PDA

View Full Version : سوال: کوچکتر کردن حجم div

hesamy2004
سه شنبه 23 فروردین 1390, 14:32 عصر
دوستان من تو کوچک کردن حجم div یکم مشکل دارم.

لطفاً به تصویر ضمیمه یه نگاهی بندازید. حجم div دسته ها به طرز وحشتناکی بزرگه و برای کوچیک کردنش مجبورم فونت رو دستکاری کنم.

راه حلی وجود داره که با همین اندازه فونت حجم div رو کوچکتر کنم؟

با height و width بازی میکنم ولی height که اصلاً تغییری تو ارتفاع نمیده ولی عرضش تغییر میکنه.

hesamy2004
سه شنبه 23 فروردین 1390, 16:12 عصر
آقا تصمیم رو عوض کردم یه باکس با حجم مورد نیازم ساختم ولی برای اینکه در جاهای دیگه هم بتونم ازش استفاده کنم سایزش رو 900 در 35 گرفتم.

الان میخوام این تصویر رو بصورت بکگراند نشون بدم ولی قسمت بالا و چپش رو نشون میده ولی راست و پایین رو نشون نمیده. چیکار کنم عکس تو اندازه دلخواهم resize بشه؟

این کد css شه:

height:auto;
width: auto;
clear: both;
margin: 1em 0em 1em 1em;
background-image: url(../image/blockheader.png);
z-index: -1;

colors
سه شنبه 23 فروردین 1390, 16:44 عصر
درود

دوست گرامی واقعا سوالتون مبهمه کمی بیشتر و کامل توضیح بدید.

آیا عکس شما تو دیو پخش نمیشه؟
آیا دیو شما از عکس بزرگتره؟
آیا عکس شما از دیو بزرگتره؟
آیا عکس کامل نمایش داده نمیشه؟
؟؟

EMERTAT
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:53 عصر
خیلی مبهم گفتی می شه

فایل تصویر و اون قسمت از کد که مشکل داری ضمیمه کنی

hesamy2004
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 08:29 صبح
آقایون حسابی شرمنده (چون برای خودم واضح بود فکر کردم شما هم منظورم رو میفهمید :قهقهه: به هر حال شرمنده).

همانطور که در عکس (در پست اول) میبینید یه دیو بزگ دارم که شامل یه دیو کوچکتر با عنوان "دسته ها" ست. و یکسری لغت دیگه که با لینک 1 و2 و... مشخص شده.

مشکل من با این دیو کوچکتره که بکگراندش سبزه. در پست اول میخواستم با استفاده از CSS3 گوشه های دیو رو گرد کنم که انجام شد ولی همونطور که در تصویر میبینید حجم این دیو خیلی بزرگ شده. در اون پست میخواستم بدونم چکار کنم که حجم این دیو (بکگراند سبز) کوچکتر بشه ولی اندازه فونت تغییر نکنه. البته تونستم حجمش رو با کوچکتر کردن تکست داخل آن کم کنم ولی دیگه تکست خوانایی لازم رو نداشت. برای همینم بی خیال شدم و تصمیم گرفتم بجای دیو (با بکگراند سبز) از تصویر استفاده کنم.

این شد که پست دوم رو زدم. با fireworks یه شکل مستطیل با گوشه های گرد در سایز 35*900 (افقی) ساختم. ولی میخوام این تصویر رو در سایز 35*100 نشون بدم. تو cssی که در پست دوم آوردم تونستم این تصویر رو بکگراند "دسته ها" کنم ولی شکل ناقص نشون داده میشه و تصویر اصلی در سایز مورد نظر من ریسایز نشده.

سئوال من اینه که چطور تصویر را در اندازه مورد نظرم ریسایز کنم؟

colors
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 09:21 صبح
درود

دوست من نیازی به تصویر نداری و میتونی همون دیو اولی رو با خاصیت های width و height در CSS بزرگ و کوچک کنی.

و در صورتی که از میخوای تصویرت ریسایز بشه باید توسط جاوا اسکرپیت عمل کنی . تو تالار مربوطه سوالتو مطرح کن

موفق باشی

hamiii
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 15:28 عصر
همانطور که در عکس (در پست اول) میبینید یه دیو بزگ دارم که شامل یه دیو کوچکتر با عنوان "دسته ها" ست. و یکسری لغت دیگه که با لینک 1 و2 و... مشخص شده.

مشکل من با این دیو کوچکتره که بکگراندش سبزه. در پست اول میخواستم با استفاده از CSS3 گوشه های دیو رو گرد کنم که انجام شد ولی همونطور که در تصویر میبینید حجم این دیو خیلی بزرگ شده. در اون پست میخواستم بدونم چکار کنم که حجم این دیو (بکگراند سبز) کوچکتر بشه ولی اندازه فونت تغییر نکنه. البته تونستم حجمش رو با کوچکتر کردن تکست داخل آن کم کنم ولی دیگه تکست خوانایی لازم رو نداشت. برای همینم بی خیال شدم و تصمیم گرفتم بجای دیو (با بکگراند سبز) از تصویر استفاده کنم.

معمولا برای جواب دادن سوالهای اینجوری نیاز به استایل مربوطه و گاهی اوقات کد html هستش. ولی تو این موردی که شما دارین من حدس میزنم که سایز باکستون (سبز رنگه) با استفاده از padding تنظیم شده.چون با تغییر font-size تغییر میکنه. برای تغییر سایزش padding رو تنظیم کنید. گرفتین چی شد؟! اگه نگرفتی استایلشو بزار.

این شد که پست دوم رو زدم. با fireworks یه شکل مستطیل با گوشه های گرد در سایز 35*900 (افقی) ساختم. ولی میخوام این تصویر رو در سایز 35*100 نشون بدم. تو cssی که در پست دوم آوردم تونستم این تصویر رو بکگراند "دسته ها" کنم ولی شکل ناقص نشون داده میشه و تصویر اصلی در سایز مورد نظر من ریسایز نشده.

سئوال من اینه که چطور تصویر را در اندازه مورد نظرم ریسایز کنم؟
تصویر رو فقط در صورتی می تونید resize کنید که از تگ img بهره ببرید و به اون طول و عرض دلخواه رو بدید. ویژگی background-image عکس رو با سایز واقعی در بک گراند نمایش میده. اگه اصرار دارید که از بک گراند استفاده کنید باید سایز عکستون رو به همون اندازه که قراره نمایش داده بشه تغییر بدین.
(راستی چرا اینقدر عکس رو بزرگ ساختین؟)