PDA

View Full Version : یه تیبل ساده شبیه به اکسل شیت.

kazem121
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 11:19 صبح
سلام دوستان؛
من به تازگی شروع به یادگیری سی شارپ کردم و خیلی با ویژوال استودیو اشنا نیستم.
کاری که میخام انجام بدم و نیاز به ایده شما دارم این هست:

یه فرم ساده اکسل دارم که بین خانه های ان ارتباط ثابت دارم یعنی با پرکردن مقادیر بعضی خانه ها مقداری خود به خود (طبق یه فرمول مشخص) محاسبه شده و در چند خانه دیگر قرار میگرند.

حالا میخوام این صفحه اکسل رو تبدیل کنم به یه ویندوز اپلیکیشن خیلی ساده.
یعنی بجای انجام این کار و محاسبات با اکسل؛ یه تیبل ساده و چند تکست باکس توی یه فرم قرار بدم و با وارد کردن اعداد اولیه در تکست باکسها، مقادیر خروجی نهایی طبق همون فرمول مشخص داخل اون تیبل محاسبه و نشان داده بشه. نیاز دارم این اطلاعات رو به صورت یه فایل هم ذخیره کنم و هر وقت نیاز شد؛ دسترسی دوباره داشته باشم.

نظر شما چیه؟ برای این کار باید از دیتا گیرید استفاده کنم یا کنترل دیگه ای هم هست که بتونه کاری مشابه رو برای من انجام بده؟

ایا خانه های دیتا گرید رو میتونم باهم مرج کنم و لوگو و عکس و غیره هم در طراحی این اینترفیس استفاده کنم یا نه؟

اگه توضیحات بیشتر نیاز هست یا متوجه نشدین بگین تا بیشتر تشریح بدم.

kazem121
جمعه 26 فروردین 1390, 17:18 عصر
دوستان یعنی کسی در این باره نمی تونه کمک کنه؟

من نیاز به راهنمایی دارم و خیلی برام مهمه . امیدوارم که این سوال همین طور بی جواب نمونه !

TeacherMath
جمعه 26 فروردین 1390, 23:39 عصر
سلام.بادیتا گرید میشه این کار را انجام داد .

kazem121
شنبه 27 فروردین 1390, 08:16 صبح
سلام.بادیتا گرید میشه این کار را انجام داد .
خیلی خوبه،جواب نصف سوالاتم رو گرفتم؛ ولی چیزی که الان نیاز دارم و سرچ هم کردم متاسفانه جوابی نگرفتم اینه که آیا میشه خانه های یه دیتا گرید رو با هم ادغام کرد مثل کاری که در اکسل می شه انجام بدی ؟

مثلا من قسمت بالای این فرم رو نیاز دارم تا یه عکسی از لوگوی شرکت رو قرار بدم و اینکه بعضی از ستونها عنوان مشترک دارن که باید آنها رو با هم ادغام کنم.
68797
مثلا توی عکس بالا ببینید که چطوری سلول عنوان دو ستون کنار هم سلولها مرج شده اند، یا قسمت لوگوی بالا که چطوری تمام سلولهای یه سطر با هم ادغام شده هستند.

kazem121
سه شنبه 30 فروردین 1390, 20:22 عصر
دوستان این چند روزه که کلی سرچ کردم به این نتیجه رسیدم که از خیر مرج کردن سلولهای دیتاگرید بگذرم. ولی اگه کسی هست که راه حل دیگه ای داشته باشه که روی فرم یه ساختاری شبیه به این رو دیزاین کنم و نشان کاربر بدم، خوشحال میشم نظراتتون رو مطرح کنید.