PDA

View Full Version : سوال: مشكل در اجراي بانك از طريق شبكه LAN

soroush_k12
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 08:39 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز
من يك بانك اكسس رو روي سرور شبكه LAN گذاشتم و از طريق shortcut آن فايل رو بطور همزمان در 3 يا 4كامپيوتر باز ميكنم.البته ميدانم اين روش خيلي حرفه اي و اصولي نيست ولي به هرحال بايد كار كند كه در ابتدا ميكرد. در ابتدا هيچ مشكلي نداشتم ولي اخيرا در بعضي از كامپيوترها فايل اصلا باز نميشود.در واقع اگر كاربر ديگري فايل را باز كرده باشد فايل باز نميشود ولي اگر هيچ كس فايل را باز نكرده باشد فايل اجرا ميشود .
ولي در بعضي ديگر از كامپيوترها اصلا چنين مشكلي وجود ندارد و اگر قبلا كاربر يا كاربراني فايل را باز هم كرده باشند ، فايل باز ميشود.
من فكر ميكنم اشكال كار در تنظيمات security يا firewall و يا همچين چيزهاي در كامپيوترهاي كاربران باشد ولي دقيقا نميدانم مشكل كجاست. از دوستاني كه در اين خصوص تجربياتي دارند خواهشم ميكنم راهنمايي كنند.

michkadol
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 18:19 عصر
سلام دوست عزیز شما جداول رو از فرم هات جدا کن
دو نمونه اکسس اماده کن
نمونه1: شمال جداول باشد
نمونه 2: شامل فرم ها و کوئری ها و ریپورت ها
سپس جداول نمونه 1 رو به نمونه 2 لینک کن
در این صورت شما فقط نیاز داری که فایل نمونه 1 رو به اشتراک بزاری و نمونه 2 رو تو سیستم های کلاینت استفاده کن
اینجوری مشکلت حل میشه
اگه سوالی موند بپرش

soroush_k12
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 07:46 صبح
سلام دوست عزیز شما جداول رو از فرم هات جدا کن
دو نمونه اکسس اماده کن
نمونه1: شمال جداول باشد
نمونه 2: شامل فرم ها و کوئری ها و ریپورت ها
سپس جداول نمونه 1 رو به نمونه 2 لینک کن
در این صورت شما فقط نیاز داری که فایل نمونه 1 رو به اشتراک بزاری و نمونه 2 رو تو سیستم های کلاینت استفاده کن
اینجوری مشکلت حل میشه
اگه سوالی موند بپرش

با سلام و تشكر از راهنمايي شما
البته من ميدونم كه روش شما اصولي تر هست و مزاياي بسياري دارد. ولي من جواب خودم را نگرفتم.در همين روش ساده و غير اصولي من يك تناقض بزرگ وجود دارد
كه من فكر ميكنم به تنظيمات كامپيوتر كاربرها مربوط ميشه .بعضي از كاربرها فايل رو فقط وقتي ميتونن باز كنن كه قبلا كاربر ديگري اون فايل رو باز نكرده باشه ولي برخي ديگر اگركاربران در شرايطي كه كاربر يا كاربران ديگري فايل رو باز هم كرده باشند ، ميتونن فايل رو باز كنن.

soroush_k12
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 07:51 صبح
68706نكته ديگر اين كه در تمام كامپيوتر هايي كه اين مشكل وجود دارد (فايل فقط به صورت تك كاربره باز ميشود) قبل از باز شده فايل اين پيغام امنيتي ( در فايل پيوست )نمايش داده ميشود . چگونه ميتوان اين پيغام را حذف كرد؟؟

MOR_MS
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 11:32 صبح
با سلام و خسته نباشید
من هم از روش دوست عزیز michkadol گفتن استفاده کردم و مشکلی ندارم البته من جدولهایی که مقدار ثابت دارند و رکورد ی نباید در انها اضافه شود را در برنامه کاربران گزاشتم تا این جدولها دیگه به بانک لینک نشود من در فرم استارتاپ خودم کدی را که باید برنامه به بانک وصل شود گزاشتم که بعد از اجرا خود به خود به بانک متصل شود در حاتی که شما از طریق shortcut انجام دادید احتمال اینکه مسیر بانک توسط کاربر مشخص و بانک شما دسکاری شود زیاد است و خیلی راحت ، من حتی یک جدول در بانک و یک جدول هم در برنامه کاربر ایجاد کردم که ورزن برنامه را نشان می دهد درهنگام بالاامد برنامه اگر ورزن کاربر کمتر از ورزنی باشد که در بانک ثبت کردم تمام ایتم های فرم استارتاپ من که همان فرم دسترسی (فرم یوزرنیم و پسورد است) بسته شده و دکمه دریافت فایل جدید را نمایش میدهد که کاربر میتواند فایل جدید خودرا که به روزتر شده دریافت کندالبته من این کاررا در اداره ای ایجاد کردم کا تعداد کاربرها بیش از 2000 نفر است که حداقل کاربرهای که باهم به بانک متصل می شوند بیش از 30کاربر است جز سرعت مشکلی نداشتم که ابته این سرعت کم در اداراتی که از اداره مرکز دور بودند به وجود می امد بانک من در یک فایل بصورت فول شر می باشد که مخفی شده و تعداد دسترسی ها کار بران را هم نا محدود به پوشه انجام دادم البته باید به تمام کاربرها هم اجازه ویرایش و ثبت را به همان فایل که شر شده بدهید

soroush_k12
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 17:13 عصر
با تشكر از توضيحات كامل جناب MOR_MS
ولي بنده هنوز جواب خودم رو نگرفتم .(علت نمايش پيغام امنيتي توضيح داده شده در پست شماره 4 و روش حذف اين پيغام)
از دوستان محترم خواهش ميكنم در صورت اطلاع راهنمايي كنند

MOR_MS
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 18:09 عصر
با سلام و خسته نباشد
من فکر کنم شما هنوز دارید برنامه ای را که شر کردید اجرا می کنید برای اینکه از طریق شورت کات اجرا کنید باید ادرس نام فایل شر شده و در ادامه ان ادرس نام فایل اجرای که در کامپیوتر کار بر است اجرا کنید بصورت تصویر ضمیمه
68736

soroush_k12
شنبه 27 فروردین 1390, 07:57 صبح
با سلام و خسته نباشد
من فکر کنم شما هنوز دارید برنامه ای را که شر کردید اجرا می کنید برای اینکه از طریق شورت کات اجرا کنید باید ادرس نام فایل شر شده و در ادامه ان ادرس نام فایل اجرای که در کامپیوتر کار بر است اجرا کنید بصورت تصویر ضمیمه
68736

با سلام خدمت دوست عزيز جناب MOR_MS
مشكل من در نحوه آدرس دهي و فراخواني فايل مورد نظر نيست. براي اين كه همان طور كه قبلا توضيح دادم با همين شورت كات در صورتي كه كسي قبلا فايل را باز نكرده باشد، فايل باز ميشود ولي اگر فايل قبلا توسط كاربر يا كاربران ديگري باز شده باشد ، باز نمي شود . يعني در كامپيوتر من فايل فقط بصورت تك كاربره باز ميشود ولي در برخي از كامپيوترها چنين نيست . و در ضمن فكر ميكنم بين پيغام امنيتي ضميمه پست 4 با اين مشكل ارتباطي وجود دارد.

bita_ziba77
شنبه 27 فروردین 1390, 10:44 صبح
با سلام
شما در روي سرور چك نماييد كه آيا Permission كاربران توسط admin شبكه تغيير كرده است؟
زيرا با توضيحات شما به نظر مي آيد اين اتفاق افتاده است.
همچنين جهت برطرف شدن مشكلاتتان و همچنين افزايش سرعت كارايي بانك اطلاعات ، شما از روش ساخت Interface استفاده نماييد.
من در چندين تاپيك به صورت كامل روش ساخت بانك اطلاعات به صورت Interface را توضيح داده ام.

با تشكر

soroush_k12
یک شنبه 28 فروردین 1390, 09:13 صبح
با سلام
شما در روي سرور چك نماييد كه آيا Permission كاربران توسط admin شبكه تغيير كرده است؟
زيرا با توضيحات شما به نظر مي آيد اين اتفاق افتاده است.
همچنين جهت برطرف شدن مشكلاتتان و همچنين افزايش سرعت كارايي بانك اطلاعات ، شما از روش ساخت Interface استفاده نماييد.
من در چندين تاپيك به صورت كامل روش ساخت بانك اطلاعات به صورت Interface را توضيح داده ام.

با تشكر
با سلام و تشكر
من سرور رو چك كردم مشكل نداره.مطمئن هستم مشكل روي كلاينت هاست.شايد تنظيم انتي ويروس يا فاير وال و ... باعث اين تغيير شده !!!!

soroush_k12
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 08:28 صبح
سلام
دوستان هيچكدام نظري براي حل اين مشكل ندارند؟

MOR_MS
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 19:58 عصر
با سلام و خسته نباشید
راستش من هرچی فکر می کنم به نتیجه ای نمی رسم منم توی اداره دارم با یک برنامه که روی شبکه گزاشتم کار می کنم ووقتی مستقم داخل سرو برنامه را می خوام باز کنم باز نمی شه ام وقتی یک شورت کات ایجا می کنم مشکلی ندارم البته همزمان کاربر های زیادی به این بانک وصل هستند
راستی برنامه ای که شما دارید کار می کنید روی سیستم خودتون است یا در یک سیستم دیگه

soroush_k12
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 09:12 صبح
سلام دوست عزيز
برنامه من روي سرور است

michkadol
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 09:35 صبح
شما هر برنامه شورتکاتی رو که از شبکه لینک شده رو بخواهین باز کین این پیغام ظاهر میشه و فکر نمیکنم راه جهت جلوگیری از اون باشه
اگر هم راهی باشه باید توریجستری کلاینتهاتون جستجو کنین
به هر حال اگه راه حلش رو یافتی ما رو هم بینصیب نزار
در ضمن شما هنوز هم فرصت دارین تا از روشی که بیان شد استفاده کنین تا از شر این پیغام خلاص شی