PDA

View Full Version : مبتدی: ایجاد یه فایل dllتوی سی شارپ

forough.tg
سه شنبه 23 فروردین 1390, 23:35 عصر
با سلام به شما دوستان عزیز
میخواستم بدونم اینکه میشه یهم بگید یه فایل dll صوتی رو چه شکلی باید بسازم با سی شارپ؟؟؟ همینطور تصویری

خیلی ممنونم.............میشه خیلی ساده و کامل بگید

f4rib0rz
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 00:29 صبح
خیلی ساده و کامل اینکه موقع باز کردن پروژه جدید بجای اینکه پروژه رو از نوع Windows Form Application بگیری از نوع ClassLibrary باز کن
بعدش بشین کدت رو تو کلاس بنویس وقتی این پروژه رو build می کنی تو مسیر debug به جای فایل exe که خروجی Windows Form Application بود یه فایل dll به اسم پروژه ساخته میشه بعد می تونی از این فایل dll استفاده کنی ...

forough.tg
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 00:56 صبح
بسیار زیاد ممنونم از شما دوست عزیز

راستش میخوا م بدونم چه طوری میشه صدای mp3رو توی این فایل ذخیره کرد و توی برنامه ازشون استفاده کرد
مثلا من میخوام یه پیانو بسازم که راستش نتونستم صدایی با فرکانس کمتر از 300 تولید کنم
میخوام صدای هر نت پیانو رو توی فایلی از نوع dllذخیره کنم و ازش استفاده کنم

اگه میتونید منو راهتمایی کنید خواهشا..........مرسی.....زیاد مرسی...........خیلی زیاد مرسی

gwbasic
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 19:41 عصر
فایلهای مورد نظر رو به صورت Resource به پروژه اضافه کنید. کافیه Resource File رو بررسی کنید.

aliblue
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 20:43 عصر
خیلی ساده و کامل اینکه موقع باز کردن پروژه جدید بجای اینکه پروژه رو از نوع Windows Form Application بگیری از نوع ClassLibrary باز کن
بعدش بشین کدت رو تو کلاس بنویس وقتی این پروژه رو build می کنی تو مسیر debug به جای فایل exe که خروجی Windows Form Application بود یه فایل dll به اسم پروژه ساخته میشه بعد می تونی از این فایل dll استفاده کنی ...
چه جوری از این کلاس که در یک فایل dll ذخیره شده تو یه برنامه دیگه استفاده کنیم؟

f4rib0rz
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 11:01 صبح
بسیار زیاد ممنونم از شما دوست عزیز

راستش میخوا م بدونم چه طوری میشه صدای mp3رو توی این فایل ذخیره کرد و توی برنامه ازشون استفاده کرد
مثلا من میخوام یه پیانو بسازم که راستش نتونستم صدایی با فرکانس کمتر از 300 تولید کنم
میخوام صدای هر نت پیانو رو توی فایلی از نوع dllذخیره کنم و ازش استفاده کنم

اگه میتونید منو راهتمایی کنید خواهشا..........مرسی.....زیاد مرسی...........خیلی زیاد مرسی
راستش درباره " صدایی با فرکانس کمتر از 300 " اطلاعی ندارم یعنی شما با C# صدارو می خوای تولید کنی یا صدا ها از قبل تولید شده ؟
کلا روش کار اکثر برنامه نوسا اینه که هر فایلی رو که نیاز دارن تو یه فایل کنار برنامه exe نگهداری می کنن بعد تو برنامه ازش استفاده می کنن ولی خوب اینکه شما چرا می خوای فایل ها رو تبدیل به dll کنی هم خودش یه مسئله ایه ...

f4rib0rz
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 11:04 صبح
چه جوری از این کلاس که در یک فایل dll ذخیره شده تو یه برنامه دیگه استفاده کنیم؟
اگه dll یه user contorl باشه تو toolbox یه tab درست می کنی بعد فایل dll رو توش paste می کنی اگر هم که user control نباشه و فقط بخوایین refrence کنید تو solution یه قسمت داریم به اسم refrence انجا کلیک راست add refrence فایل dll رو انتخاب کنید تا اضافه بشه به برنامه ...

forough.tg
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 13:47 عصر
با سلام دوباره به شما دوست عزیز
خب اگرم نخوام فایل dllدرست کنم ، اگر بخوام صدا هارو به صورتmp3توی یه فایل ذخیره کنم ف اول اینکه میتونید بگید بهم چه شکلی؟ و دوم اینکه چه طوری میتونم بهشون توی برنامه دسترسی داشته باشم؟منظورم هر صدا به طور جداگانه است، ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.....