PDA

View Full Version : کارشناسی ارشد و برنامه نویسی

user_256
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 11:00 صبح
سلام به همه
یه موضوعی مدتیه ذهنمو مشغول کرده اینجا مطرح میکنم تا دوستان نظرشونو بگن
به نظرتون واسه یه برنامه نویس خوب شدن نیازی به فوق هست یا نه مطالبی د ر فوق گفته میشه که مثل لیسانس خیلی کاربردی نیستن؟

Web.Designer01
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 22:59 عصر
سلام به همه
یه موضوعی مدتیه ذهنمو مشغول کرده اینجا مطرح میکنم تا دوستان نظرشونو بگن
به نظرتون واسه یه برنامه نویس خوب شدن نیازی به فوق هست یا نه مطالبی د ر فوق گفته میشه که مثل لیسانس خیلی کاربردی نیستن؟

اگه میخوای برنامه نویس بشی اصلا نیازی به دانشگاه رفتن نیست چه برسه به فوق گرفتن،آخه ارشد خوندن اصلا چه ربطی به برنامه نویس شدن داره؟!!
4 تا کتاب بگیر بشین بخون، کلاسم اگه کنارش بری خوبه،اگه احساس میکنی مطالبی که تو دوره کارشناسی خوندی کاربردی نیست کلا بیخیال درس شو برو پی زندگیت! ولی اگه میخوای واقعا مهندس کامپیوتر به معنی واقعی کلمه بشی تا آخرش باید بری.
موفق باشی

strongxxx
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 11:17 صبح
ارشد بیشتر مباحث تئوریک و کارهای تحقیقاتی مد نظر هست

انیشتین
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 18:25 عصر
با قطع و یقین بدون که برنامه نویس خوب بودن هیچ ربطی به ارشد و فوق لیسانس ندارد....تسلط به طراحی و پیاده سازی دیتابیس ، آشنایی با اصول مهندسی نرم افزار و rup و تسلط به یک زبان برنامه نویسی....همین ها کفایت میکنه.....

Salar Ashgi
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 00:11 صبح
همانطور که دوستان هم ذکر کردن ، برای برنامه نویس مجرب شدن ، هیچ الزامی نیست که شما حتما باید دانشجوی رشته کامپیوتر باشید ؛ در همین سایت خودمون
خیلی از دوستای برنامه نویس حرفه ای مون اصلا رشته شون کامپیوتر نیست و یک رشته کاملا غیر مرتبطه ، ولی خوب علاقه داشتن و رفتن دنبالش . البته از این نکته هم
نمیشه گذشت که دانشجوی کامپیوتر (البته به معنای واقعی) بودن کمی راه رو واسه رسیدن به هدف برنامه نویسی هموارتر میکنه .
در ضمن در ارشد هم بیشتر مباحث تئوریک مطرح میشوند (البته تا آنجا که اطلاع دارم) نه چیز زیاد دیگر !!!