PDA

View Full Version : ارور هنگام وصل شدن به بانک اطلاعاتی sql .

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:09 عصر
Erorre....................

An attempt to attach an auto-named database for file D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\\ DbSardar.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

این هم کد open کردن بانک :

static string databaseAddress = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DbSardar.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

دو فابل بانک اطلاعاتی ایجاد شده از sql رو تو شاخه bin/debug قرار دادم و و همچنین از Sql express 2005 استفاده میکنم .
مشکل چیه ؟:متفکر:
در ضمن اولین بار هست که C# رو با بانک sql کار میکنم .

مرتضی تقدمی
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:31 عصر
سلام

ببینید توی لیست بانک های اطلاعاتی اتچ شده به اس کیو ال بانک اطلاعاتی ای همنام اون بانک وجود داره. (A database with the same name exists)

ببینید دستی از طریق خود اس کیوال اتچ میشه یا نه.

موفق باشید

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:33 عصر
سلام

ببینید توی لیست بانک های اطلاعاتی اتچ شده به اس کیو ال بانک اطلاعاتی ای همنام اون بانک وجود داره. (A database with the same name exists)

ببینید دستی از طریق خود اس کیوال اتچ میشه یا نه.

موفق باشید
راستش من با attach و ... کمی بیگانه هستم . از کجا میتونم اینکار رو انجام بدم؟:اشتباه:

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:40 عصر
در شمن موقعی که میخام باز کنم بانکم رو openWith میاد. منظورم همون دیتابیس هست که بصورت دستی باز شه !!! بعدش هم گزینه ای نمیاد که بتونم بازش کنم .!!!
این کلی با access فرق داره راستیتش!!!!!!!!!!!!!!!!

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 18:54 عصر
اصلا من هرچی با sql جدول میسازم و میخام پاکش کنم . میگه که یه برنامه دیگه داره ازش استفاده میکنه!!!
میخاستم بانک رو براتون up کنم نذاشت up شه . کپی نمیشه!!!

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 19:18 عصر
یکی هم به ما کمک کنه ! من راستیتش کلی کار دارم اما این کانکت نشدن ابتدای کار منه و باید یه جوری حل شه . ابنو گیر بمونم بقیه هم رو نمی تونم حل کنم . خواهشا" این قسمت رو کمک کنید. ممنون

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 19:48 عصر
کسی نمیدونه مشکل چیه؟

SianiD
سه شنبه 23 فروردین 1390, 19:54 عصر
یکی هم به ما کمک کنه ! من راستیتش کلی کار دارم اما این کانکت نشدن ابتدای کار منه و باید یه جوری حل شه . ابنو گیر بمونم بقیه هم رو نمی تونم حل کنم . خواهشا" این قسمت رو کمک کنید. ممنون

دوست عزیز دو حالت داره این مسئاله :
1- SQL رو باز کن ببین تو قسمت Database اگه اسم دیتا بیست بود روش کلیک راست کن و گزینه ی Deattach رو بزن
2-تو برنامه نویسیت وقتی ارتباط با دیتا بیس رو برقرار میکنی نبستیش connection رو که open میکنی باید بعد از کارت close رو انجام بده

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 20:09 عصر
من دوباره یه database دیگه ساختم اسمشم عوض کردم بازم error قبلی رو داد:ناراحت:68638

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 20:11 عصر
دوست عزیز deattach هم کردم بازم ارور ثبلی شد.
همین ارور

An attempt to attach an auto-named database for file D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\\ SardarDb.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 20:42 عصر
البته یه چیز هم بگم که من از بانک اکسس استفاده میکردم و یکی دوقسمت رو ویزارد کردم و ازش دیتاست استفاده کردم . حالا همونو کداشو عوش کردم و از اس کیو ال استفاده میکنم . نمیدونم ربطی داره یا نه . چون دیتا ست ها هستن هنوز !!

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 20:46 عصر
Unable to open the physical file "D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\S ardarDb.mdf"
. Operating system error 32: "32(The process cannot access the file because it is being used by another process.)".
An attempt to attach an auto-named database for file D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\S ardarDb.mdf failed
. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:14 عصر
کسی نتونست کمک کنه؟

sarbaz_esf
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:19 عصر
دوست عزیز بانک و فرم اول برنامت را بگذار شاید یک فرجی شد

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:29 عصر
اصلا نمیزاره که zip بشه . نمیشه کپیش کرد . همش میگه توسط یه برنامه داره استفاده میشه

sarbaz_esf
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:40 عصر
منظورت بانکته دیگه اره اگه بانکته باید ازش bakup بگیری

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:46 عصر
مشکل قبلی حل شد . اما یه مشکل دیگه به وجود اومد

Cannot open user default database. Login failed.
Login failed for user 'SAZGAR-A96785FE\amin'.
این sql چه مکافاتی داره ها

ghameshloe
سه شنبه 23 فروردین 1390, 21:49 عصر
سلام به همه دوستان برنامه نویس اینطوری که من از ارور متوجه شدم دیتابیس در حال استفاده توسط یک برنامه دیگه می باشد حتی میتونه توسط خود اکسس باشه بنابرااین توصیه من به شما دوست عزیز اینه که چون دیتابیس اکسس تک کاربره پس تمام برنامه هایی که فکر می کنید از این دیتابیس استفاده می کنند را ببندید یا kill کنید امیدوارم به جواب برسید
از یوزر نیم Admin استفاده کنید البته پسورد را خالی رها کنید

RIG000
سه شنبه 23 فروردین 1390, 22:06 عصر
راستش نفهمیدم. البته رفتم تو بانک و قسمت uesername و pass رو تنظیم غیرفعال بود عکس رو ببینید
68641

aliasghar2
سه شنبه 23 فروردین 1390, 22:40 عصر
سلام دوست عزیز

من یه پیشنهادی دارم و اون اینه که connection string رو تغییر بدی و از attachfile تو connection string استفاده نکنی

احتمالا چون بانک تو حالت عادی attach شده نیازی به attach ذوباره نیست و مشکل از این جا آب می خوره
بهتره connection string رو مثل زیر بنویسی

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

در مورد این ارور جدیدت بگم که احتمالا local تغییر کرده از . یا همون دات استفاده کن ببین جواب میده یا نه

RIG000
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 05:13 صبح
سلام دوست عزیز

من یه پیشنهادی دارم و اون اینه که connection string رو تغییر بدی و از attachfile تو connection string استفاده نکنی

احتمالا چون بانک تو حالت عادی attach شده نیازی به attach ذوباره نیست و مشکل از این جا آب می خوره
بهتره connection string رو مثل زیر بنویسی

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

در مورد این ارور جدیدت بگم که احتمالا local تغییر کرده از . یا همون دات استفاده کن ببین جواب میده یا نه
دوست عزیز ممنون که کمک میکنی شما شاید انلاین نباشی موقعی که من مینوسم الان . راستش connectionstring که شما دادی من نمیتونم ببینم . یعنی میبینم اما حرو و کلماتش قاطی شده و page من نشون نمیده . اگه دوستان کسی نوشته دوستمونو میتونه بخونه دوباره برام بنویسه . ممنون میشم. شاید تونستم تو page خودم ببینمش.

aliasghar2
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 11:55 صبح
سلام دوست عزیز

من که خودم connetion string رو می بینم ولی یه بار دیگه میزارم
SqlConnection con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

sarbaz_esf
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 12:03 عصر
SqlConnection con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

RIG000
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 12:32 عصر
ممنون .sarbazfesf ممنون مشکلم حل شد . thnx . حالا یه سوال . میشه کسی در مورد این ادرس دهی های مختلف بانک اطلاعاتی یه توشیحاتی بده؟از همین ادرس دهی بالا و ادرس دهی که به صورت Attach هست و .. intional catalog چیه ؟ وIntegrated Security=Trueو و و و ...

aliasghar2
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 13:10 عصر
سلام دوباره

خیلی خوشحالم که مشکتل حل شده

در مورد سوالتم باید بگم که
وقتی باید از روش attach استفاده کرد که فایل بانکمون به sql متصل نیست یه جورایی زمانی کاربرد داره که می خاهیم بعد بسته شدن برنامه بانکمون هم اتصالش قطع بشه ودیگه توی sql server دیده نشه از روش دوم هم زمانی استفاده میشه که فایل بانک به بانکمون متصله و از این طریق از فایل بانکمون استفاده می کنیم در واقع توی این روش ما از فایل بانک به طور مستقیم استفاده نمی کنیم و sql server رابط برنامه vs و فایل بانکمونه