PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه یه کاربر را در یک Role جا داد

dontspeak
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 14:10 عصر
من می خوام بنا به شرایط خاص یه کاربر داخل یک گروه کاربری خاص بره. نه اینکه با wap خودم این کار را بکنم. حالا برای این کار حتما خودم باید برای sql دستور بنویسم. مثلا یه کاربر رو توی تیبل یوزرها role اونو عوض کنم؟ یا راه ساده تری هم هست؟ مثلا خصیتی یا متدی؟

komeil64
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 14:39 عصر
سلام
شما یه فیلد role به تیبل یوزرهات اضافه کن بعد با استفاده از کلاس roleprovider رول ها رو چک کن مقادیر رول ها رو هم با هر استانداردی تو قسمت مدیریتت ویرایش کن مثلا اگر بولین گذاشتی با 0 و 1 اگرم تکست گذاشته با مقدار همون تکستی که مد نظرته مثلا administrator

Roia_del
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 14:50 عصر
سلام اگه از Membership و اعتبارسنجی ASP.NET استفاده می کنی :

Roles.AddUserToRole("TestOne", "ExampleRole1");

dontspeak
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 21:21 عصر
سلام
شما یه فیلد role به تیبل یوزرهات اضافه کن بعد با استفاده از کلاس roleprovider رول ها رو چک کن مقادیر رول ها رو هم با هر استانداردی تو قسمت مدیریتت ویرایش کن مثلا اگر بولین گذاشتی با 0 و 1 اگرم تکست گذاشته با مقدار همون تکستی که مد نظرته مثلا administrator
خوب خود wap توی تیبل یوزر role را میزاره. منتهی مثلا role کاستومر را خودش میذاره حالا می خوام اگه کاربر x اومد و شرایط براش فراهم شد برنامه خوش این بابا را بزاره توی کاستومر. یه کاری که فکر کنم بشه کرد اینه که بیام با دستور insert این بابا را بفرستم توی جدول. اما فکر نمی کنم کار درستی باشه. میشه یه نمونه کد از کلاس roleprovider بزاری که بفهمم منظور شما چیه؟

سلام اگه از Membership و اعتبارسنجی ASP.NET استفاده می کنی :

Roles.AddUserToRole("TestOne", "ExampleRole1");

شما هم میشه یکم در مورد این کد توضیح بدید؟ والا من هنوز از هیچ راهی استفاده نکردم و تنها راه حلی که به ذهنم رسیده همینی بود که بالا گفتم. که فکر نکنم درست باشه از دستورات sql استفاده کنم