2
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 02:20 صبح
مرسي. ولي ميشه بگيد چطوري توي سي شارپ متغير سراسري تعريف كنيم؟ تا جاييكه من مي دونم تو سي شارپ، هر متغيري كه خارج از متدها در سطح فرم تعريف بشه رو ميگن سراسري و تعريف سراسري مثل سي نداريم. حالا اگه اشتباه ميكنم دوستان تصحيح كنن...

sarbaz_esf
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 08:42 صبح
منظورم این بود که توی فرم اولت یه کلاس جدا تعریف کن که داخل آن متغییر داشته باشی
مثل نمونه برنامه زیر
امید وارم از برنامه بتوانی استفاده کنی
برنامه گذاشته شده مربوط به سرچ نیست مربوط به متغییر تعریف کردن در کلاس هستش

نیما حتمی
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 09:06 صبح
میشه بگین دلیل اینطور سرچ چیه؟

saman2
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 02:12 صبح
میشه بگین دلیل اینطور سرچ چیه؟
البته چون اين سرچ دو بعد داره من دقيقا نميدونم منظورتون كدوم بخشش هست. اما اگه دليل استفاده از دو فرم رو ميخواين،خب من نتايج جستجو رو توي يك فرم جدا از فرمي كه كاربر گزينه هاي جستجو رو مشخص مي كنه نمايش دادم. يعني تو يك فرم كاربر نوع اطلاعات مورد جستجو رو وارد مي كنه و بعد از تاييد، فرم ديگه اي كه شامل ديتاگريدويو هست ظاهر شده و نتايج احتمالي رو به كاربر نمايش ميده. اميدوارم منظورتون همين بوده باشه...