PDA

View Full Version : درج رکوردهای خاصی از جدول یک بانک اطلاعاتی در جدولی از بانک اطلاعاتی دیگر

programmermp
سه شنبه 23 فروردین 1390, 17:42 عصر
سلام
همه می دونیم که واسه export کردن یک جدول از بانک اطلاعاتی به بانک اطلاعاتی دیگر از کد زیر می شه استفاده کرد

Docmd.transferdatabase acExport, "Microsoft Access", "db1.mdb", acTable, "table1", "tbl1"

اما این کد کل رکوردهای موجود در جدول رو از بانکی به بانک دیگر منتقل می کنه، حالا اگه من بخواهم بجای همه رکوردها، رکوردهای خاصی از یک جدول رو(مثلا ان رکوردهایی که مقدار فیلد جنسیت آنها برابر مرد هست) به جدول بانک دیگر انتقال بدم باید چه کدی بنویسم؟

با تشکر فراوان

amirzazadeh
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 08:50 صبح
سلام
شما ميتونيد از كدي مشابه كد زير بهره بگيريد:

INSERT INTO tarkhis IN 'E:\IMEXSQLBACKUP\imexSU.mdb'
SELECT tarkhis.*
FROM tarkhis
WHERE (((tarkhis.shomaredaftar)=[Forms]![tarkhis2]![shomaredaftar]) AND ((tarkhis.tarikh)=[Forms]![tarkhis2]![tarikh]));

به جاي نام جدول و مسير اطلاعات خودتون رو جايگزين كنيد.

programmermp
دوشنبه 29 فروردین 1390, 15:33 عصر
سلام
شما ميتونيد از كدي مشابه كد زير بهره بگيريد:

INSERT INTO tarkhis IN 'E:\IMEXSQLBACKUP\imexSU.mdb'
SELECT tarkhis.*
FROM tarkhis
WHERE (((tarkhis.shomaredaftar)=[Forms]![tarkhis2]![shomaredaftar]) AND ((tarkhis.tarikh)=[Forms]![tarkhis2]![tarikh]));

به جاي نام جدول و مسير اطلاعات خودتون رو جايگزين كنيد.

با سلام و تشکر از دوست عزیز amirzazadeh
من کد شما رو استفاده کردم و جواب هم گرفتم اما یک سئوال دیگه پیش اومد واسم ، با این کد شما می شه از چدول بانک جاری داده ها رو به بانک دیگری ریخت، می خواستم بدونم چطوری می شه کاری کرد که از بانک دیگری داده ها در جدول بانک جاری ریخته شوند؟
با تشکر فراوان

amirzazadeh
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 12:03 عصر
سلام
دو تا روش به نظرم مياد:
اول اينكه جدول مورد نظر با تمام ركوردها از بانك خارجي رو به داخل بانك جاري ايمپورت كنيد و بعداز اون با استفاده از كوئريINSERT ركوردهاي مورد نظر رو به جدول مورد نظر بانك جاري وارد كنيد.
روش دوم :
باز كردن همزمان ديتابيس دوم

Dim dbsCurrent As Database, dbsContacts As Database
Set dbsCurrent = CurrentDb
Set dbsContacts = DBEngine.Workspaces(0).OpenDatabase("Contacts.mdb")