PDA

View Full Version : اضافه كردن يك ستون به يك DataGridView بايند شده به يك BindingSource

ali_mp64
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 15:45 عصر
سلام دوستان.
من يه جدول دارم كه چند تا فيلد داره و تعدادي از اين فيلدها كليدخارجي به جدول هاي ديگه هستند.
براي نمايش اين جدول يه DataGridView دارم كه به اين جدول اصلي بايند شده. سوال من اينه كه چه طور مي تونم مقادير واقعي فيلدهايي كه توي جدول اصلي به صورت كد كليد خارجي هستن نمايش بدم؟
مثلا توي جدول اصلي يه فيلد شغل دارم كه توي اين جدول مقدار 1000 گرفته و اين مقدار 1000 در جدول شغل ها به معني كارشناس نرم افزاره و من مي خوام به جاي كد در جدول اصلي خود مقدار واقعي نمايش داده بشه.
بنا به دلايلي از View نمي خوام استفاده كنم.

shadi khanum
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 22:34 عصر
بستگی داره چجوری کار کردی تو پروژت. اگه یه دیتاست داری که این جدولت که به گرید بایند شده و اون جداول که کلید اصلیشون کلید خارجی تو این جدولن، توش هست میتونی اون فیلد مثلا نام شغل رو از جدول شغل ها بر اساس relation که بین این جدول و جدول شغل ها هست رو به این datatable (بایند شده به گرید) اضافه کنی و یه ستون به گرید اضافه کنی که dataproperty اون نام شغل باشه.
اگه هم دیتاست نداری و نمیتونی هم داشته باشی، میتونی Selectی که میزنی از دیتابیس رو بصورت inner join با جدولایی که کلید خارجی هشتن تو این جدول اصلی بزنی و فیلد نام ها رو هم بیاری تو دیتاتیبل که هم آیدی هاشون رو داشته باشی و هم اسامی رو.

ali_mp64
یک شنبه 28 فروردین 1390, 16:06 عصر
بستگی داره چجوری کار کردی تو پروژت. اگه یه دیتاست داری که این جدولت که به گرید بایند شده و اون جداول که کلید اصلیشون کلید خارجی تو این جدولن، توش هست میتونی اون فیلد مثلا نام شغل رو از جدول شغل ها بر اساس relation که بین این جدول و جدول شغل ها هست رو به این datatable (بایند شده به گرید) اضافه کنی و یه ستون به گرید اضافه کنی که dataproperty اون نام شغل باشه.
.
چه جوري ميتونم اين ستون رو به datatable ام اضافه كنم؟

ali_mp64
یک شنبه 28 فروردین 1390, 16:07 عصر
اگه هم دیتاست نداری و نمیتونی هم داشته باشی، میتونی Selectی که میزنی از دیتابیس رو بصورت inner join با جدولایی که کلید خارجی هشتن تو این جدول اصلی بزنی و فیلد نام ها رو هم بیاری تو دیتاتیبل که هم آیدی هاشون رو داشته باشی و هم اسامی رو.
من اين كارو كردم ولي چون از TableAdapterManager استفاده مي كنم با تغيير كد Select ديگه نمي تونم از ابزارهاي TableAdapterManagerبراي جدول مورد نظرم استفاده كنم

ali_mp64
دوشنبه 29 فروردین 1390, 16:19 عصر
ببخشيد يه مقدار فوريه

ali_mp64
سه شنبه 30 فروردین 1390, 15:35 عصر
سوال اينقدر سخته كه كسي جوابي نمي ده؟:ناراحت:

ordukhani
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 13:40 عصر
خیلیم سخت نیست
جدول اول دارای نام کتاب و کدی هست(کد رنگ):
tbl1: book, color_id
محتویات جدول اول :(فیزیک و 1000)

color_id کلید خارجی هست
جدول دوم کدرنگ و خود رنگ
tbl2: color_id, color
محتویات جدول دوم (1000، آبی)

select book , (select color from tbl2 where tbl1.color_id = tbl2.color_id) AS rang from tbl1 where book
='فیزیک'

نتیجه select
فیزیک ، آبی

این select رو با همون روش که میدونی تو DataGridView نشون بده