PDA

View Full Version : فرق بین ویژوال ++C دات نت و #C

aminzadeh_mojtaba
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 09:16 صبح
فرق بین این دو چیست؟
آیا می توان با مطالعه یکی از انها با دیگری کار کرد یا نه؟
من می خواهم #C کار کنم ولی یک کتاب خوب هم در درباره ویژوال ++C دات نت دیدم می توان آن را تهیه کنم و با #C کار کنم؟
ممنون از راهنمایی شما.

Reza_K
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 14:03 عصر
فرق بین این دو چیست؟
آیا می توان با مطالعه یکی از انها با دیگری کار کرد یا نه؟
من می خواهم #C کار کنم ولی یک کتاب خوب هم در درباره ویژوال ++C دات نت دیدم می توان آن را تهیه کنم و با #C کار کنم؟
ممنون از راهنمایی شما.

برای شروع یک مطلب را روشن کنم. CPP.NET مانند VB6 یا VB.NET یا C sharp یا Java نیست بلکه دارای دو سینتکس و حداقل چهار کتابخانه و فریم ورک(STL ATL MFC .NET) است. همین موضوع انتخاب آنرا بعنوان شروع برای کار(یادگیری) نامناسب میکند.

اگر منظور از سوال شما مقایسه Managed Cpp و C sharp است میتوان در مورد انتخاب یکی از ایندو بحث کرد.

MCPP از تکنولوژی IJW استفاده میکند و کدهای قدیمی را بدون تغییر به کد IL کامپایل میکند س اگر کد قدیمی دارید و قصد انتقال پروژه قدیمی به سکوی جدید .NEt را دارید انتخاب مناسبی خواهد بود.

ASP.NET دارای پارسر CPP نمیباشد. پس طراحی برنامه های تحت وب برای شما بسیار مشکل(و نه غیر ممکن) خواهد بود.

MCPP به دلیل ساختار سینتکسی پیچیدهای که دارد Editor را تا سر حد مرگ آزار میدهد! بطور خلاصه VS پشتیبانی بسیار بهتری برای C Sharp دارد.

MCPP دارای حداقل شش فاز کامپایل و لینک میباشد و همین وضوع باعث میشود زمان کامپایل شدن پروژه طولانی تر از C sharp باشد.

MCPP آنقدرها هم که به نظر میرسد بد نیست! اما بدون شک برای کار بر روی پلت فرم DOT NET انتخاب C SHARP مناسبتر خواهد بود.

حالا، اگر کمی صبر کنید تا C++/CLI عرضه شود، میتوانید لذت CPP را به DOT NET ببرید. بعضی از ترکیبات دستوری C++/CLI حتی از C SHARP هم روانتر است. اما مانند MCPP مشکل ASP.NET دارد و درضمن فاز کامپایل آن پیچیده تر هم شده است.

در کل برای تازه کاران و کسانی که میخواهند تنها کسب درآمد کنند اول VB.NET و سپس C SHARP گزینه مناسب خواهند بود. اما اگر میتوانید غرغر مدیرتان را به علت به تاخییر افتادن زمان تحویل پروژه تحمل کنید و در ضمن قبلا مزه قدرت CPP را چشیده اید...

aminzadeh_mojtaba
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 19:03 عصر
ممنون از راهنمایی شما